• Reklama

Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proces.

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez robgor11 » 27 cze 2014, o 16:26

Mam pytanie. Czy da się jakoś "ukarać" sprzedawcę, który nie wyśle przedmiotu w ciągu tego podstawowego teminu 6-7 dni od zamówienia? Chyba nie można wystawić negatywa, bo tranzakcja jest anulowana?
robgor11
 
Posty: 15
Dołączył(a): 23 cze 2014, o 17:09
Telefon:: Redmi Note

Reklama

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez adomider » 7 lip 2014, o 19:31

witam
mam pytanie kiedy potwierdzic zamówienie zarz jak dojdzie czy poczekac,
jeżeli potwierdzę to nie będę mógł (w razie czego) otworzyc sporu?
adomider
 
Posty: 37
Dołączył(a): 29 cze 2014, o 23:37
Telefon:: red rice 1s

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez drago68 » 7 lip 2014, o 19:44

Jak potwierdzisz zamówienie, że otrzymałeś to nie będziesz mógł otworzyć już sporu i pieniążki aliexpress przeleje sprzedawcy.
Poczekaj , jeżeli to elektronika po testuj i dopiero przed końcem zakończenia zamówienia możesz potwierdzić, ale nie musisz, bo gdy czas się skończy sprzedawca już z automatu dostanie kasę.
Avatar użytkownika
drago68
VIP
 
Posty: 1960
Dołączył(a): 7 cze 2013, o 16:50
Lokalizacja: Małopolska
Pochwały: 86
Telefon:: Xiaomi RN4

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez avendable » 9 lip 2014, o 12:48

Może to będzie bardziej odpowiedni temat. A mianowicie:
Zamówiłem telefon u Chinatronica pare dni temu, dzisiaj napisał że wysłał przez NL Post i dał mi numer trackingowy. Sprawdziłem ten numer na http://www.postnl.post/ i okazuje się że Country of Destination to Russian Federation. Czy to normalna procedura że to jakoś przez Rosje idzie, czy chińczyk coś zjebał?

edit

Teraz zauważyłem, że na tym numerku są daty sprzed czasu gdy zamówiłem telefon. Często się zdarzają takie pomyłki, czy kitajec chce zyskać na czasie udając głupa?



Jest jeszcze jeden problem, jako że nie uczyłem się nigdy angielskiego, kliknąłem "order received" bo myślałem że znaczy to potwierdzenie transakcji tzn wysyłki a tu widze okazuje się, że to coś innego. Jestem już w dupie czy moge liczyć na uczciwość chinatronica?

Nie wiem też czemu mam Status:Fund Processing

edit
na zwrócenie uwagi, że dał mi zły numer odpisał tak:

Hello
Don't worry, maybe have something wrong
We'll check and back to you
Thanks
avendable
 
Posty: 14
Dołączył(a): 24 cze 2014, o 13:49
Pochwały: 1
Telefon:: Sony

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez adomider » 9 lip 2014, o 18:07

adomider
 
Posty: 37
Dołączył(a): 29 cze 2014, o 23:37
Telefon:: red rice 1s

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez avendable » 9 lip 2014, o 18:47

Numer jest na jakiegoś ruska, bardziej mi chodzi o kolejną część posta
avendable
 
Posty: 14
Dołączył(a): 24 cze 2014, o 13:49
Pochwały: 1
Telefon:: Sony

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez basa » 9 lip 2014, o 18:56

Fund processing w wypadku kiedy nacisneles juz order received oznacza ze pieniadze wlasnie sa przelewane do chinatronic z konta aliexpress.
Avatar użytkownika
basa
VIP
 
Posty: 871
Dołączył(a): 27 mar 2014, o 11:52
Pochwały: 74
Telefon:: OneMinus Two
ROM: RAM

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez SpiderSSJ2 » 9 lip 2014, o 19:32

Jak sprawdzić czy moge zamówić przesyłke dhl-em z ibuygou.com?
SpiderSSJ2
 
Posty: 50
Dołączył(a): 8 lip 2014, o 18:22
Telefon:: Galaxy Ace

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez avendable » 9 lip 2014, o 19:43

basa napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Aa ok, dzięki za odp
avendable
 
Posty: 14
Dołączył(a): 24 cze 2014, o 13:49
Pochwały: 1
Telefon:: Sony

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez adamg89 » 9 lip 2014, o 22:36

Mam pytanie odnośnie promocji na ali czy w tych "SuperDeals" oraz w weekendowcyh promocjach oferowane produkty pochodzą od zaufanych sprzedawców czy pojawiają się tam losowo?

Oraz pytanie nr 2 jak wygląda sprawa z importem nasion roślin lub herbat liściastych?
adamg89
 
Posty: 20
Dołączył(a): 29 cze 2014, o 13:11
Telefon:: brak

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez basa » 10 lip 2014, o 08:10

Co do superdeals to raczej pytanie do pracownikow aliexpress czy sa to zaufani sprzedawcy :) Jednak napewno nie sa to wybierane oferty losowo ali pewnie dogaduje sie ze sprzedawca w kwesti duzych obnizek w zamian jak by nie bylo potezna promocje sklepu na stronie glownej superdeals czesto maja wlasne banery... Napewno jest to jakas ich forma wspolpracy.

Mozna jednak latwo sprawdzic sprzedawce bo oferty z superdeals czesto maja bardzo duza liczbe orders i juz otzrymanych feedbackow za przedmiot wystarczy wiec tylko je poczytac zeby wyrobic sobie ocene o przedmiocie i sprzedwacy. Kojarze jednak jakas wypowiedz z naszego forum ze ktos kupil w superdeals jakis przedmiot i dostal podrobe... Wiec trzeba uwazac.

Co do nasion nie znam sie to sie nie wypowiem :)


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Avatar użytkownika
basa
VIP
 
Posty: 871
Dołączył(a): 27 mar 2014, o 11:52
Pochwały: 74
Telefon:: OneMinus Two
ROM: RAM

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez edzia850 » 10 lip 2014, o 08:52

Witam,
Zamówiłam telefon u Hong Kong Goldway, za 14 godzin mija czas jaki sprzedawca miał na wysłanie paczki. Napisałam wczoraj do niego wiadomość czy zamówienie zostało zrealizowane i jak narazie nie otrzymałam odpowiedzi. Przedłużyć mu czas na wysyłkę czy lepiej jak zamówienie zostanie anulowane? Dodam, że telefon kupiłam w normalnej cenie, nie było to żadna okazja.
edzia850
 
Posty: 1
Dołączył(a): 23 cze 2014, o 09:37
Telefon:: nokia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama
cron