• Reklama

JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez fake4r » 30 sie 2016, o 10:17

Przed samym końcem czasu ochrony.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Reklama

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez Turok2011 » 30 sie 2016, o 10:22

fake4r napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


To znaczy ile dni do końca bo dla mie to jest dziwne tez ze jak sprawdzam status na stronie http://alipaczka.pl/ to pisze 2016-08-04 08:31 Nadejście do kraju docelowego
a na stronie poczty polskiej mam dalej ten status ze została Wysłanie przesyłki 2016-08-01 15:57 SINGAPORE SAL
Turok2011
 
Posty: 0
Dołączył(a): 30 sie 2016, o 10:14
Telefon:: Xiaomi

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez fake4r » 30 sie 2016, o 10:26

Nie jest dziwne wcale.
Otwórz spór 2 dni przed końcem.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez Turok2011 » 30 sie 2016, o 10:31

Nie było nic dziwnego w tym ze 2 telefony co były zamówiony później już do mnie dotarły
to muszę jeszcze te 26 dni czekać bo nie będę ryzykował z zamawianiem 2 telefonu bo ten może jeszcze dojść
Turok2011
 
Posty: 0
Dołączył(a): 30 sie 2016, o 10:14
Telefon:: Xiaomi

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez blue_voyager » 30 sie 2016, o 10:33

Nie ma w tym nic dziwnego.
Sporu też nie ma co teraz otwierać bo nikt Ci go nie uzna przed końcem ochrony.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez siwy204 » 31 sie 2016, o 06:38

Witam, mam pytanie jak to załatwić. Kupiłem na aliexpress 2x LCD do telefonu. Oba okazały się uszkodzone. Założyłem spór oraz zaznaczyłem pełną kwotę. Chińczyk napisał że odda mi pełną kwotę ale mam mu odesłać te LCD. Jak to zorganizować ? O ile kwotę za wyświetlacze odda mi Ali to za wysyłkę musi on osobiście mi wysłać czy da się to jakoś załatwić przez portal ? Pozdrawiam
siwy204
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28 sie 2016, o 16:39
Telefon:: IPhone

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez marcoos1 » 31 sie 2016, o 10:31

Czego nie rozumiesz? Wszystko jest tak byś kupował od kolesia z Olsztyna czy Warszawy. Czyli odsyłasz mu towar, dostajesz zwrot kasy od ali.
Dogadałeś z nim, że ci odda kasę za wysyłkę (jakoś mi się nie wydaje)?

Poczytaj FAQ, bo tam jest wiele informacji co i jak zrobić.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez siwy204 » 31 sie 2016, o 10:42

Tak, dogadałem sie z nim co do kosztów wysyłki ze on je pokrywa.
Czytałem FAQ ale nie doszukałem sie odpowiedzi na moje pytanie. Czy mogę te kwotę wysyłki jakoś dodać do sporu na Ali czy poprostu ja mu wysyłam, pokazuję skany i numery wysyłki i liczę na jego uczciwość ze kasę przeleje. A może jeszcze inaczej, ja mu przedstawiam koszta wysyłki a on wpłaca kasę i wtedy wysyłam ?
siwy204
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28 sie 2016, o 16:39
Telefon:: IPhone

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez marcoos1 » 31 sie 2016, o 11:41

Jak zapłaciłeś 10$ za towar to przecież nie możesz żądać zwrotu 20$ (nie ma takiej fizycznej możliwości).
Co do tego jak się z nim dogadałeś na zwrot to niby skąd my mamy to wiedzieć? Chyba lepiej wiesz jak się z nim dogadałeś na zwrot kosztów odsyłki.

Na jakie pytania nie znalazłeś odpowiedzi? Masz tu kilka pytań (odpowiedzi w FAQ), które mogą ci pomóc (ale warto przeczytać całość, bo jest tego więcej)
- P: Zażądałem pełnego zwrotu za moje zakupu, sprzedawca zgadza się ale chce abym odesłał towar do niego. Czy może tego wymagać?
- P: W jaki sposób odesłać towar do sprzedawcy?
- P: Sprzedawca domaga się ode danych mojej karty kredytowej aby móc przeprowadzić full refund. Czy mam mu je wysłać?
- P: Jak długo czeka się zwrot pieniędzy?
- P: Sprzedawca namawia mnie abym zakończył spór a on sam zwróci mi pieniądze (przelewem PAY PALEM itp.) Czy zgodzić się na to?
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez alban7314 » 31 sie 2016, o 14:31

Pierwszy raz mi się zdarzyło i cóż trzeba coś zrobić:

Odebrałem paczkę dhl. Paczka nie uszkodzona.

Otwieram telefon pudełko całe. Gdy włączam telefon wibruje ale na ekranie ciemność wyświetlacz nic nie wyświetla czuć wibracje jak naciskam guziki na spodzie.

Telefon zamówiony:
http://www.aliexpress.com/item/Original ... .63.0JQBRk

Dhl w 3 dni z Słubic.

Jak najlepiej zrobić by było dobrze. Proszę o podpowiedź
alban7314
AKTYWNY
 
Posty: 420
Dołączył(a): 13 sie 2014, o 22:41
Pochwały: 4
Telefon:: mi5->mi6
ROM: miui

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez marcoos1 » 31 sie 2016, o 14:46

@grbrandys
A co robisz jak kupisz w biedronce cokolwiek i nie działa jak przyjdziesz do domu?
Na allegro też nigdy w życiu nie kupowałeś? Co byś zrobił gdyby towar był z allegro ze Szczecina?
Podejrzewam, że łatwiej taką sprawę załatwić na aliexpress niż na allegro.

Ludzie, zakupy w Chinach to także zakupy i nie ważne czy sprzedającym jest Janusz czy Juan.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez alban7314 » 1 wrz 2016, o 08:19

marcoos1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Wiem tylko mam pytanie czy muszę rozpocząć open dispute czy pierwsze potwierdzić odbiór telefonu a później rozpocząć spór
alban7314
AKTYWNY
 
Posty: 420
Dołączył(a): 13 sie 2014, o 22:41
Pochwały: 4
Telefon:: mi5->mi6
ROM: miui

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama