• Reklama

Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proces.

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez basa » 17 cze 2014, o 07:41

Generalnie nigdy chinczycy nie wysylaja faktury razem z paczka musisz o to poprosic , jezeli chodzi o gift to juz nie dziala na urzad celny a czasem nawet ma dzialanie odwrotne , najlepsza metoda jest aby wyslal jako jakies tanie urzadzenie ktore jest podobne do wyslanego towaru jak wyjdzie na skanie np zamaist smartfon by byl mp4. W kazdymbadz razie odpowiadajac na pytanie najlepiej do chiczyka pisac prostym angielskim bo oni czesto sami nie czaja skomplikowanej angielszczyczny. Proszac o fakture napisz please send me invoice inside my package. Proszac o wyslanie jako gift z deklarowana wartoscia 10$ napisz. Please send my order as gift with declared 10$ value.
Chinczyki zawsze wiedza jak wyslac ale przypomniec i poprosic zawsze mozna :)
Avatar użytkownika
basa
VIP
 
Posty: 871
Dołączył(a): 27 mar 2014, o 11:52
Pochwały: 74
Telefon:: OneMinus Two
ROM: RAM

Reklama

Re: Odp: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen

Postprzez swiezak82 » 17 cze 2014, o 19:58

A jak nie ma dowodu zakupu to na podstawie czego realizowana jest ewentualna naprawa gwarancyjna?
Avatar użytkownika
swiezak82
VIP
 
Posty: 1353
Dołączył(a): 24 kwi 2014, o 11:42
Pochwały: 51
Telefon:: Pentagram
ROM: 4.1.2

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez basa » 17 cze 2014, o 20:04

Podejrzewam ze aa podstawie numeru zamówienia w Ali czy sklepie internetowym bo innych opcji raczej nie ma.
Avatar użytkownika
basa
VIP
 
Posty: 871
Dołączył(a): 27 mar 2014, o 11:52
Pochwały: 74
Telefon:: OneMinus Two
ROM: RAM

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez kucharz » 20 cze 2014, o 22:29

Witam, pierwszy raz chcę kupić coś na aliexpress i tu moje pytania:
Jak działa program ochrony kupujących? Na wielu aukcijach spotakałem sie, że chinczyk gwarantuje, że w okresie 60 dni dostarczy towar, ale takze przeczytalem, że jest 60 dni na zgloszenie dispute od zakupu.
Więc jak to jest? Jesli towaru nie ma 59dnia to zgłasza sie wtedy spór, czy jak? Co będzie gdy dojdzie tego 60 dnia?
Ale też załóżmy, że jakiś inny gwarantuje 45dni. Jak nie dojdzie w tym okresie to odrazu zwrot kosztów?
Co robic jak kitajec będzie kombinował i nie wyśle przesylki w określonym terminie?
Jak przebiega caly proces sporu? Co trzeba robic jak sprzedawac "odmówi"?
Czy jak coś jest nie zgodne z opisem mogę sie ubiegać o cześciowy refund?
Przepraszam za te pytania, ale jestem zielony i nie chcę stracic pieniędzy, będąc zielonym. Chcę być przygotowany na, każdą ewentualność.

Może, ktoś by napisal poradnik o sporach, wielu nowym by się to przydało, w tym mi.
kucharz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 20 cze 2014, o 22:19
Telefon:: sony

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez drago68 » 20 cze 2014, o 22:32

Zapraszam do czytania lektury....., czyli forum.
Trochę tego jest , ale wszystko na Twoje zapytania jest kilkadziesiąt razy napisane.......
Avatar użytkownika
drago68
VIP
 
Posty: 1960
Dołączył(a): 7 cze 2013, o 16:50
Lokalizacja: Małopolska
Pochwały: 86
Telefon:: Xiaomi RN4

