• Reklama

Teraz jest 8 maja 2024, o 16:48

Nowości Nowości dla Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI

Mapa strony Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI » Dział : Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Nowy użytkownik Aliexpress-problem z kuponami

Witam.
Założyłem znajomemu konto na alliexpress , wcześniej nie miał i nikt jego emaila też nie używał . wszystko sprawnie poszło konto założone, zweryfikowane zalogował się i na kompie i na apce w telefonie ok.
Ale nie może pobrać kuponu ani dla nowych użytkowników ani innego , przy próbie pobrania wyświetla się komunikat ,,
"Aby zapewnic bezpieczenstwo swojego konta, zaloguj sie uzywajac innego urzadzenia.50"
próbowaliśmy logować się na różnych urządzeniach i to samo za każdym ...
Czytaj więcej : Nowy użytkownik Aliexpress-problem z kuponami | Wyświetlone : 4569 | Odpowiedzi : 1


Retail phone shop, oszusci ?

Witam
czy kupował ktoś może telefon na stronie https://retailphoneshop.com/ ??
kupilem telefon 13.10 dostalem maila potwierdzajacego zakup i zapłate,
wybrałem metodę wysyłki:

Shipping method
International Shipping with tracking number (14-21 days)

i czekałem cierpliwie na traking number, jednak minął ponad miesiąc i cisza, na maila nikt nie odpowiada
miał ktoś z nimi już do czynienia ?
Czytaj więcej : Retail phone shop, oszusci ? | Wyświetlone : 1497 | Odpowiedzi : 10


Oclony wyświetlacz LCD

Czy wyświetlacz LCD podlega ocleniu? Wydawało mi się że takie rzeczy są zwolnione z opłaty, a tym czasem w śledzeniu przesyłki widzę że został oclony.
Czytaj więcej : Oclony wyświetlacz LCD | Wyświetlone : 1380 | Odpowiedzi : 4


Zwrot towaru do chin

Witam, chciałaby się poradzić. zrobiłam zakupy na Ali i przyszedł mi trefny towar. Nie nadawał się do użytku a byl wart ok 20 $. Otworzyłam spór ale Ali nie chce oddać części kasy a całość w zamian za wysłanie zwrotu. Jak to zrobić i na czyj koszt ?
Czytaj więcej : Zwrot towaru do chin | Wyświetlone : 1614 | Odpowiedzi : 2


Zwrot od sporu - czy ali może cofnąć zwrot ze sporu

Wygrałam spór na Ali i odzyskałam na konto pewną cześć pieniędzy. Teraz piszę do mnie sprzedawca, że oddał mi więcej niż chciał I żebym mu cześć pieniędzy oddała z powrotem. I tu pojawia się moje pytanie, czy ali może cofnąć zwrot pieniędzy z konta bankowego, na które już ten zwrot przelali, czy nie ma możliwości żeby ściągnąć teraz te pieniądze?
Czytaj więcej : Zwrot od sporu - czy ali może cofnąć zwrot ze sporu | Wyświetlone : 1426 | Odpowiedzi : 1


Spór na Aliexpress, zwrot pieniędzy, dostawa towaru

Witam

Proszę o poradę co zrobić w następującej sprawie.
W maju zakupiłem towar na Aliexpress. Paczka została wysłana za pośrednictwem SF eParcel.
Gdy 60-dniowy okres ochrony dobiegał końca, sprzedający przedłużył ochronę o 20 dni.
Niestety do tego czasu przesyłka też nie przyszła. Na 1 dzień przed upływem okresu ochrony założyłem spór na Aliexpress wybierając jako powód Purchase Protection is running out, but package is still in transit. Po kilku dniach spór został uznany za zasadny ...
Czytaj więcej : Spór na Aliexpress, zwrot pieniędzy, dostawa towaru | Wyświetlone : 4887 | Odpowiedzi : 6


Co zrobić gdy sprzedawca żąda dopłaty dodatkowej za towar.

Cześć wszystkim prosiłbym Was o pomoc.
Co zrobić gdy sprzedawca żąda dopłaty dodatkowej za towar i nie chce go wysłać ? Nie chcę zwrotu ani anulowania transakcji, chciałbym aby wysłał zamówiony i opłacony towar.

Zamówiłem ze sklepu Mi Global Store z aliexpres xiaomi mi 8 w promocyjnej cenie ale żeby była promocja trzeba było kupić w pakiecie mi band3 i usb do niego i telefon koloru niebieskiego. Wszystko fajnie zamówiłem opłaciłem kartą, Wysyłka dhl expres ...
Czytaj więcej : Co zrobić gdy sprzedawca żąda dopłaty dodatkowej za towar. | Wyświetlone : 3516 | Odpowiedzi : 9


VAT na wszystkie zakupy z Chin !!

Większość Kupujących przez internet towary o małej wartości spoza UE sądzi, że nie trzeba płacić cła oraz VATu – o ile przesyłka jest oznaczona jako prezent (GIFT). To błąd.

Ministerstwo Finansów właśnie poinformowało, że zwolnienie z podatku towarów o wartości do 22 euro nie dotyczy przedmiotów importowanych w ramach zamówienia wysyłkowego.

Resort finansów informuje, że każdy kto dokonuje importu towarów (także zamawiając je w sklepie internetowym) dostarczanych do kraju w przesyłkach wysyłanych z państwa trzeciego ...
Czytaj więcej : VAT na wszystkie zakupy z Chin !! | Wyświetlone : 7450 | Odpowiedzi : 48


Kampania Motywacyjna Poszukiwania Skarbów w Gearbest

Trzeb przyznać, że Geabest stara sie mocno aby przyciągnąć więcej użytkowników do swojego sklepu. Przykładem może byc obecna kampania poszukiwania skarbów. Już na wstępie moża zwrócić na to że pomeczyli się trochę z tłumaczeniem strony w języku Polskim.
Obrazek

http://gearbestassociate.com/kampania-m ... -30000-po/
Ale co ważniejsze i ciekawsze sama kampania jest dość ciekawa i można z niej wynieść trochę profitu dla siebie.
Przede wszystkim (27 sierpnia – 2 września): Prowizja ...
Czytaj więcej : Kampania Motywacyjna Poszukiwania Skarbów w Gearbest | Wyświetlone : 1378 | Odpowiedzi : 0


cło i VAT za okulary z magazynu w Estonii

Cześć, mam pewien problem. Jakiś tydzień temu zamówiłam okulary a ali. Łączna ich wartość to 240 $. Oczywiście sprzedawca na paczce umieścił zaniżoną wartość. Zamówienie zostało podzielone na dwie paczki. Towar nie był markowy, tzn. nie były to podróbki tylko zwykły towar niemarkowy. Otrzymałam na śledzeniu info, że dwie paczki zostały zatrzymane w cle. Na różnych forach piszą inaczej, ale powiedzcie proszę, jakie cło i podatek VAT od tego zapłacę. Jaka jest stawka podatku. Na ...
Czytaj więcej : cło i VAT za okulary z magazynu w Estonii | Wyświetlone : 4394 | Odpowiedzi : 25


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 165147 • Liczba wątków: 5437 • Liczba użytkowników: 39527

  • Reklama
cron