• Reklama

JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez PiotrDW » 5 sty 2018, o 17:42

Tekst rozumiem , nie wiem tylko dlaczego jest to jako propozycja ze strony sklepu w sporze. Czy zaakceptować czy odrzucić ?

Obrazek
PiotrDW
 
Posty: 7
Dołączył(a): 5 sty 2018, o 17:03
Telefon:: HP9

Reklama

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez clorox » 5 sty 2018, o 19:03

A chcesz refund czy nie? No przecież to oczywiste, że odrzucić. Chodzi o to, że jak dostaniesz refund i paczka dojdzie to proszą o kontakt, a nie mogą inaczej wysłać wiadomości jak przez komentarz do sporu.
Ostatnio edytowano 5 sty 2018, o 19:24 przez clorox, łącznie edytowano 1 raz
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez PiotrDW » 5 sty 2018, o 19:18

Właśnie jest to mój pierwszy spór , stąd brak doświadczenia.
Dzięki
PiotrDW
 
Posty: 7
Dołączył(a): 5 sty 2018, o 17:03
Telefon:: HP9

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez Kocurek » 8 sty 2018, o 17:08

Cześć,

proszę o podzielenie się doświadczeniem.
Problem mam podobny do wcześniej poruszanych - chcę otworzyć dispute, aby otrzymać full refund, bo paczka do mnie nie doszła, a ostatni status przesyłki datuje się na 2017.11.21.
Gdy jednak próbuję otworzyć dispute dostaję komunikat:
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Czyli, że mam czekać cierpliwie do 2018-01-13.
Problem jednak mam taki, że zegar bije i na dzień wysyłania postu (2018-01-06 16:07) zostało mi:
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

do automatycznego zamknięcia.

I teraz pytanie - czy jak order automatycznie się zamknie to nadal mogę otworzyć spór?
Czy może powinienem wcisnąć
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Tylko, że tam z kolei wyświetla się informacja, że sprzedawca musi zaakceptować wydłużony termin, a poza tym nie jestem pewny, czy wydłużenie ochrony automatycznie nie spowoduje, że mam odpowiednio dłużej czekać na paczkę - a prawdę powiedziawszy wolę otrzymać zwrot i zamówić w innym miejscu :)

[edit]
Ok, chyba mam odpowiedź - z poprzedniej strony:
Alyaa napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Obrazek
Kocurek
 
Posty: 9
Dołączył(a): 9 gru 2017, o 18:23
Telefon:: Commodore Amiga

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez Kocurek » 14 sty 2018, o 17:10

Przesyłam aktualne informacje mojej sprawy - bo może się komuś to przydać.
Potwierdzam, że po upłynięciu Buyer Protection miałem dodatkowe 15 dni na założenie sporu.
Radzę jednak poczekać 1 dzień z otwarciem (czyli jak mamy przykładowo: If your package does not arrive by 2018-01-13 - spór otwieramy sobie na spokojnie 2018-01-14).
Mi stosowna opcja pojawiła się jeszcze 13.01.2018 po upłynięciu Buyer Protection i niepotrzebnie pospieszyłem się z otwarciem sporu - dostałem komunikat od Aliexpress Judgment, że moje zgłoszenie jest INVALID i mam czekać jeszcze jeden dzień i że niby mam odpowiedzieć (?) w ciągu 1 dnia:
Obrazek
Obrazek

Także następnego dnia dla pewności anulowałem i jeszcze raz otworzyłem spór - teraz zamiast statusu Dispute Escalated - Waiting for response ponownie widzę:
Dispute Escalated - Processing
Obrazek
Kocurek
 
Posty: 9
Dołączył(a): 9 gru 2017, o 18:23
Telefon:: Commodore Amiga

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez Kocurek » 15 sty 2018, o 15:03

I dnia dzisiejszego zgodnie z oczekiwaniami:
Obrazek
Obrazek
Kocurek
 
Posty: 9
Dołączył(a): 9 gru 2017, o 18:23
Telefon:: Commodore Amiga

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez Gravis » 16 sty 2018, o 17:10

Słuchajcie mam kilka dispute zakończonych refundem i za żadnego nie dostałem kasy z powrotem na kartę.

Na dole mam komunikat:

"Refunded to Credit Card: 51025**********
Usually, you will receive your refund within 3-20 business days after “Refund”. If there is a delay, please check with your issuing bank by using ARN 15438..............."

Ktoś spotkał sie z takim problemem? Co robić? Konto t-mobile
Xiaomi Mi6 > Xiaomi Mi5 Prime > Vernee Thor > Xiaomi Mi4c Prime > ZTE Nubia Z7 Mini > Jiayu G4S > Xiaomi RedRice > Lenovo A820 > ZTE Blade
Avatar użytkownika
Gravis
VIP
 
Posty: 2453
Dołączył(a): 5 cze 2013, o 09:32
Pochwały: 31
Telefon:: OnePlus 7

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez Alyaa » 16 sty 2018, o 17:26

1. jaki masz status konta na Ali? Czym wyższy tym szybciej jest zwrot (mam diamentowy i w ciągu 24 zwrot już u mnie).
2. sprawdzałeś z datą zakupu? Czasem przy kartach nie księguje z nową datą.
Alyaa
AKTYWNY
 
Posty: 247
Dołączył(a): 6 lut 2017, o 17:47
Pochwały: 7
Telefon:: Oukitel K6000 PRO

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez warex » 17 sty 2018, o 13:21

Witam mój problem polega na Refund Only.Czyli wygrałem spór ali ma oddać całość za towar.Tylko pieniążków nie widać na moim koncie w mbanku płaciłem kartą kredytową.Raz już miałem taki przypadek i nie zostały przelane mi pieniążki odpuściłem bo to było 2usd.Ale teraz to nie 2usd towar otrzymałem i jest wadliwy.
status jest taki
Jan.04 2018
Czeka Zwrot
Jan.04 2018
Zwrot Przetwarzania

Wtenczas też miałem taki status i pieniądze nie zostały przelane suwak nie doszedł do końca??
Jest jakaś możliwość napisania do ali zapytania ?
warex
 
Posty: 13
Dołączył(a): 19 paź 2017, o 22:02
Telefon:: htc

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez Alyaa » 17 sty 2018, o 16:03

Mój post powyżej dotyczy dokładnie tego samego. Kiedy spór się zakończył? Zwrot na początkowych statusach konta może trwać dość długo (nawet ponad 28 dni). Zawsze możesz dopytać na czacie Ali. No i sprawdzić wstecz czy nie zaksięgowało (z datą kupna).
Alyaa
AKTYWNY
 
Posty: 247
Dołączył(a): 6 lut 2017, o 17:47
Pochwały: 7
Telefon:: Oukitel K6000 PRO

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez warex » 17 sty 2018, o 18:13

Alyaa Spór się zakończył Jan.04 2018.Kasy nie zaksięgowało sprawdzałem.Konto mam od 2012 roku A2 przy imieniu
warex
 
Posty: 13
Dołączył(a): 19 paź 2017, o 22:02
Telefon:: htc

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez warex » 17 sty 2018, o 18:35

Pisałem właśnie na czacie nie wiem chyba automat tam odpowiadał.Wyszło,że kazał czekać jak napisałem o sprawdzenie nic nie odpisał taki chat:/
warex
 
Posty: 13
Dołączył(a): 19 paź 2017, o 22:02
Telefon:: htc

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama
cron