• Reklama

Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez mac30 » 4 paź 2016, o 09:13

ok, tylko co będzie jak zatrzymają i trzeba będzie wysłać dokumenty?
mac30
 
Posty: 70
Dołączył(a): 3 mar 2014, o 19:54
Telefon:: samsung

Reklama

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez pete67 » 4 paź 2016, o 15:43

ech....
nie miałem zamiaru nikomu na ambicje włazić.
koniec dyskusji.
pete67
AKTYWNY
 
Posty: 730
Dołączył(a): 12 gru 2013, o 11:19
Pochwały: 17
Telefon:: Redmi Note
ROM: MIUI POLSKA

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez swiecki45 » 7 paź 2016, o 19:34

Niestety przedwczoraj dostałem zawiadomienie z Urzędu Celnego w Przemyślu że mi paczkę z komórką zatrzymali.Zadzwoniłem do Urzędu Celnego że mam problem z potwierdzeniem wpłaty,zawieruszyła mi się gdzieś karta z Lider Walut.Na szczęście gość powiedział że wystarczy scren z Ali jeśli są tam wszystkie potrzebne informacje.Wysłałem wczoraj na maila i czekam.Miałem sobie jeszcze jedną zamówić ale mnie trochę cykor chwycił :-)
swiecki45
 
Posty: 53
Dołączył(a): 17 maja 2015, o 22:18
Telefon:: LG

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez marcoos1 » 8 paź 2016, o 00:25

To jak się zgubi kartę to nie można się zalogować?
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez swiecki45 » 8 paź 2016, o 12:11

marcoos1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Karta jest prepaid i żeby dostać się na konto prowadzone przez mbank trzeba podać nr karty,kod i datę ważności.
swiecki45
 
Posty: 53
Dołączył(a): 17 maja 2015, o 22:18
Telefon:: LG

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez marcoos1 » 8 paź 2016, o 12:15

To lipa na maksa.
Miałem kiedyś kartę w mbanku (wirtualną) i mogłem sprawdzić historię. Teraz mam w kantorze aliora i też bez karty mogę sprawdzić historię (oczywiście jak pamiętam login i hasło).
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Zatrzymanie przesyłki w cle

Postprzez Mixer » 8 paź 2016, o 20:57

Witam.
Ok 2 tyg. temu zamówiłem telefon na banggood.com. Niestety przesyłka została zatrzymana z cle i przejdzie mi zapłacić vat. Dowiedziałem sie ze musze im wysłać dowód zakupu i zdjecie dowodu osobistego, jednak mam dopiero 17 lat i nie posiadam jeszcze dowodu. Co w takiej sytuacji? Moge im wysłać zjecie paszportu lub legitymacji? Proszę o odpowiedź.
Mixer
 
Posty: 0
Dołączył(a): 31 lip 2015, o 12:04
Telefon:: Jiayu g4s

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez blue_voyager » 8 paź 2016, o 21:02

Może być paszport, może byc pesel.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez swiecki45 » 8 paź 2016, o 22:57

marcoos1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Karta jest z nadrukiem Lider Walut a mbank udostępnia konto jako infrastrukturę.Gdybym pamiętał nr i pozostałe dane,też mi fizycznie karta nie byłaby potrzebna.Kupno dolców i potem transakcja na Ali idzie z automatu.
swiecki45
 
Posty: 53
Dołączył(a): 17 maja 2015, o 22:18
Telefon:: LG

Re: Opinie o Banggood

Postprzez patrrickoo » 10 paź 2016, o 18:15

Cześć.


Wreszcie dostałem dziś pismo z urzędu celnego. Kupiłem ponad miesiąc temu Lenovo A806 w promocji za 52$.

Powiedzcie jak dalej to rozegrać, mam kilka pytań:

1. mam im wysłać print screen strony z ofertą, ALE cena dziś już jest zupełnie inna niż wtedy gdy kupowałem co mam w związku z tym zrobić?
2. czy tłumaczyliście z j.ang. stronę z ofertą?
3. czy trzeba całą stronę wydrukować (cała stroną z ofertą tel. jest dość dluga, wiele zdjęci, itp.) czy tylko pierwszą jej część nagłówkową?

Dzięki z góry.
patrrickoo
 
Posty: 0
Dołączył(a): 8 wrz 2016, o 11:44
Telefon:: samsung

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez fake4r » 10 paź 2016, o 18:18

Czytaj FAQ.
Wyślij screen z płatności z konta bankowego czy też paypal itp. i drugi z konta na bangood tam gdzie masz to zamówienie. I to w sumie wszystko. Nic nie trzeba tłumaczyć, nic drukować.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez patrrickoo » 10 paź 2016, o 18:41

fake4r napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



No dobra dzięki, ale mowa o wysyłce papierów tak? Pocztą listem? Czy można mailem wysłać to? I jeśli będą naliczać vat a ja im wyślę print oferty z dziś (a dziś jest inna wyższa cena) to naliczą mi od tej wyższej tak? Bo nie ma już dostępu do oferty sprzed miesiąca kiedy cena była niższa.
patrrickoo
 
Posty: 0
Dołączył(a): 8 wrz 2016, o 11:44
Telefon:: samsung

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron