• Reklama

Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Postprzez ozon » 14 kwi 2013, o 11:44

Takim oszustom, zarabiającym na przekrętach, kosztem zwykłych ludzi, Państwa, czas powinny wypełniać właściwe służby skarbowo-celne. I tego serdecznie życzę.
.
ozon
 
Posty: 111
Dołączył(a): 13 lut 2013, o 12:34
Lokalizacja: Polska
Pochwały: 1

Reklama

Postprzez Shaq » 14 kwi 2013, o 12:07

Panowie, wątek jest na 8 stron a więcej przepychanek niż merytorycznych wypowiedzi. Czy ktoś konkretnie mi odpowie nt. przesyłki DHL za 1 telefon z chińskiego sklepu, konkretnie http://www.aliexpress.com/item/original ... 35367.html

Potrzebuje telefonu przed 1 maja i nie wiem czy ryzkowac dhl czy liczyć ze singapore się wyrobi...
Shaq
 
Posty: 98
Dołączył(a): 18 lut 2013, o 20:31
Lokalizacja: ZG

Postprzez maciejwr » 14 kwi 2013, o 12:25

Shaq napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Kolego, nikt z nas nie zagwarantuje Ci, że SG, HK, CN dojdzie szybko. Pewność co do daty masz w DHL. Przy najtańszych opcjach, możemy tylko własne doświadczenia opisać. Z reguły SG dochodzi do 2 tyg. Ale jak wiemy od reguły też są odstępstwa. Czytając, można napisać, że niektórym nawet HK,CN doszły w 7-10 dni. Ale jest też wiele przypadków, np moja obecna paczka, która idzie już 40 dni.
maciejwr
 
Posty: 84
Dołączył(a): 24 gru 2012, o 23:32
Lokalizacja: London / UK

Postprzez east-import.pl » 14 kwi 2013, o 15:48

ozon napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Człowieku Ja łapówek nie daję jak ty to pisałeś że dajesz za każdym razem na Celnym łapówki by twoje Przesyłki przeszły . Ja płacę Vat dla Państwa Więc i dzięki temu utrzymuję ciebie . Bo ty nic nie płacisz Legalnie . Więc Koleś opanuj swój zapęd Bo odpowiednie służby może się już twoją osobą interesują ;-)

[ Dodano: 2013-04-14, 15:50 ]
Shaq napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Dostawa DHL to 2-3 dni Jak kupuję dla siebie wysyłka w sobotę lub w piątek Dostawa w Poniedziałek.
EAST-IMPORT
east-import.pl
AKTYWNY
 
Posty: 550
Dołączył(a): 22 gru 2012, o 17:37
Lokalizacja: east-import

Postprzez Shaq » 14 kwi 2013, o 15:55

[ Dodano: 2013-04-14, 15:50 ]
Shaq napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Dostawa DHL to 2-3 dni Jak kupuję dla siebie wysyłka w sobotę lub w piątek Dostawa w Poniedziałek.[/quote]

Tak, to wiem. Ale powiedz jak jest z Twojego doświadczenia z tymi problemami na granicy? Jakie jest ryzyko i szanse na zatrzymanie a co za tym idzie dodatkowe formalności i opłaty?
Shaq
 
Posty: 98
Dołączył(a): 18 lut 2013, o 20:31
Lokalizacja: ZG

Postprzez arti123 » 14 kwi 2013, o 16:06

Ja miałem ostatnio 5 przesyłek z DHL, za każdą musiałem zapłacić i to od zadeklarowanych kwot 20-30$ wyszło ok 100 zł, głownie prowizja DHL 70 zł. Tak jak przy zwykłych przesyłkach jest dajmy na to 5% szans na zapłacenie to przy DHL jest to 95%.
arti123
 
Posty: 136
Dołączył(a): 23 sty 2013, o 21:23
Lokalizacja: internet

Postprzez marx » 14 kwi 2013, o 16:11

setki razy pisano ze przesyłki dhl'em i innymi kurierami jest ponad 50% szans na vat, i to jeszcze poł biedy ale jest dodatkowa opłata dla DHLa za obsługę celna. (75zł)
marx
Administrator
 
Posty: 12520
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Postprzez LukC » 14 kwi 2013, o 16:14

Opłaty DHL są irytujące, już wolę EMS. Idzie kilka dni, ale przynajmniej nie pobierają innych opłat oprócz vat od zadeklarowanej wartości ;-)
Avatar użytkownika
LukC
AKTYWNY
 
Posty: 577
Dołączył(a): 22 lis 2011, o 10:51
Lokalizacja: Underworld
Pochwały: 10
Telefon:: Mi Mix 3
ROM: MIUI 10

Postprzez ozon » 14 kwi 2013, o 16:28

east-import.pl napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Nawet nie wie do kogo piszesz, ale zmyśla, co mu się uroi :lol:
Jak to mówią Na złodzieju czapka gore... widać, że już zacząłeś robić w portki.

Co do służb, nawet dziś zapraszam przedstawicieli każdej z nich. W przeciwieństwie do Ciebie, nie mam nic do ukrycia. A Ty, masz za co beknąć i żadne lipne kwitki za VAT nie pomogą.
.
ozon
 
Posty: 111
Dołączył(a): 13 lut 2013, o 12:34
Lokalizacja: Polska
Pochwały: 1

Postprzez east-import.pl » 14 kwi 2013, o 17:06

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Chłopcze już przez twoje brednie kilku straciło kasę i towar kupując w Chinach podróbki które kazałęś im ściągać Bo nie kontrolują A teraz są Bez towaru Kasy i z otwartymi sprawami Karno Podatkowymi. Więc dziwie się tobie że masz czelność jeszcze się tu udzielać
EAST-IMPORT
east-import.pl
AKTYWNY
 
Posty: 550
Dołączył(a): 22 gru 2012, o 17:37
Lokalizacja: east-import

Postprzez Shaq » 14 kwi 2013, o 17:15

LukC napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Sorry za lamerskie pytania ale chcę uściślić jeszcze. Dobrze rozumiem, że wybierając EMS narażam się tylko na kilkadziesiąt zł Vatu i nic więcej??
Shaq
 
Posty: 98
Dołączył(a): 18 lut 2013, o 20:31
Lokalizacja: ZG

Postprzez arti123 » 14 kwi 2013, o 17:18

Przy EMS tak, znaczy te 23% wylicz sobie z tego co zapłaciłeś bo pewnie będziesz musiał przedstawić dowód wpłaty albo screen z zamówienia, no chyba że podrobisz to wtedy będzie mniej ;)
arti123
 
Posty: 136
Dołączył(a): 23 sty 2013, o 21:23
Lokalizacja: internet

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron