• Reklama

Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Postprzez zebek6 » 6 cze 2013, o 20:12

Nikt nic nie doradzi ? :cry:
zebek6
 
Posty: 52
Dołączył(a): 10 kwi 2013, o 20:57
Lokalizacja: Polska

Reklama

Postprzez mlb » 6 cze 2013, o 21:39

Nic juz nie zrobisz, jak sie nie zglosisz i bedziesz gral glupa ze to nie ty zamawiales, to paczka wroci do nadawcy , a Ty nie odzyskasz kasy . A tak to zaplacisz tylko vat i ewentualnie oplate za obsluge celna dla DHL ( okolo 70zl) . Ile vatu to nie wiem, nie znam ceny aparatu .
mlb
AKTYWNY
 
Posty: 518
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 12:29
Pochwały: 2
Telefon:: Samsung

Postprzez marx » 6 cze 2013, o 22:14

podaj prawdziwą wartość przedmiotu
marx
Administrator
 
Posty: 12533
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Postprzez zebek6 » 6 cze 2013, o 22:20

Dzięki za odpowiedz tak zrobię lepiej nie kombinować I spać spokojnie
zebek6
 
Posty: 52
Dołączył(a): 10 kwi 2013, o 20:57
Lokalizacja: Polska

Postprzez fador88 » 7 cze 2013, o 20:32

Witam, przeczytałem cały temat od deski do deski jednak nieraz odpowiedzi były rozbierzne, więc chciałbym zadać kilka pytań dla pewności.
Chciałbym zamówić sobie pierwszą rzecz na alieexpres. Jest to telefon za 208$. Będę go wysyłał przez China Post żeby zmniejszyć ryzyko że paczka trefi do kontroli. Jeśli jednak by się zdarzyło że celnicy go zatrzymają, to co będę musiał zapłacić? Podajrze tylko VAT czy też CŁO?
Jak wygląda sprawa z rzeczami np. z ciuchami, do jakiej kwoty mogę zamawiać żeby nie płacić w ogóle cła i vatu?

Jeśli zdarzy się że paczka gdzieś przepadnie i nie dojdzie do mnie, to skoro nei dam pozytywnego komentarza i sprzedawca nie dostanie pieniążków z alieexpres, to czy mi zostaną one zwrócone czy po prostu przepadają?

Telefon jaki chcę zakupić to kopia Galaxy S4. Czy mogą mnie czekać jakieś nieprzyjemności jeśli jednak paczka zostanie otworzona i będzie znajdować się na telefonie czy też pudełku logo Samsunga? Bo gdzieś czytałem że to jest karalne.

Czy możecie mi ewentualnie doradzić czy ta kopia będzie coś warta?[hide]
http://www.aliexpress.com/item/Real-1-1 ... 74159.html
[/hide]
Jedynie czego brakuje mi w tym telefonie do obsługi Dualsim, ale chyba innej identycznej kopi GAlaxy S4 nie ma żeby obsługiwała 2 karty czy się mylę?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc.
Ostatnio edytowano 7 cze 2013, o 21:04 przez fador88, łącznie edytowano 1 raz
fador88
 
Posty: 2
Dołączył(a): 4 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: Kluczbork

Postprzez mlb » 7 cze 2013, o 21:39

1. zapytaj sprzedawcy czy nie moze Ci wyslac przez SG nawet za drobna doplata .
2. jak UC zatrzyma i otworzy to napewno bedzi VAT do oplaty, ale moze byc tez i clo za ta cene .
3. dot ciuchow poszukaj forum o ciuchach
4.jak paka zaginie i nie bedzie statusu doreczenia to prawdopodobienstwo ze dostaniesz zwrot kasy po paru miesiacach
5.jak celnicy zobacza logo firmowe jest wieksze prawdopodobienstwo ze dowala Ci ogromen kary itd
6.na tym forum prawie wszyscy wola jakies chinskie chinczyki, czyli jakies nie wiadomo co 'Jiyau" , "Newman' , "Zopo' itd itp
Ja nie posluchalem ich postow, mam obecnie klona 1:1 S3 i jestem narazie mega zadowolony . Nie chce tu smiecic tematu, wiec jak cos chcesz o nim wiedziec, chociaz to model nizej to wal na pw.
mlb
AKTYWNY
 
Posty: 518
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 12:29
Pochwały: 2
Telefon:: Samsung

Postprzez peekay » 7 cze 2013, o 23:09

Mam pytanko: Jeśli chcę zamówić tel o wartości $250 to jaką wartość ma zadeklarować Chinol, żeby zmniejszyć ryzyko dowalenia mi VATu? Rozumiem, że nawet jeśli UC paczkę otworzy i karze mi wysłać dowód zakupu to nawet jak im wyślę prawdziwą cenę to skończy się na VATcie bo niby jak mi udowodnią, że kazałem Chińczykowi wpisac na paczce mniej. Czy dobrze rozumuję? Z góry dziękuję za odpowiedź
peekay
 
Posty: 27
Dołączył(a): 29 maja 2013, o 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mlb » 7 cze 2013, o 23:22

Powiedz zeby wpisal 30-40$ , ale jak otworza i ocenia paczke na 250$ to moga tez ubiegac sie o clo . Jak to udowodnia ? maja swoje sposoby .
mlb
AKTYWNY
 
Posty: 518
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 12:29
Pochwały: 2
Telefon:: Samsung

Postprzez peekay » 7 cze 2013, o 23:48

Na telefony cło wynosi 0%. Pozostaje tylko VAT. Nie jest to zbytni problem bo produkt i tak jest dużo tańszy niż porownywalny markowy, ale 180zł piechotą nie chodzi więc jakby się udało nie płacić VATu to byłbym przeszczęśliwy :)
peekay
 
Posty: 27
Dołączył(a): 29 maja 2013, o 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez fador88 » 9 cze 2013, o 13:47

Czyli generalnie nie warto kupowac na aleexpres towarów gdzie znajduje się logo firmowe? Chodzi mi o cokolwiek, bo chciałem sobie zamówić tam parę rzeczy np. ten telefon z logiem samsunga co pisałem wyżej, spodnie gdzie widnieje logo:Diesel Industry, bokserki z napisem Tommy Hilfiger.
Czy celnicy otwierając taką paczkę na pewno sprawdzą czy towar jest oryginalny?
fador88
 
Posty: 2
Dołączył(a): 4 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: Kluczbork

Postprzez mrocznypan » 9 cze 2013, o 21:44

Mam podobne pytanie co kolega wyżej, tyle że interesuje mnie czy mogę mieć jakieś nieprzyjemność jeśli zamawiam coś, co dostępne jest również w Polsce ale chińczyk na aukcji twierdzi, że to oryginał. Czy mogę coś takiego spokojnie sobie zamówić? Nie jest to podróbka, ale czy mogę bez obaw coś takiego sprowadzić?
mrocznypan
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11 kwi 2013, o 20:51
Lokalizacja: Glinojeck

Postprzez mikaxx » 10 cze 2013, o 09:17

witam, czy ktoś może mi powiedziec jak to jest z lalkam Monster High kupowanymi na aliexpress bądź alibabie? sprawa ma się tak samo jak z telefonami i logiem?

W ogóle jak się ma sprawa, gdybym chciała zamówic parę sztuk np zwyklych bransoletek ale na fakturę ?
mikaxx
 
Posty: 2
Dołączył(a): 10 cze 2013, o 08:49
Lokalizacja: katowice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron