• Reklama

Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez gojar » 15 paź 2016, o 21:32

Czy na przesyłkę gdy jako miejsce nadania jest podana Szwajcaria też powinien być naliczany vat?
Zmówiłem telefon w Chinach, oczywiście licząc się z możliwością vat. Dostałem liścik z UC o nadejściu przesyłki ze Szwajcarii i konieczności przesłania niezbędnych dokumentów, co oczywiście uczyniłem. Telefon jest już u mnie po opłaceniu vat. Ale co mnie zdziwiło, miejscem nadania była Szwajcaria i takie info było też w liście z UC. Skoro nie ma vat z Europy to dlaczego go naliczyli ? Czy powodem było to że Szwajcaria nie jest w UE ?
gojar
 
Posty: 175
Dołączył(a): 9 mar 2016, o 20:14
Lokalizacja: PL
Pochwały: 3
Telefon:: Sharp S3

Reklama

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez blue_voyager » 15 paź 2016, o 21:37

Toś wymyślił... Miejscem nadania są Chiny, więc normalnie płacisz vat. W dokumentach figuruje Szwajcaria, bo pewnie wysyłka była przez Swiss post.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez Angulo » 15 paź 2016, o 21:41

Szwajcaria nie należy do Unii Celnej, więc VAT mogą naliczać.
Angulo
 
Posty: 2
Dołączył(a): 12 paź 2016, o 10:23
Telefon:: LG

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez gojar » 15 paź 2016, o 21:46

blue_voyager napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

No właśnie że miejscem nadanie jest Szwajcaria. I to jest dla mnie dziwne. Nie ma żadnego śladu o nadaniu z Chin. Być może było przepakowanie w Szwajcarii. Nie byłbym zdziwiony gdyby Szwajcaria była tylko tranzytem, ale widnieje jako kraj nadania.
Bardziej bym się skłaniał do tego, że nie jest w UE.
gojar
 
Posty: 175
Dołączył(a): 9 mar 2016, o 20:14
Lokalizacja: PL
Pochwały: 3
Telefon:: Sharp S3

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez blue_voyager » 15 paź 2016, o 21:54

Nie wymyślaj teorii, Tak po prostu jest, jeśli przesyłka idzie z Chin Pocztą Holenderską to w dokumentach celnych widnieje jako miejsce nadania Holandia, jesli idzie Pocztą Szwajcarską to to jest tam Szwajcaria, ale żaden celnik nie ma wątpliwości, że przesyłka idzie z Chin i podlega procedurom celnym. To od dawna wiadomo.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez gojar » 15 paź 2016, o 22:44

Zawsze tak miałem, że miejsce nadania były Chiny a NL, SE tylko przewoźnikiem. Teraz jednak jako kraj nadania widnieje CH więc stąd moje zapytanie.
Interesuje mnie kwestia, czy gdybym zamawiał w rzeczywistości ze Szwajcarii czy też byłby naliczony VAT ?
gojar
 
Posty: 175
Dołączył(a): 9 mar 2016, o 20:14
Lokalizacja: PL
Pochwały: 3
Telefon:: Sharp S3

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez marcoos1 » 15 paź 2016, o 23:53

Tak. Szwajcaria nie jest w EU. Towary ze Szwajacarii podlegają takim regułom jak z Chin. Pracując jako kierowca nawet jak jechałem z Niemiec do Włoc to jeśli jechałem przez Austrię to luzik a jeśli przez Szwajcarię to musiałem mieć papiery Invoice. Szwajcaria nie jest w UE
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez angelo » 18 paź 2016, o 09:00

Witam :)

zatrzymali mi telefon na cle w Zabrzu - wyslalem im emaila jakies 4 dni temu , zaznaczylem na nim potwierdzenie "przeczytania" Narazie nic nie dostalem, zadnej odpowiedzi od nich, i moje pytanie :

czy w oogle oni odpisza mi cos na email ? bo juz 3 -4 dni cisza, ile sie czeka ?
angelo
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16 cze 2015, o 03:33
Telefon:: goclever

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez blue_voyager » 18 paź 2016, o 09:02

Nie odpiszą. Jakbyś przeczytał FAQ, to byś o tym wiedział.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez Angulo » 18 paź 2016, o 14:49

angelo napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie ma żadnych zasad, nie ma żadnych reguł. Mogą puścić dzień później, a mogą miesiąc później. Mi też wisi telefon u nich na cle, też w piątek wysłałem co miałem, ale niestety nikt i nic nie jest w stanie sprawić, że od razu go wyślą.
Angulo
 
Posty: 2
Dołączył(a): 12 paź 2016, o 10:23
Telefon:: LG

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez Andrzej77 » 19 paź 2016, o 13:11

Wer Pruszcz Gdański. Kolejne 2 telefony zatrzymane w cle. Tylko, że tym razem godzina weryfikacji i godzina zatrzymania jest identyczna. Wcześniej zawsze był jakiś odstęp czasowy. Wygląda to tak jakby z automatu paczki szły do opodatkowania bez oglądania się na zawartość. Coraz trudniej w Pruszczu przejść niezauważenie.
Andrzej77
 
Posty: 78
Dołączył(a): 18 kwi 2015, o 14:31
Pochwały: 7
Telefon:: Nokia 302
ROM: Nokia OS

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez Angulo » 19 paź 2016, o 15:07

No i to zjawisko będzie coraz częstsze. Po prostu celnicy się zorientowali, że przechodzi duży hajs koło nosa i podejrzewam, że za jakiś czas wszystko będzie przechodzić z VATem.
Angulo
 
Posty: 2
Dołączył(a): 12 paź 2016, o 10:23
Telefon:: LG

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama
cron