• Reklama

Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez bumbum » 26 wrz 2016, o 18:47

Czy ktos orientuje się ile cła jest na odtwarzacz video? Taki player na androidzie? Wydaje mi się ze 12% kod nomenklatury chyba 8521900000, ale nie jestem pewien. Za Przetwornik DAC zapłaciłem VAT 23% to normalka, a cło mi dali z nomenklatury jakis lamp elektronowych i chyba cos 12%. Juz mam zatrzymaną paczkę więc nie wiem ile kasy szykowac.
Meizu Pro 6 Plus
Avatar użytkownika
bumbum
VIP
 
Posty: 1405
Dołączył(a): 17 paź 2012, o 21:20
Lokalizacja: Honolulu
Pochwały: 38
Telefon:: Meizu Pro 6 Plus
ROM: Flyme 6.1.0.0G

Reklama

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez Brestinder » 28 wrz 2016, o 20:54

Odprawiał ktoś z was ostatnio coś w WER ZABRZE? po nie wiem ilu latach styczności z tamtejszym urzędem, po otwarciu listu od nich ujrzałem całkowicie odmienione pismo.

Przede wszystkim usunięto zapis o skanie dowodu osobistego, zastepując tą pozycję prozaicznym stwierdzeniem : PESEL.

Czy ktoś z was próbował już załatwić z nimi sprawę mailowo, podając wyłącznie pesel bez załączania skanów jakiegokolwiek dokumentu tożsamości?

Bardzo spodobał mi się również zapis mówiący o możliwości przesłania oświadczenia, iż przesyłka jest do nas przesłana bezpłatnie jako prezent. Tyle że trzeba podać wartość towaru który został przesłany.
Na pewno pojawią się próby manipulacji, przy użyciu tej opcji.

Mam tylko nadzieję iż nowe "wytyczne" spowodują powrót sprawności urzędu do stanu sprzed 2-3 lat, gdy potrafili odprawiać paczki na drugi dzień od wysłania dokumentów :(.. przy tej popularności zakupów z chin, te czasy pewnie nigdy nie powrócą.
Brestinder
 
Posty: 30
Dołączył(a): 9 wrz 2013, o 22:43
Pochwały: 3

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez rafalpolo » 28 wrz 2016, o 20:58

Tak PESEL wystarczy i to przez @. Mi odprawili po kilku dniach.

z tapatalka
Avatar użytkownika
rafalpolo
 
Posty: 22
Dołączył(a): 12 cze 2016, o 23:54

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez jack78 » 28 wrz 2016, o 23:55

Ja u nich ostatni odprawiałem kilka paczek, I posłałem tylko scan zamówienia bez numeru PESEL. Paczki dotarły do mnie bez opłat. Z tym że były to paczki po 30$

wysłane z RedMi Note 3 Pro
jack78
 
Posty: 136
Dołączył(a): 8 sie 2013, o 14:30
Pochwały: 2

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez miszaa » 30 wrz 2016, o 22:32

Czy jest sens proszenia Chińczyka o wpisanie niższej kwoty na paragonie w kwestii podstawy naliczania VAT ?

Czy to jeszcze działa?

Jaką kwotę wpisać dla Mi4 LTE ?
miszaa
 
Posty: 133
Dołączył(a): 10 sty 2015, o 17:12
Telefon:: lg

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez ar2rc » 30 wrz 2016, o 22:52

moim zdaniem warto bo niekiedy naliczają z paczki nie pytając się odbiorcy. Przychodzi paczka już oclona... Nie wiem czy to dobrze czy źle. ale lepiej obniżyć. Tak wiem że nie czytają ale takie przypadki się zdarzały
ar2rc
AKTYWNY
 
Posty: 300
Dołączył(a): 14 mar 2014, o 13:43
Pochwały: 4
Telefon:: sgs4
ROM: omega

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez skazi » 30 wrz 2016, o 22:58

Po co? Przecież praktycznie każdy Chińczyk (wyjątek Ewoo z JD) zaniża kwotę na paczce. W UC też nikt się nie da nabrać na telefon za 15-20$.
skazi
AKTYWNY
 
Posty: 705
Dołączył(a): 26 maja 2015, o 14:59
Pochwały: 68
Telefon:: Xiaomi Mi5
ROM: Stock

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez miszaa » 30 wrz 2016, o 23:17

Myślałem o kwocie 49,99 USD...
Czy to przejdzie? (czy nie za niska kwota)

A gdyby tak dopisać jeszcze "Repaired" ? lub "Refrubished" ?
miszaa
 
Posty: 133
Dołączył(a): 10 sty 2015, o 17:12
Telefon:: lg

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez skazi » 30 wrz 2016, o 23:31

miszaa napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Powodzenia :lol:
skazi
AKTYWNY
 
Posty: 705
Dołączył(a): 26 maja 2015, o 14:59
Pochwały: 68
Telefon:: Xiaomi Mi5
ROM: Stock

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez Matisek » 2 paź 2016, o 21:00

Istnieje możliwość zapłacenia vatu przelewem, czy tylko osobiście listonoszowi/w okienku?
Matisek
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2 mar 2016, o 17:11
Telefon:: Doogee

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez marcoos1 » 2 paź 2016, o 21:41

A dostałeś informację z numerem konta? I z dokładna kwotą do zapłaty?
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez Matisek » 3 paź 2016, o 07:19

Nie, na razie nie miałem nawet okazji, pytam tylko z ciekawości chociaż w zasadzie w ciągu kilku dni moja paczka ruszy z Warszawy i kto wie czy nie poleci na cło.
Matisek
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2 mar 2016, o 17:11
Telefon:: Doogee

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron