• Reklama

Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Postprzez mlb » 7 maja 2013, o 21:27

Jesli duzy sprzedawca, a poznasz go po feedbackach , to bedzie wiedzial co zrobic . Ale nic Ci nie zaszkodzi, aby mu o tym przypomniec .
Bylo o tym pisane na forum .
mlb
AKTYWNY
 
Posty: 518
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 12:29
Pochwały: 2
Telefon:: Samsung

Reklama

Postprzez koba » 7 maja 2013, o 21:55

Słuchajcie, doradźcie mi teraz, bo nie wiem co powinienem zrobic: mądzry chińczyk na przesyłce napisał: "mobilephone as gift" i podał cenę 30$. Telefon naprawdę kosztował 126$. Oczywiście przesyłka wysłana SG, ale utkneła w urzędzie celnym.. Jak teraz postąpić? kombinować z dowodem zapłaty? fakturkę chińczyk mi przesłał, ale to w wordzie i mogę sobie wyedytować co zechcę.. celnik tego nie łyknie.. Przedstawić prawidłową kwotę zapłaty? nie wlepią mi wtedy jakiejś kary za to że na przesyłce było 30$ i 'gift'? A może upierac się ze to 'gift' i że żadnej opłaty nie ponosiłem.. Telefonik to Lenovo A660..
Poradźcie!
koba
 
Posty: 11
Dołączył(a): 26 mar 2013, o 21:16
Lokalizacja: Ostróda

Postprzez marx » 8 maja 2013, o 11:04

Za deklaracje sklepu nie odpowiadasz, ale za fałszowanie lub podanie nieprawdy już mogą być konsekwencje prawne.
Tutaj najlepiej zgodnie z zamówieniem opłacić vat 23%
marx
Administrator
 
Posty: 12527
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Postprzez kundzia111 » 8 maja 2013, o 11:07

Nie kombinuj. Zapłać co się należy, trudno. Koszt telefonu nawet z podatkiem i tak wyniesie cie niżej niż allegro, (chociaż zauważyłem, że na allegro można już kupić telefony za podobną kasę). Jak zaczniesz podrabiać dokumenty to możesz sobie narobić dopiero wtedy sporo problemów. Jako importujący towary spoza unii zaczniesz działać w zlej wierze z zamiarem oszukania skarbu państwa. Nie chcesz tego.
Swoją drogą to na rożnych forach coraz więcej osób narzeka, że przesyłki trafiają do urzędu celnego.
kundzia111
 
Posty: 48
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 15:46
Lokalizacja: ---
Pochwały: 1

Postprzez Hardknox » 8 maja 2013, o 11:16

Bardzo teraz się wzięli za kontrole, w innej branży też to zauważyłem kontrolują paczki na potęgę mało tego kupiłem coś w stanach ostatni i wysłane z deklaracją na 60$, a pojęcia nie mam skąd oni się dowiedzieli że kosztowało 800$ - podejrzewam że googlują i szukają co to za przedmiot i ile warty. Trzeba teraz uważać i sumiennie przeczekać chyba ten okres, dziure w budżecie jakoś muszą łatać :|
Hardknox
AKTYWNY
 
Posty: 260
Dołączył(a): 4 kwi 2013, o 23:42
Lokalizacja: Mielec
Pochwały: 5
Telefon:: Zopo,HTC,Moto

Postprzez koba » 8 maja 2013, o 11:23

ale nie przyczepią się chyba za to, że na paczce jest napisane gift i 30$ ? Prześle im info z przelewu kartą ile zapłaciłem i od tego pociągną 23% VAT? I to wszystko co będę musiał dopłacić? Czy jeszcze jakieś opłaty?
koba
 
Posty: 11
Dołączył(a): 26 mar 2013, o 21:16
Lokalizacja: Ostróda

Postprzez kundzia111 » 8 maja 2013, o 12:22

Zadzwoń, napisz, czy idź tam. Wszystkiego się dowiesz. Na forum był opisywany przypadek, że skończyło się na podatku tylko. Jak ci marxxx napisał wyżej, nie odpowiadasz za to co ktoś naskrobał na paczce. Uważaj tylko, żeby nie było sytuacji, że jak będziesz dawał dokumenty żeby wśród tych papierów nie było twojej prośby żeby zaniżyć koszt przesyłki. Inna metoda to zdaje się "olanie sprawy" i paczka wróci do chin, tylko czy sprzedawca zwróci ci kasę(ile) czy wyśle raz jeszcze (za ile)itd. Sam miałem kupować a820 ale pewnie sie wstrzymam albo kupie na allegro z Polski. Nie wiem ile vatu jest na na telefony ale jak 23% to na allegro widzialem oferty po 550-700zł. Na jedno wychodzi.
kundzia111
 
Posty: 48
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 15:46
Lokalizacja: ---
Pochwały: 1

Postprzez yerro » 11 maja 2013, o 01:45

Hmm... Jak to jest? Wszystkie paczki przychodzą via Okęcie i przechodzą przez tamtejszy UC, right? Zatem jeżeli widzę, że paczka została zatrzymana (i widać to na trackingu), to nie ma sensu czekać na poleconego z wezwaniem, tylko od razu kontaktować się z nimi. Tak czy nie?
Ktoś wie jaki tam jest telefon i email?
yerro
 
Posty: 24
Dołączył(a): 3 maja 2013, o 14:17
Lokalizacja: inąd

Postprzez mlb » 11 maja 2013, o 11:11

To znalazlem w google :

Urząd Celny III Port Lotniczy w Warszawie 443000
Osoby:
Adres:
00-906 Warszawa, ul. Żwirki i Wigury 1
Zadania:
tel: sekretariat
(0...22) 6503430 6504893
fax: (22) 6503418
e-mail: UC443000@war.mofnet.gov.pl
godziny urzędowania: poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30.
mlb
AKTYWNY
 
Posty: 518
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 12:29
Pochwały: 2
Telefon:: Samsung

Postprzez sh9 » 11 maja 2013, o 16:08

a co masz w trackingu za informację? Jeżeli jest napisane: oczekiwanie na dowód nabycia/ zapłaty to dzwonisz a jak nie to nie.
sh9
 
Posty: 79
Dołączył(a): 12 lis 2012, o 19:05
Lokalizacja: JA JESTEM?

Postprzez yerro » 11 maja 2013, o 20:23

@mlb: Dzięki.

@sh9: Pogodzenie się z możliwością przeżycia bardziej bolesnej sytuacji i przygotowanie się na nią zmniejsza poczucie bólu. :-)

Swoją drogą to brakuje mi poradnika jak należy postępować w sytuacji, gdy UC zgłosi się do nas. Ja rozumiem: wszystko będzie napisane na wezwaniu. Ponadto są Google. Zebranie jednak w jednym miejscu przepisów i skonfrontowanie ich z relacjami ludzi byłoby dużym plusem dla Forum (najlepiej w nieustannie aktualizowanym pierwszym wpisie wątka).
Na przykład już po napisaniu poprzedniej notki dowiedziałem się, że nie do końca jest tak, że wszystkie paczki przechodzą procedurę celną (albo też odzywa się do nas ten sam, konkretny UC dla Okęcia). Podobnież kontaktujemy się z tym UC, któremu podlegamy.
yerro
 
Posty: 24
Dołączył(a): 3 maja 2013, o 14:17
Lokalizacja: inąd

Postprzez deen » 12 maja 2013, o 00:29

Witam wszystkich :)

Mam pytanko, czy jeżeli zamówię przesyłkę kurierem[hide] TABLETU[/hide] (z aliexpress) za 120$ to czekać mnie będą dodatkowe koszty?

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź :)
Ostatnio edytowano 12 maja 2013, o 11:49 przez deen, łącznie edytowano 1 raz
deen
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12 maja 2013, o 00:21
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron