• Reklama

Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Postprzez homar » 12 maja 2013, o 01:02

deen napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Raczej nie, ale jak akurat twoją paczuszkę złapią na UC to +23%. Szansa że przejdzie bez opłat to ponad 90%, ale musisz być przygotowany na wrazie czego, że te 23% będziesz musiał zapłacić.
homar
AKTYWNY
 
Posty: 238
Dołączył(a): 24 paź 2012, o 14:32
Lokalizacja: Poznań
Telefon:: Elephone P6000

Reklama

Postprzez deen » 12 maja 2013, o 08:10

Dzięki za odpowiedź :)
Rozumiem, że tylko ewentualnie +23% wchodzi w grę? Żadnych dodatkowych ewentualnych opłat?

Mam jeszcze pytanie którego kuriera najlepiej wybrać, aby obyło się bez dodatkowych kosztów?

[ Dodano: 2013-05-12, 10:01 ]
Co myślicie o Singapore Post? Jak tam u nich z dodatkowymi opłatami?
deen
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12 maja 2013, o 00:21
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez homar » 12 maja 2013, o 10:19

Nigdy nie bierz kurierami. Tylko poczty. Singapore jest najszybsza.
homar
AKTYWNY
 
Posty: 238
Dołączył(a): 24 paź 2012, o 14:32
Lokalizacja: Poznań
Telefon:: Elephone P6000

Postprzez marx » 12 maja 2013, o 10:26

UPS lub wolniejsza ale mniejsze prawdopodobieństwo skierowania do UC poczta SG lub swiss
Ps. Jesteś pewien ze ten tablet będzie OK ?
marx
Administrator
 
Posty: 12527
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Postprzez deen » 12 maja 2013, o 12:06

Ile tak mniej więcej czasu może trwać dostawa Singapore?

Co do tabletu, to się jeszcze trochę waham. Masz może coś do polecania? :) Tablet głównie służyłby mi do czytania pdfów. Wybrany model oferuję 8 calową matryce IPS 4:3, całość jest dość wydajna i bateria jest też w miarę.
deen
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12 maja 2013, o 00:21
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez arti123 » 13 maja 2013, o 22:00

Ostatnio miałem taką sytuację. Zamówiłem markowy telefon refurbished - SE Xperia Play przez SG. Został zatrzymany przez UC. Dostałem pisemko że muszę przedstawić dowóc wpłaty. Wysłałem im screen z Ali i było jak byk napisane w tytule przedmiotu Sony Ericsson Xperia Play (więc mogli się dowalić do znaku zastrzeżonego i otworzyć). Na drugi dzień zwolnili i zapłaciłem tylko VAT, przesyłka nie była otwierana.
arti123
 
Posty: 136
Dołączył(a): 23 sty 2013, o 21:23
Lokalizacja: internet

Postprzez Meywenz » 13 maja 2013, o 22:18

Witam serdecznie.

Przeczytałem cały temat, jednakże chciałbym aby udzielono mi odpowiedzi na parę pytań, bo rozmawiano głownie o dostawie elektronicznego sprzętu.

Chciałbym z 3 różnych sklepów zamówić:

1 parę za 37.05 USD
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



2 pary za łącznie 35.78 USD
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


7 czapek za łącznie 54.88 USD
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Czy wybierając przesyłkę China Post mogę liczyć na brak dodatkowych opłat, np cło(gdy sklep np. oznaczy przesyłkę jako "GIFT")? Czy nie są to wystarczające drogie przesyłki, aby te opłaty były doliczane? Chciałbym prosić o radę, co zrobić, żeby jak najlepiej na tym wyjść.

Dodaję, że przedmioty, które planuję zamówić, są do użytku własnego, jedynie 3 czapki są dla znajomych. Chcemy po prostu skorzystać ze zniżki za zamówienie min. 7 sztuk.


Z góry dziękuję za pomoc.
Meywenz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13 maja 2013, o 20:48
Lokalizacja: chicago

Postprzez china__import » 14 maja 2013, o 07:44

deen napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Jak zamówisz KURIEREM to do 23% dolicz opłaty Kuriera za odprawę w kwocie 78zł

[ Dodano: 2013-05-14, 07:47 ]
homar napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Co za bzdura :mrgreen: DHL 2-3 dni jest u mnie SG minimum 5-7 dni Więc nie pisz bzdur

[ Dodano: 2013-05-14, 07:50 ]
Hardknox napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Kolego pamiętaj że towar nie kosztuje tyle ile pokaże Google. Tylko tyle ile masz na Fakturze Tyle ile klient jest w stanie za niego zapłacić :mrgreen: Mi zawsze odprawiają na podstawie Faktur Chińskich. Jest wolny rynek Towar jest tyle wart ile jestem wstanie za niego zapłacić. To nie czasy wartości Katalogowych z których celnicy moga sobie brać ceny Tak kiedyś było z autami z N :lol: iemiec
china__import
 
Posty: 28
Dołączył(a): 27 kwi 2013, o 10:22
Lokalizacja: polska

Postprzez matlos » 14 maja 2013, o 16:28

china__import napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


z tymi autami to nie jest tak do końca, kiedyś wpisałeś na umowie 50E, 100E i przechodziło, teraz się wycwanili i biorą ceny z eurotaxu więc gó*no warta jest Twoja deklaracja na umowie ;)
matlos
 
Posty: 186
Dołączył(a): 1 sty 2013, o 16:32
Lokalizacja: po,lska
Pochwały: 6

Postprzez nozyk42 » 23 maja 2013, o 00:25

Panowie trafiłem dziś na żyłę złota informacji - na Wasze forum :) Nie miałem pojęcia do teraz, że tyle ludzi się interesuje importem z chin. W dodatku wpadłem dziś na to całe aliexpress gdzie można zamówić prawie wszystko. Dotychczas kupowałem pojedyncze rzeczy z ioffer do własnego użytku. Zazwyczaj są to okulary przeciwsłoneczne a tu widzę jakieś grubsze interesy nawet na 600$ i że dało radę to przejść kontrolę celną ;o Ja gdy zamówię czasem 3 pary okularów to dostaję pismo że przesyłka jest do odbioru osobistego itp ale zawsze to olewam i przesyłka wraca do chin a ja otrzymuje zwrot kasy, a tu widzę że z powodzeniem jest to jakoś obchodzone, mam na mysli płacenie vatu. Maks wartość mojej przesyłki która przeszła to ok 30$ i nawet chyba nie było sensu zaniżania kosztów, ale możecie mnie wtajemniczyć (zapewne odesłać do jakiegoś z wątków) bo ciekawych rzeczy się tu coś czuje dowiem? :)

[ Dodano: 2013-05-23, 01:10 ]
I dlaczego np ten Samsung Galaxy Note II jest tak tani oraz dlaczego posiada procesor o taktowaniu 1Ghz jesli w specyfiacji technicznej dla note II podawany jest 1,6Ghz

Samsung Galaxy Note II
nozyk42
 
Posty: 3
Dołączył(a): 23 maja 2013, o 00:17
Lokalizacja: Wlkp

Postprzez matlos » 23 maja 2013, o 05:42

nozyk42 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


bo jest podrobka ? :-D
matlos
 
Posty: 186
Dołączył(a): 1 sty 2013, o 16:32
Lokalizacja: po,lska
Pochwały: 6

Postprzez mlb » 23 maja 2013, o 07:44

nozyk42, a Ty skad sie urwales , ze na takim forum zadajesz takie pytania ? :lol: :lol:
:mrgreen:
mlb
AKTYWNY
 
Posty: 518
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 12:29
Pochwały: 2
Telefon:: Samsung

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama
cron