Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.

Regulamin działu

Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE
Odpowiedz

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

17 sie 2016, o 09:24

Nie nagrywałem.
Wątpię żeby wszyscy nagrywali otwacie paczki .

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

17 sie 2016, o 09:29

No to jest tylko i wyłącznie dla Twojego bezpieczeństwa, jest dowód czarno na białym w razie w.
Na początku tez nie nagrywałem otwierania paczek, ale jak mi przyszedł telefon z rozbitym ekranem do od tego momentu wszystkie cenniejsze przedmioty już nagrywam jak otwieram w przypadku telefonu, pokazuje kopertę dane, IMEI, rozpakowuję zestaw, włączam telefon czy wszystko pobieżnie działa. I jest spokój.
W tym przypadku to ciężko Ci będzie coś udowodnić. Sprzedawca w dodatku pewnie jakiś podejrzany stąd taki wałek z jego strony i co mu zrobisz teraz?

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

17 sie 2016, o 10:52

No fakt teraz też muszę tak zrobić .Ale telefon co do wyglądu nie ma zastrzeżeń ale o jego specyfikacje więc nagrywanie nic nie da .
Otworzyłem spór teraz czekam aż do akcji wkroczy ALLIexpress .

Czy jak sie niezgadzam z chinczykiem i nie zaakceptuje jego warunki to ALi expres wkroczy samo czy muszę coś nacisnąć ??
bo mam napsane żę - 17 sierpnia 2016 AliExpress Kroki W
Jeśli ty i sprzedający nie mogą dojść do porozumienia, będziemy wkroczyć i pomóc.

edit by marcoos1
Ostatnio edytowano 17 sie 2016, o 14:04 przez tadeusz79, łącznie edytowano 2 razy

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

17 sie 2016, o 11:34

- Nie używaj polskiego tłumaczenia, bo tego się nie da czytać co napisałeś (ten tekst co masz niby napisane na stronie).
- Generalnie jak nie znasz angielskiego w stopniu umożliwiającym zrozumienie prostego opisu (Chińczycy nie znają dobrze angielskiego więc opisy są banalne, a z trudniejszymi fragmentami zawsze możesz prosić o pomoc kogoś kto się zna), to odpuść sobie zakupy za granicą. Nie każdy musi znać choćby podstawy języka obcego, ale nie każdy musi kupować za granicą i kontaktować się z obcokrajowcem nie znając wspólnego języka.
- Jak nie zaakceptujesz propozycji sprzedawcy to masz możliwość eskalacji sporu aż w pewnym momencie automatycznie wkracza mediator z serwisu
- Nie pisz postów jeden pod drugim (możesz zawsze edytować swój post)

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

17 sie 2016, o 12:45

Ten telefon to pewnie coś typu podróbki Lenovo gdzie za 100$ swego czasu miały mieć niby parametry typu 4-8 rdzeni, 2GB ramu, ekran FHD itd
A rzeczywistość była taka że w środku 2 rdzenie 512mb ramu itd. Pokaż aukcję z tym telefonem.

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

17 sie 2016, o 14:06

http://www.aliexpress.com/snapshot/7930160210.html?orderId=77055328771228
Oszust już nie ma aukcji.

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

17 sie 2016, o 14:16

Jak mu wykasowali aukcje, a jego zbanowali itp. za takie podróbki itd. to możliwe że dostaniesz refund.

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

17 sie 2016, o 21:28

Przecież nawet na tym screenie aukcji jest opisane, że to klon (czyli podróbka) iphone.
Nie kupuje się iphone na ali.

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

18 sie 2016, o 10:00

czy muszę jeszcze coś napisać do sporu ??
Obrazek

Obrazek

i spamuje chińczyk :
Obrazek

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

18 sie 2016, o 11:23

Ja bym dorzucił faktyczne parametry jakie ma telefon z jakiegoś antutu itd. bo podróbka podróbką, zgodziłeś się na taką, ale jeśli się parametry nie zgadzają to już trochę inna sprawa i tego dotyczy spór. I chyba to wszystko w tej sprawie.

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

18 sie 2016, o 11:33

Tak wiedziałem że to podróbka, ale myślałem że podróbka będzie jak opisał na aukcji.
Parametry dorzuciłem zdjęcia i filmik .

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

18 sie 2016, o 11:34

No to czekać co na to ali. Daj znać.
Odpowiedz