• Reklama

JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez fake4r » 3 sie 2016, o 07:54

A na co się zgadza na pełny czy częściowy zwrot? Przy anulacji transakcji np. czekając na wysyłkę a gdy okazuje się że towaru nie ma na stanie, też często chcą żeby wybrać inny powód i wtedy lepiej tak zrobić bo w przeciwnym razie podają fałszywy nr i potem dopiero po 10 dniach można otworzyć znowu spór i już powód dla nich jest "lepszy" tak że 2 tygodnie w plecy. Podejrzewam że w Twoim wypadku teraz jest tak samo i pewnie trzeba im pójść na rękę...
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Reklama

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez xaosaddicted » 3 sie 2016, o 14:50

Sytuacja taka: Zamówiłem telefon który ma dwie wersje, sprawdziłem dokładnie przedmiot który był na aukcji u chińczyka. Wszędzie szukałem kruczków i nie znalazłem, to był dokładnie Xiaomi Redmi 3s pro.
Po opłaceniu vatu, otrzymaniu paczki, sprawdziłem natychmiast informacje o telefonie.
Okazalo się że to wersja 3s, z mniejszą ilością ramu i pamięci, a nie za to zapłaciłem.
Czy w takim wypadku przysługuje mi pełny refund?
Bo nie widzę w tym żadnego swojego błędu, został mi wysłany błędny model telefonu, a z refunda przy zwracaniu i tak jestem stratny przez zapłatę VAT'u i kosztu przesyłki.
#edit

Dał mi też dwie opcje
1: Zachowania tego co mam i zmniejszenie ceny, co mnie nie zadowala, bo mam trochę lepszy telefon aktualnie od tego co dostałem, a w tej drugiej wersji był o wiele lepszy.
2: Odesłania i full refundu, ale wtedy jestem stratny 160 zł + koszt przesyłki.
xaosaddicted
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 lip 2016, o 19:09
Telefon:: hongmi note 2
ROM: miui eu

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez blue_voyager » 3 sie 2016, o 15:08

Nie przysługuje Ci pełny refund bez odsyłania towaru. Bo i niby dlaczego? tak to każdy by chciał. Możesz negocjowac zwrot kosztów odesłania jeśli wina ewidentnie leży po stronie sprzedawcy.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez fake4r » 3 sie 2016, o 15:11

Najszybciej weź ten częściowy zwrot a telefon sprzedaj na miejscu, tu na bazarku, allegro. Ja bym tak zrobił w tej sytuacji.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez xaosaddicted » 3 sie 2016, o 16:25

blue_voyager napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Zamawiałem http://www.aliexpress.com/item/Original ... 62679.html
a dostałem wersję 2gb ram 16gb. nie widzę tam nigdzie opcji zakupienia wersji 2gb, aukcja mówi wyłącznie o wersji 3gb-32gb. Nieuzyskanie pełnej refundacji razem ze zwrotem vatu i za przesyłkę, przy zwrocie telefonu do chin byłoby jak oszustwo, bo nie jest to to co zamawiałem.

fake4r napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Chyba tak zrobię i już nigdy nie zamówię telefonu z aliexpress.
xaosaddicted
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 lip 2016, o 19:09
Telefon:: hongmi note 2
ROM: miui eu

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez existe » 3 sie 2016, o 16:37

radman. napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


rozwalilo mnie to - dzieki za usmiech !
existe
Avatar użytkownika
existe
VIP
 
Posty: 2222
Dołączył(a): 12 cze 2012, o 08:57
Lokalizacja: eu
Pochwały: 58
Telefon:: byl:米jest redmi5plus
ROM: miui10

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez existe » 3 sie 2016, o 16:42

blue_voyager napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


niestety jest to prawda calkowita, sam bylem w takiej przykrej sytuacji,
ale poniewaz jest to ewidentna wina sprzedawcy - da sie wynegocjowac pozostawienie przedmiotu - ale - obdarcie go ze skory i tu juz sam musisz walczyc niczym lwica :-)
existe
Avatar użytkownika
existe
VIP
 
Posty: 2222
Dołączył(a): 12 cze 2012, o 08:57
Lokalizacja: eu
Pochwały: 58
Telefon:: byl:米jest redmi5plus
ROM: miui10

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez blue_voyager » 3 sie 2016, o 17:14

xaosaddicted napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Zamawiałem http://www.aliexpress.com/item/Original ... 62679.html
a dostałem wersję 2gb ram 16gb. nie widzę tam nigdzie opcji zakupienia wersji 2gb, aukcja mówi wyłącznie o wersji 3gb-32gb. Nieuzyskanie pełnej refundacji razem ze zwrotem vatu i za przesyłkę, przy zwrocie telefonu do chin byłoby jak oszustwo, bo nie jest to to co zamawiałem.

fake4r napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Chyba tak zrobię i już nigdy nie zamówię telefonu z aliexpress.

A jak nazwiesz oczekiwanie, że sprzedawca zwróci Ci pieniądze bez zwrotu telefonu? Zresztą nieważne, jest jak jest, nie będziesz miał darmowego telefonu.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Telefon z Chin - bardzo dziwna sprawa z wysyłką i nie tylko

Postprzez Pae » 6 sie 2016, o 09:39

Witam wszystkich użytkowników,

Na samym początku proszę moderację o wyrozumiałość, nie znalazłem bardziej odpowiedniego działu na mój temat, gdyby jednak był to zły dział, proszę o przeniesienie tematu.

Opiszę Państwu mój problem. Zaczęło się to 14 lipca 2016. Kupiłem telefon Elephone P9000 u sprzedawcy Shenzhen Ele Technology Limited wybierając przesyłkę przez DHL ze względu na to, że chciałem ten telefon szybciej. I tu zaczęły się problemy, na początku czekałem 9 dni na samą wysyłkę, następnie sprzedawca przesłał numer przesyłki, który jak się później okazało był wadliwy. Dzwoniąc do DHL szóstego dnia po rzekomej wysyłce telefonu przez sprzedawce dowiedziałem się, że takiego numeru nie ma w ich bazie danych i numer jest wadliwy. Po napisaniu do sprzedawcy, dostałem odpowiedź, że paczka wróciła do nich z nieznanych powodów (gdyby chociaż kurier ją odebrał, to numer chyba powinien być w ich bazie danych). Ustaliliśmy kwestię ponownej wysyłki przez DHL, a nazajutrz dostałem wiadomość, że muszę dopłacić jeszcze 30$ bo inaczej DHL nie dostarczy tej przesyłki ze względu na to, że " your address is remote area". Wkurzyłem się i napisałem, że oczekuję zwrotu za wysyłkę DHL'em, a telefon żeby został wysłany dzisiaj, normalną, rejestrowaną przesyłką. Sprzedawca odpisał, że wyśle telefon przez pocztę, a koszty wysyłki zwróci po otrzymaniu przeze mnie paczki. Tu pojawia się następny problem, ochrona kupującego. Zostało mi jej 11 dni, abym mógł śledzić paczkę, numer aktualizuje się od 5 do 10 dni, ale co w związku z ewentualną powtórką sytuacji błędnego numeru i rzekomej wysyłki? Jak ochrona minie to nie otworzę sporu i stracę możliwość odzyskania pieniędzy? Kiedy powinienem otworzyć spór i z jakiego powodu?

Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedzi,
Pozdrawiam, Pae
Pae
 
Posty: 7
Dołączył(a): 19 cze 2010, o 11:29

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez marcoos1 » 6 sie 2016, o 09:53

Najpierw poproś sprzedającego o przedłużenie ochrony (napisz, że przesyłka jeszcze nie dotarła a czas sie kończy itd).
Jak już to zrobi, to możesz czekać jak przedmiot dostaniesz i otworzyć spór (powód to wysłanie inną pocztą niż zapłacone) i wnosisz o refund kosztów wysyłki.
Jak nie będzie chciał przedłużyć to spór otwierasz oczywiście przed końcem ochrony i wtedy powód ten sam co wyżej a dodatkowo opisujesz, że paczka jeszcze nie doszła i chcesz full refund Koleś jeśli faktycznie wysłał to z przedłużeniem ochrony nie powinien robić problemu.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez ScApi » 7 sie 2016, o 14:45

Mam pytanie odnośnie sporu założonego z racji kończącej się ochrony.

Przewertowałem kilkanaście stron tego tematu i w momencie jak zostało mi 10 dni do końca czasu ochrony założyłem spór (uwzględniając czas na odpowiedz sprzedawcy i ewentualną eskalację zostawiłem te 10 dni luzu) i tu moje zaskoczenie, spór z automatu się eskaluje z racji "AliExpress Standard Shipping" czy ja jednak coś nie do końca poprawnie zrobiłem ?

To nie mój pierwszy spór ale od ostatniego minęło już dość dużo czasu.

Obrazek
ScApi
 
Posty: 9
Dołączył(a): 5 cze 2014, o 20:55
Telefon:: SE Xperia Arc S

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez Pae » 8 sie 2016, o 11:58

marcoos1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Witam,

Poprosiłem o przedłużenie czasu ochrony. Moja prośba to 50 dni, sprzedawca przedłużył o 30. Druga sprawa to to, że założyłem spór (przed jakąkolwiek odpowiedzią sprzedawcy, bo nie mogłem się jej doczekać), a w sporze uwzględniłem, że sprzedawca nie wysłał telefonu, podał zły numer przesyłki, mieszał z wysyłką, próbował naciągnąć na dodatkowe koszty oraz dorzuciłem skan ze strony DHL, skan zamówienia i skan rozmów przeprowadzonych ze sprzedawcą. Następna sprawa, to odpisanie sprzedawcy dopiero po założeniu przeze mnie sporu. Obiecuje on, że wyśle telefon w tym tygodniu i prosi aby czekać cierpliwie. Co mam teraz zrobić? Czekać spokojnie aż spór się rozstrzygnie, czy anulować go i czekać na telefon (znowu nie wiadomo ile), prawdopodobnie następny zły numer trackingowy i następne przygody ze względu na przedłużenie ochrony przez sprzedawcę?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
Pozdrawiam, Pae
Pae
 
Posty: 7
Dołączył(a): 19 cze 2010, o 11:29

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość