• Reklama

Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Postprzez dominik17g » 1 lip 2013, o 08:56

A co jeżeli jest taka sytuacja. Kupiłem na użytek własny np. 4 telefony z Chin ( lenovo a660 dwie sztuki i lenovo a820 dwie sztuki ) na aliexpress, dostałem elektroniczną fakturę wiecie jaką. A od nie dawna mam działalność gospodarczą i chce je sprzedać na allegro lecz paczka z telefonami nie została oclona ani nie zapłaciłem VATu, telefony są mi zbędne a teraz chce je odsprzedać komuś czy mogę na to wystawić fakturę lub paragon bądź rachunek ?

Paczka przeszła przez urząd celny i nie zostały naliczone żadne opłaty celne ani vat ponieważ wartość towaru nie przekraczała więcej niż 45$ , między czasie otworzyłem działalność gosp. najważniejsze czy mogę towar sprzedać i udzielić swojej gwarancji serwisowej?
dominik17g
 
Posty: 72
Dołączył(a): 20 sie 2012, o 15:54
Lokalizacja: nie wiem

Reklama

Postprzez kojot » 1 lip 2013, o 14:39

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Prawdziwa wartość to okolo 800$, chcesz zapłacić podatek od 45$ i wystawiać fakturki? :D
kojot
AKTYWNY
 
Posty: 284
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 18:48
Lokalizacja: --
Telefon:: ZP998

Postprzez ryhit » 1 lip 2013, o 14:55

Pamiętaj że jak chcesz sprzedawac jakiekolwiek sprzęty na swojej gwarancji, musisz do nich dołączyć instrukcję w języku polskim, w przeciwnym razie jak ktoś uszkodzi telefon ze swojej winy, w razie problemów będziesz musiał zwrócić całą kwote którą zapłacił za telefon, bo nie było instrukcji w języku polskim, i automatycznie klient mógł nie wiedzieć jak użytkować dany sprzęt.
ryhit
 
Posty: 191
Dołączył(a): 18 lut 2013, o 13:15
Lokalizacja: andrychów
Pochwały: 1

Postprzez dominik17g » 2 lip 2013, o 08:18

ale jak to jest inni sprzedawcy z allegro normalnie sprzedają takie telefon i nie mają do nich PL instrukcji przecież ? co w takim przypadku.
dominik17g
 
Posty: 72
Dołączył(a): 20 sie 2012, o 15:54
Lokalizacja: nie wiem

Postprzez gtc74 » 3 lip 2013, o 22:57

mam pytanie z innej beczki :
chcialbym zakupic tel [hide] http://www.zopomobileshop.com/126-zopo- ... rsion.html[/hide]
i moje pytanie : niby jest to orginalny sklep zopo :> i maja magazyn we wloszech, cena czy musze sie martwic o clo i vat ?? skoro to z eu ?? dzieki za odpowiedz
Ostatnio edytowano 4 lip 2013, o 12:00 przez gtc74, łącznie edytowano 1 raz
gtc74
 
Posty: 1
Dołączył(a): 31 maja 2013, o 00:26
Lokalizacja: z tad

Postprzez Sebek » 5 lip 2013, o 16:20

Witam. Zamierzam zacząć kupować na Ali, głównie będę kupował tam buty i odzież. Wszystko będzie podróbkami, lecz z znaczkami, metkami itd. I tu moje pytanie co gdy na UC otworzą paczkę, a w środku będą podróbki znanych marek? Jakie będą konsekwencje tego? I czy gdy zatrzymają paczkę do nałożenia Vat, to czy będzie coś przeszkadzało że jestem nie pełnoletni?
Proszę o szybą odpowiedź bo naprawdę mi na tym zależy.
Sebek
 
Posty: 11
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 16:03
Lokalizacja: Rze

Postprzez maer » 5 lip 2013, o 17:20

Co ci grozi? w najlepszym razie parę tysięcy grzywny, w najgorszym parę lat więzienia
maer
 
Posty: 2
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 16:24
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Sebek » 5 lip 2013, o 20:59

Dzięki właśnie takim postom jak twój, wszelki fora są zaśmiecane, a ludzie wprowadzani w błąd :roll: Skoro normalnie pytam to chciałbym dostać normalną odpowiedź od ludzi znających się na rzeczy, chyba że to była forma sarkazmu... Prostując twój post do więzienia nie pójdę ponieważ jak pisałem wyżej jestem nie pełnoletni. Widzę że muszę zapytać w innym miejscu.
Sebek
 
Posty: 11
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 16:03
Lokalizacja: Rze

Postprzez marx » 5 lip 2013, o 21:50

Na pewno paczka zostanie zniszczona na twój koszt, a jak ilości będą handlowe to poważniejsze konsekwencje.
marx
Administrator
 
Posty: 12533
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Postprzez ebola1972 » 5 lip 2013, o 22:05

Sebek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Witam. Zamierzam krasc, głównie będę kradl buty i odzież. I tu moje pytanie : Jakie będą konsekwencje tego? I czy gdy mnie zatrzymają , to czy będzie coś przeszkadzało że jestem nie pełnoletni?

nie wiem czy dobrze kalkuluje ale czym pierwszy przyklad rozni się od drugiego?
Ostatnio edytowano 5 lip 2013, o 22:06 przez ebola1972, łącznie edytowano 1 raz
ebola1972
VIP
 
Posty: 1531
Dołączył(a): 13 maja 2013, o 19:09
Lokalizacja: PL
Pochwały: 44
Telefon:: Xiaomi RR

Postprzez Sebek » 5 lip 2013, o 22:06

OK, dzięki ;-) A mam jeszcze takie pytanie. Jaki jest koszt niszczenia paczki? No i czy ja lub moi opiekunowie nie ponosili by żadnych konsekwencji prawnych lub wysokich grzyw tak jak to pisze w niektórych tematach? I czy jakbym powiedział że ja nic takiego nie zamawiałem, że ktoś pomylił mój adres lub ktoś kto zna moje dane specjalnie to zrobił to było by dochodzenie (lub coś tego typu) czy ja to zamawiałem, czy porostu paczka została by zniszczona/odesłana i po sprawie? No i ostatnie już pytanie. Czy jeśli zamówiłbym kilka paczek z pojedynczymi sztukami ciuchów tylko dla mnie w długich odstępach czasowych (0,5-1msc?) i w końcu by mnie złapali to czy sprawdzali by moją "przeszłość" w zamawianiu z chin?

Wiem że dużo tych pytań ale chciałbym być pewny żeby się za młodu nie wpakować w jakieś "bagno". Tylko jak już to podarować sobie kupno tego. :-/
Ostatnio edytowano 5 lip 2013, o 22:15 przez Sebek, łącznie edytowano 2 razy
Sebek
 
Posty: 11
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 16:03
Lokalizacja: Rze

Postprzez ebola1972 » 5 lip 2013, o 22:11

jezeli masz mniej niz 17 lat - jestes tzw. nieletnim sprawca czynu karalnego - sprawa trafia do Sadu dla nieletnich, mozna dostac kuratora
jezeli masz wiecej niz 17 lat - odpowiadasz jak dorosly
ebola1972
VIP
 
Posty: 1531
Dołączył(a): 13 maja 2013, o 19:09
Lokalizacja: PL
Pochwały: 44
Telefon:: Xiaomi RR

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron