• Reklama

JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez marcoos1 » 8 sie 2016, o 21:17

Poprosiłeś o przedłużenie ochrony w sobotę i nie mogłeś się doczekać odpowiedzi (reszta soboty + niedziela), więc otworzyłeś spór.
Jak dla mnie to jesteś raczej niecierpliwy. Sprzedawca odpisał dopiero po założeniu sporu, bo wcześniej miał weekend.
Możesz czekać na towar, ale pamiętaj, że to musi trwać (czemu od razu zakładasz następny zły numer trackingowy?). Jeśli ci to nie odpowiada to eskaluj spór (nie napisałeś co wybrałeś jako powód sporu).
Nie zdziwię się jak sprzedawca nie wyśle telefonu dopóki spór się nie zakończy (nie wiem o jakie roszczenie wystąpiłeś).

PS. Zastanów się czy na pewno chcesz robić zakupy w Chinach, bo to wymaga dużej cierpliwości.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Reklama

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez Pae » 9 sie 2016, o 13:03

Fakt, poprosiłem o przedłużenie w sobotę, i nie zwróciłem uwagi na to, że tam jest 8 godzin do przodu. Jako powód sporu wybrałem opcję z problemem z numerem trackingowym. W takiej kwestii co powinienem zrobić? Sprzedawca wysłał mi taką wiadomość:
"Hi, dear. sorry to get your dispute.
Now do you want us send or refund to you?
If you want us send to you, then you should cancel the dispute firstly, then we only can do that for you.
If you want us refund to you, then hope u can modify dispute reason for " shipping method wasn't as described" firstly. see the attachment.
It's not affect we refund you, it just better for our work.
After you do it, we will refund you immediately, understand?
So waiting for your decision.
Rachel"

Oraz załączył do niej taką grafikę:
Obrazek

Czy to oznacza, że najpierw mam zmodyfikować spór aby sprzedawca wysłał mi towar?

Pozdrawiam,
Pae

Ps. Masz rację, powinienem popracować nad moją cierpliwością :-)
Pae
 
Posty: 7
Dołączył(a): 19 cze 2010, o 11:29

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez marcoos1 » 9 sie 2016, o 13:17

Masz wybór (wszystko opisał sprzedawca).
- anulujesz spór i czekasz na wysłanie. Koleś wydłużył czas ochrony więc masz czas by w razie czego otworzyć spór ponownie. Pamiętaj, że koleś w tej chwili tego nie wysłał, więc to jakby nowy zakup (w sensie czekania na paczkę).
- modyfikujesz spór (zgodnie z instrukcja) i koleś zwraca ci kasę (możesz walczyć bez modyfikacji, ale to wydłuży czas zwrotu).

Autor postu otrzymał pochwałę
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez Pae » 9 sie 2016, o 14:57

Ok, dziękuję za wyjaśnienie. Napisałem do sprzedawcy, że anulowałem spór (co oczywiście zrobiłem) i czekam na wysłanie tego telefonu standardową rejestrowaną przesyłką. Mam jeszcze jedno pytanie: skoro zapłaciłem za DHL, paczka pójdzie zwykłą pocztą to jak mam odzyskać koszty zapłaty za inną wysyłkę? Jak dostanę telefon to otworzyć spór, zaznaczyć opcję "wysłane inaczej niż zapłaciłem" i czekać na zaakceptowanie i zwrot pieniędzy?

Pozdrawiam,
Pae
Pae
 
Posty: 7
Dołączył(a): 19 cze 2010, o 11:29

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez fake4r » 9 sie 2016, o 15:00

Tak by wypadało.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez Pae » 9 sie 2016, o 15:17

W porządku, tak też zrobię. Jeszcze raz dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam,
Pae
Pae
 
Posty: 7
Dołączył(a): 19 cze 2010, o 11:29

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez lukasz236 » 13 sie 2016, o 13:05

Mam problem. Otworzyłem spór na Aliexpress i przez przypadek wybrałem zwrot towaru. Sprzedawca chyba już zaakceptował i czeka na zwrot. Mi się go nie opłaca odsyłać wolę już zatrzymać. Sporu już nie mogę edytować. Co mam robić?
lukasz236
 
Posty: 32
Dołączył(a): 2 gru 2014, o 16:14
Telefon:: Samsung

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez marcoos1 » 13 sie 2016, o 21:06

- zawsze czytać post/sms/mail itd przed wysłaniem
- ponieść konsekwencje swojej nieuwagi i odesłać mimo, że się nie opłaca
- nie odsyłać i nie dostać zwrotu, który został ustalony w sporze
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez iver11 » 14 sie 2016, o 10:48

Chciałbym się upewnić co do jednej rzeczy, po otwarciu sporu ze względu na zagubienie paczki otrzymałem odpowiedź od AliExpress żeby poczekać do 20 sierpnia i jeśli paczka nie dojdzie to otrzymam zwrot, jednak jest też informacja że response time wynosi 10 dni, a odpowiedź dostałem 7 sierpnia, powinienem czekać do tego 20 czy muszę jeszcze w jakiś sposób odpowiedzieć zanim minie 10 dni?
iver11
 
Posty: 12
Dołączył(a): 1 cze 2016, o 19:14
Telefon:: Cool1
ROM: Havoc 8.1

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez marcoos1 » 14 sie 2016, o 16:16

jak masz wątpliwości to dzisiaj jest 14ty. Odpisz jutro, że zgadzasz się poczekać do 20tego i masz problem z głowy.
Ludzie proszę korzystajcie z głowy nie tylko do noszenia okularów lub czapki.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez tadeusz79 » 16 sie 2016, o 15:19

Witam zamówiłem telefon po otwarciu okazało sie że ma inne parametry (Zabawka) otworzyłem spór Chińczyk odpisał że on mi wysłał dobry a ja podmieniłem .
Czy ktoś się spotkał z taką sytuacją ?
tadeusz79
 
Posty: 15
Dołączył(a): 22 lip 2013, o 18:08
Lokalizacja: Białogard
Telefon:: iocean x7hd
ROM: 4,2,2

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez radman. » 16 sie 2016, o 16:36

Nagrywałeś otwarcie?
Rób to co lubisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować.
Avatar użytkownika
radman.
 
Posty: 179
Dołączył(a): 23 mar 2016, o 18:18
Pochwały: 14
Telefon:: Samsung Galaxy S9+

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama