• Reklama

Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez blue_voyager » 3 paź 2016, o 07:26

Płacisz listonoszowi, nie przelewem. Zresztą jaki by to miało sens, przecież to by wydłużyło całą procedurę.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Reklama

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez mac30 » 3 paź 2016, o 15:22

Zamawialiscie może z ali jakieś interfejsy diagnostyczne do auta, np coś takiego: https://www.aliexpress.com/item/2013-Le ... 362a9f639f
Co w przypadku zatrzymania przez uc przesyłki z taką zawartością? Znaczków firmowych nigdzie nie ma, mogą się czepiać, że to klon?
mac30
 
Posty: 70
Dołączył(a): 3 mar 2014, o 19:54
Telefon:: samsung

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez bartazzz » 3 paź 2016, o 15:47

ja zamawiałem opcoma, kabel vcm do forda i minikomputer też jakiś klon ale nie trafiły one na kontrolę więć się nie wypowiem.
W sumie na tej lexii nie ma znaczku citroena ani innego więc nie powinni się czepiac
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
Avatar użytkownika
bartazzz
VIP
 
Posty: 5389
Dołączył(a): 19 sty 2013, o 11:03
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez pete67 » 3 paź 2016, o 21:00

Dotyczy FAQ

P: Od jakich wartości muszę się liczyć z zapłatą cła i podatku?
O: Cło powyżej 150 Euro, Vat powyżej 22 Euro (w praktyce ta druga kwota często jest wyższa).

tymczasem jest jeszcze dopisek w ustawie że zwolnienie to nie będzie dotyczyło towarów importowanych w drodze zamówienia wysyłkowego.
czyli jeśli nadawcą jest sklep, to VAT'u można się spodziewać nawet od zamówienia za 10$.
Mowa o przepisach a nie o praktyce .
Vat udało mi się zapłacić tylko raz przy wydanych w Chinach ... hmmm 1500-1600$ na telefnony i różne pierdułki.
pete67
AKTYWNY
 
Posty: 730
Dołączył(a): 12 gru 2013, o 11:19
Pochwały: 17
Telefon:: Redmi Note
ROM: MIUI POLSKA

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez marcoos1 » 3 paź 2016, o 21:18

@pete67
I co jest nie tak?
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez pete67 » 3 paź 2016, o 21:51

zakupy internetowe nie mają dolnej granicy naliczania VAT.

"Zgodnie z przepisami art. 23 i 24 Rozporządzenia Rady (WE) Nr 1186/2009 z 16 listopada 2009 r. ustanawiającego wspólnotowy system zwolnień celnych (Dz. U. UE seria L Nr 324, s. 23), zwolnione z należności celnych przywozowych są przesyłki zawierające towary o niewielkiej wartości wysyłane bezpośrednio z państwa trzeciego do odbiorcy znajdującego się we Wspólnocie. "Towary o niewielkiej wartości" oznaczają towary, których rzeczywista wartość nie przekracza 150 EUR na przesyłkę. Zwolnienia nie stosuje się do:
a) wyrobów alkoholowych;
b) perfum i wód toaletowych;
c) tytoniu i wyrobów tytoniowych.
Jeśli zatem w przesyłce znajdowałyby się towary o wartości niższej niż 150 euro, to zastosowanie znajdowałoby zwolnienie z cła.

Nie ma tu natomiast raczej zastosowania żadne zwolnienie z VAT od importu. Wprawdzie, zgodnie z art. 51 u.p.t.u. zwalnia się od podatku import towarów umieszczonych w przesyłkach wysyłanych z terytorium państwa trzeciego bezpośrednio do odbiorcy przebywającego na terytorium kraju, pod warunkiem że łączna wartość towarów w przesyłce nie przekracza kwoty wyrażonej w złotych odpowiadającej równowartości 22 euro, jednakże zwolnienia powyższego nie stosuje się do towarów importowanych w drodze zamówienia wysyłkowego.
Tak więc – w związku z przywozem kupionych w Chinach towarów trzeba byłoby uiścić podatek od towarów i usług."
pete67
AKTYWNY
 
Posty: 730
Dołączył(a): 12 gru 2013, o 11:19
Pochwały: 17
Telefon:: Redmi Note
ROM: MIUI POLSKA

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez marcoos1 » 3 paź 2016, o 22:07

Tylko nie wiem po co to piszesz i co to niby zmienia?
Co chcesz osiągnąć? Postulujesz o zmianę w FAQ czy co?
Wiele osób pisało, że płaciło VAT za rzeczy tańsze niż 22 euro.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez pete67 » 4 paź 2016, o 07:10

to po o się tyle razy odsyła do FAQ skoro informacje nie są tam rzetelne?
pete67
AKTYWNY
 
Posty: 730
Dołączył(a): 12 gru 2013, o 11:19
Pochwały: 17
Telefon:: Redmi Note
ROM: MIUI POLSKA

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez blue_voyager » 4 paź 2016, o 07:46

Skoro uważasz, ze FAQ jest nierzetelny, to zaproponuj poprawki, łatwo jest krytykować, ale samemu coś zrobić to już niekoniecznie. Jeśli masz wiedzę, a nie domysły i spekulacje czy tez Twoje interpretacje przepisów to czekamy. Informacje, które tam zamieściłem opierają się na praktyce a nie na suchych przepisach, chyba to jest praktyczniejsze prawda? Poza tym wiadomo, że działania celników opierają się w dużej mierze na uznaniowości, więc są często nieprzewidywalne. FAQ to nie jest wyrocznia, to zbiór porad ułatwiających życie. Jeśli za każdym razem chcesz mieć pewna wykładnię przepiswów, pytaj o to UC.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez pete67 » 4 paź 2016, o 07:59

przecież podałem miejsce gdzie jest błąd.
Moim zdaniem wystarczy wyciąć zdanie "...Vat powyżej 22 Euro (w praktyce ta druga kwota często jest wyższa)." a wsadzić że nie ma dolnej granicy wartości zamówienia aby mogło zostać oVATowane.
to tyle.
to nie jest atak, ale propozycja.
pete67
AKTYWNY
 
Posty: 730
Dołączył(a): 12 gru 2013, o 11:19
Pochwały: 17
Telefon:: Redmi Note
ROM: MIUI POLSKA

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez blue_voyager » 4 paź 2016, o 08:11

Nie zgadzam się z Tobą. Uważam, że przypadki ovatowania przesyłek o wartości poniżej podanej kwoty są na tyle rzadkie (ja się z tym nie spotkałem, Ty miałeś?), że pisanie czegoś takiego wprowadzi niepotrzebne zamieszanie. Powiedziałem, trzymajmy się praktyki, nie torii.
A tak w ogóle to jest wątek, w którym można składac propozycje co do uzupełnienia/zmian FAQ, bo tutaj robi się offtop.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez dudek81 » 4 paź 2016, o 08:12

mac30 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



Ja tez zamawiałem dwa różne interfejsy, nie zostały zatrzymane, od razu przyleciały do mnie ;-)
Avatar użytkownika
dudek81
 
Posty: 79
Dołączył(a): 15 lis 2015, o 18:02
Lokalizacja: Wejherowo
Pochwały: 1
Telefon:: Redmi 6 Pro
ROM: MIUI 10

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron