• Reklama

Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Postprzez ozon » 14 kwi 2013, o 17:50

east-import.pl napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Dalej brniesz w urojenia... ;-) W sieci takich sporo. Bez opamiętania wymyślają cuda nie widy. Ale nikt ich nie traktuje poważnie, bo widać, że mają nierówno pod sufitem (często schizofrenicy, itp.).

Kończę, lepiej sprawdzaj, czy już skarbówka z celnikami nie idzie do chałupy. Jak Cię przymkną, to daj znać, przyjdziemy w odwiedziny. :lol:
ozon
 
Posty: 111
Dołączył(a): 13 lut 2013, o 12:34
Lokalizacja: Polska
Pochwały: 1

Reklama

Postprzez stanleygoldi » 14 kwi 2013, o 18:42

Ostatecznie:
czyli jak towar idzie UPS, i kosztuje (na aukcji, bo jak płace przez ochronę, przez aliexpress, to będę linka musiał dać) ponad 100$ (w moim przypadku 165$), to ostateczna cena jaka będzie??
165$+ 25,5% (cło i vat ?) + 75zł (za usługę oclenia prze UPS. Tak, czy mylę się>?
A jak odbywa się wysyłanie im dowodu zapłaty i linka, itp? I czy to przedłuża czas realizacji zamówienia?

PS. W moim przypadku, warto zaryzykować i nie płacić przez aliexpress? Jest to duża firma, itp itd. Wiec mógł bym zapłacić przez paypal (20$ + 145$), i wtedy dowód wpłaty mam na 20, bez aliexpress, i daje linka do producenta (tam jest tylko katalog, bez cen xD), i oszczędzam około 200 zł. xD. Co wy na ten pomysł xD
stanleygoldi
 
Posty: 8
Dołączył(a): 11 kwi 2013, o 20:15
Lokalizacja: Kraków

Postprzez arti123 » 14 kwi 2013, o 19:07

Mowa była o DHL, jak to się odbywa i ile kosztuje UPS to nie wiem.
arti123
 
Posty: 136
Dołączył(a): 23 sty 2013, o 21:23
Lokalizacja: internet

Postprzez kombajnik » 14 kwi 2013, o 21:54

Witam, mam zamiar kupić jeden telefon za około ~600zł na AliExpress.com, możliwe że wezmę to kurierem.... czy musze liczyc sie z tym ze bede musial zaplacic cło i inne dodatkowe opłaty?
kombajnik
VIP
 
Posty: 836
Dołączył(a): 14 kwi 2013, o 17:46
Pochwały: 20
Telefon:: Xperia XZ1 Compact
ROM: Stock

Postprzez arti123 » 14 kwi 2013, o 22:01

Zawsze musisz się z tym liczyć, a przy kurierze to możesz być prawie pewien.
arti123
 
Posty: 136
Dołączył(a): 23 sty 2013, o 21:23
Lokalizacja: internet

Postprzez kombajnik » 14 kwi 2013, o 22:14

A jak wezme normalną pocztą? Co wtedy? Ile tych dodatkowych kosztów poniose w najgorszym wypadku? Zeby sie nie okazalo ze mi sie bardziej oplaci dopłacic 50zł i kupić od kogoś w kraju ten tel.
kombajnik
VIP
 
Posty: 836
Dołączył(a): 14 kwi 2013, o 17:46
Pochwały: 20
Telefon:: Xperia XZ1 Compact
ROM: Stock

Postprzez arti123 » 14 kwi 2013, o 22:40

W najgorszym wypadku 23% ceny telefonu, ale masz na to 5% szans a może i mniej.
arti123
 
Posty: 136
Dołączył(a): 23 sty 2013, o 21:23
Lokalizacja: internet

Postprzez ra-vau » 18 kwi 2013, o 13:11

Fajnie się czyta, to 5% szans :oops:

Zatrzymanie przez urząd celny (poczta przychodząca)

Ile trzeba czekać na rozwój wydarzeń, po takim statusie z dziś rana? Jeśli taki już się pojawił to 100% wezwą do zapłaty vat'u? Czy jest możliwość, że będą oczekiwać zapłaty od wartości na pudełku, czy przy tym statusie zawsze chcą dowód przelewu (kwota...) :?:

Jak pech to pech, nie dość ze wysłał HK zamiast SG (w tytule aukcji), to szło 20dni... i jeszcze teraz celny :-/

[ Dodano: 2013-04-18, 23:22 ]
Nie da się edytować poprzedniego posta, więc piszę jeden pod drugim...

Zatrzymanie w cle, Oczekiwanie na dowód nabycia/informacje o wartości od adresata

Czy mam grzecznie czekać, aż coś przyślą do mnie? Rozumiem, że pocztą zwykłą?
Avatar użytkownika
ra-vau
NewsMan
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 9 lut 2013, o 17:26
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 114
Telefon:: V967S

Postprzez ozon » 19 kwi 2013, o 16:40

No to zapłacisz... 50 tys.zł kary lub posiedzisz 5 lat w więzieniu... 8-) jak lubił straszyć 'kuku na muniu' z tego forum, podszywający się za znawcę tematu, a w rzeczywistości okradający Państwo na numer z pośrednictwem. Teraz dalej to robi przez swoją stronę i na Allegro, ale po tym, jak to opisano, by ukryć swój przekręt, nadal szuka chętnych, ale przez inne profile. :lol:

Co do zatrzymania przesyłki, jeśli chcesz uzyskać szczegółowe informacje, możesz do nich napisać e-mail, czy zadzwonić. Zwyczajowo celnicy oczekują właśnie tego co od Ciebie, dowodu zakupu, zapłaty, czasami skanu z aukcji, by sprawdzić wartość przedmiotu. To jest potrzebne do ustalenia, czy zapłacisz cło. Z VAT nie ma zwolnień, jeśli kupiłeś poza UE w sklepie internetowym. Jak dobrze pamiętam to 23%. Czekaj na rozwój sytuacji.
ozon
 
Posty: 111
Dołączył(a): 13 lut 2013, o 12:34
Lokalizacja: Polska
Pochwały: 1

Postprzez ra-vau » 20 kwi 2013, o 00:10

Szybko działają, dziś przyszedł list polecony... oczywiście mimo 50 tyś zł kary - odebrałem go, podpisałem się ;) ...

Oczekują odesłania listem, albo mailem:

Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Reasumując:

czy powinno im wystarczyć SCREEN z transakcji z eKARTY, oraz SCREEN z aukcji Aliexpress z kwotą w $ za telefon?

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


TO ^ prześlę i screen z aukcji, zobaczymy czy wystarczy (nie widzi mi się prosić Żółtego o fakture, bo pewnie dopiero koło wtorku by wysłał...)
Avatar użytkownika
ra-vau
NewsMan
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 9 lut 2013, o 17:26
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 114
Telefon:: V967S

Postprzez arti123 » 20 kwi 2013, o 11:39

Ja im kiedyś chciałem dać fakturę to nie chcieli faktury tylko właśnie screen z aliexpress. Napisz też co jest w przesyłce i że na użytek własny.

Najlepiej odeślij to na podany e-mail, tylko pamiętaj o podaniu numeru przesyłki i pozycji książki magazynowej (tak to się chyba nazywa poz. ks. mag.) - będzie szybciej.
arti123
 
Posty: 136
Dołączył(a): 23 sty 2013, o 21:23
Lokalizacja: internet

Postprzez ozon » 20 kwi 2013, o 14:38

Zwykle wystarczy jeden ze skanów:
z banku
lub płatnika np. PayPal
lub ze strony aukcji.
Do tego ludzie dołączają skan dowodu osobistego.
UC chodzi o potwierdzenie wartości przedmiotu. Po tym naliczają opłaty, zwykle VAT i przesyłka jest zwalniana.

Na różnych stronach dużo o tym piszą np[hide]. link [/hide]
Warto także poczytać o limitach 22euro, 45euro, 150euro, przy jakich nic nie płacimy, przy których VAT, a przy których VAT+cło. No i warto by na przesyłce było zaznaczone magiczne słowo: GIFT ;-)
Ostatnio edytowano 20 kwi 2013, o 21:35 przez ozon, łącznie edytowano 1 raz
ozon
 
Posty: 111
Dołączył(a): 13 lut 2013, o 12:34
Lokalizacja: Polska
Pochwały: 1

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama
cron