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez tonypl33 » 20 cze 2014, o 22:51

witam pytanie do zamawiających na ibuygou :) ubezpieczaliście paczke, bo widze ze jest taka opcja ? Zastanawiam się czy przez to wartość paczki bedzie zdeklarowana od razu i cło pewne :( ?
tonypl33
 
Posty: 9
Dołączył(a): 7 cze 2014, o 23:22
Telefon:: BB

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez Prezes266 » 21 cze 2014, o 22:36

Panowie czy ktos z was wie czy platnosc z nie swojego konta bankowego za zakup na aliexpress jest niedozwolony?sprawa wyglada tak ze w czwartek zamowilem ze swojego konta na ali towar ale ze nie nie mialem pieniedzy na koncie zaplacil za mnie kolega,dzis otrzymałem maila z ali ze przepraszaja ale platnosc jest nie zweryfikowana i zebym ewentualnie wyslal skan dowodu itp,mial juz tak ktos?
Prezes266
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21 cze 2014, o 22:30
Telefon:: lenovo
ROM: s4

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez drago68 » 21 cze 2014, o 23:03

Zdarza się dość często, że pierwsza duża płatność nie przechodzi przez weryfikacje aliexpress. Dlatego zalecane jest coś kupić za parę $ i jak płatność przejdzie, kupić za dużą kwotę. Można zapłacić na aliexpress nie swoją kartą. Sam tak płaciłem gdy robiłem pierwsze zakupy.
Poczytaj forum temat dużo razy poruszany o nie zweryfikowaniu płatności.
Avatar użytkownika
drago68
VIP
 
Posty: 1960
Dołączył(a): 7 cze 2013, o 16:50
Lokalizacja: Małopolska
Pochwały: 86
Telefon:: Xiaomi RN4

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez Prezes266 » 21 cze 2014, o 23:05

Dzieki za odpowiedz, a co ze zwrotem pieniedzy?zostana zwrocone na konto kolegi. ?
Prezes266
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21 cze 2014, o 22:30
Telefon:: lenovo
ROM: s4

Re: Odp: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen

Postprzez swiezak82 » 21 cze 2014, o 23:07

Prezes266 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Też tak miałem jako nowy użytkownik tez odrzucali moje płatności wysłałem im co chcieli i napisałem do nich. Po tym przysłali maila, że mój profil jest zweryfikowany i teraz jest git.
Avatar użytkownika
swiezak82
VIP
 
Posty: 1353
Dołączył(a): 24 kwi 2014, o 11:42
Pochwały: 51
Telefon:: Pentagram
ROM: 4.1.2

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez drago68 » 21 cze 2014, o 23:07

Tak. Będą zwrócone od 3-10 dni na konto kolegi.
Nic nie musisz wysyłać.
Avatar użytkownika
drago68
VIP
 
Posty: 1960
Dołączył(a): 7 cze 2013, o 16:50
Lokalizacja: Małopolska
Pochwały: 86
Telefon:: Xiaomi RN4

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez wacie72 » 24 cze 2014, o 16:15

Witam. Nie jestem jakimś wielkim kupującym i (dopiero kilka rzeczy kupiłem ale już się naciąłem) mam pytanie do "wyjadaczy".
Zamówiłem sobie buty , niestety mija miesiąc a chińczyk nadal nie wysłał towaru,kontakt się z nim urwał więc założyłem spór i czekam na zwrot kasy. Moje pytanie jest tego typu,chcę takie same buty ale u innego sprzedającego ale oni wszyscy mają tam takie same fotki , jakby to był jeden sprzedający z kilkoma nickami , kontami i aukcjami. Jak nie trafić na tego samego sprzedawce,jak ich rozpoznać ? Czy może oni hurtem "biorą" fotki od producenta a każdy z nich handluje oddzielnie ?
Avatar użytkownika
wacie72
VIP
 
Posty: 856
Dołączył(a): 18 maja 2014, o 14:59
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 49
Telefon:: Redmi Note 7

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama