• Reklama

Cool1 od LeEco oraz Coolpad

LeTV LeEco X500, X600, X800, Le2, Le1, LeMax Le Max 2
ROMy, aktualizacje, pomoc, opinie,

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

Postprzez gucio25 » 5 mar 2018, o 05:21

Od kilku dni jestem posiadaczem c103 zakupionego z LITB (przyszedł z polskim językiem).

Przeczytałem CAŁY wątek, wychodząc z założenia, że im więcej się dowiem, tym lepiej wykorzystam to cudeńko..

Z mojego egzemplarza póki co jestem bardzo zadowolony, bateria trzyma fajnie (7-8h SOT, 2-3 dni spokojnie), zdjęcia klasa, płynność działania bardzo dobra i nawet te kolory na ekranie nie przeszkadzają.. Patrząc na wasze komentarze dotyczące grzebanego softu i rad, że "lepiej zainstalować leree", jednak bliżej mi było do zostania przy domyślnym sofcie, ze względu na brak jakichkolwiek problemów póki co, dobrze trzymającej baterii (w nocy ubytki nawet 0%), no wszystko w porządku, bez dziwnych aplikacji chińskich, więc nie widziałem zbytniego sensu w przesiadce na LeRee, który zdarza się że jakieś problemy sprawia.. ALE właśnie sprawdziłem GP i urządzenie widnieje tam jako niecertyfikowane. Z tego co czytałem, to ktoś na tej wersji miał certyfikację, więc coś u mnie nie tak.. i teraz już sam nie wiem, czy instalować, czy nie? Wolałbym nie, ale z drugiej strony brak certyfikacji = problemy z tego co można było przeczytać. Czy jest jakiś sposób na zmianę tego statusu bez większego grzebania?

Poza tym mam jeszcze jedno pytanko, które się nie pojawiło nigdzie - czy ktoś dotarł w tym telefonie do narastającego alarmu w budziku? Czy jedyna szansa to ściągnięcie innej apki do budzenia? Lubię z tego korzystać, ale w domyślnym zegarze tego nie widzę, a tak najłatwiej korzystać (zresztą im mniej aplikacji tym lepiej).
gucio25
 
Posty: 4
Dołączył(a): 20 lut 2018, o 07:07
Telefon:: Leeco Cool1

Reklama

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

Postprzez _MarSs_ » 5 mar 2018, o 08:51

Co do sklepu Play, to na obu, które mam z LITB sklepy są certyfikowane, być może powodem jest to, że zawsze po otrzymaniu urządzenia robię przywracanie fabrycznych - tak na wszelki wypadek, żeby się upewnić, że nie ma jakiegoś starego konta (przy kontach o podwyższonym bezpieczeństwie trzeba się zalogować na stare konto po przywróceniu fabrycznych). Może to jest powód?
Oczywiście pisząc o przywróceniu fabrycznych myślę o pełnym wymazaniu telefonu, łącznie z całą pamięcią wbudowaną.
Dźwięków narastających nie znalazłem.
Poza tym na LeRee zauważyłem pewien bug z dzwonkiem: jak się wyciszy dzwonek klawiszem głośności (tylko wibracja), a potem z powrotem pogłośni, to telefon nie dzwoni! Trzeba zrobić restart. Natomiast jak się wyciszy przez szybkie menu i potem wyłączy wyciszenie, to dźwięki są na 50%, ale można pogłośnić.

Pochwały przyznane za posta: 2
_MarSs_
 
Posty: 67
Dołączył(a): 4 gru 2017, o 11:06
Pochwały: 37
Telefon:: Cool1
ROM: LeRee

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

Postprzez Flyagaric » 5 mar 2018, o 13:48

_MarSs_ napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Bardzo ciekawy bug, trza to będzie sprawdzić, o ile się dopcham do fona.
Wygląda, że soft z LitB, to dość fajny i użyteczny ROM, o ile nie mamy żadnych problemów z faktem, że to nie stock. Dajcie znać czy nie ma na nim problemu z appkami bankowymi.
I czy macie recovery po chińsku, czy angielsku.

Zaczynam podejrzewać, że fony z LitB nie wszystkie przychodzą z tym samym ROMem. Miałem kilka zapytań na priva o chińskie recovery w nich i drobniejsze rzeczy. Tymczasem, te ostatnie fony wydają się mieć całkiem bezproblemowy soft.
Ostatnio edytowano 5 mar 2018, o 15:55 przez Flyagaric, łącznie edytowano 1 raz
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

Postprzez gucio25 » 5 mar 2018, o 15:45

_MarSs_ napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


A widzisz, więc spróbuję to zrobić i dam znać. Szczerze mówiąc, myślałem o tym na początku, ale wiedząc, że soft jest coś kombinowany obawiałem się, że po resecie zamiast stanu obecnego wyjdą chińskie znaczki, aplikacje, brak aplikacji google'a i polskiego języka (tak jakby cofnięcie zmian wprowadzonych przez sprzedawcę) - ale jak rozumiem jest to wgrane w soft, więc można to zrobić i powrót jest do stanu porządanego?
gucio25
 
Posty: 4
Dołączył(a): 20 lut 2018, o 07:07
Telefon:: Leeco Cool1

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

Postprzez anduril » 5 mar 2018, o 16:32

Czy ktoś próbował łączyć Coola z padem do X360 po OTG?

Mam przejściówkę Ugreen (peny na niej działają) - podłączam wireless adapter, dioda się świeci, niby paruje się z padem, ale w żadnej aplikacji ze wsparciem dla padów nie chce to działać.
anduril
AKTYWNY
 
Posty: 453
Dołączył(a): 28 maja 2013, o 19:51
Lokalizacja: Świdnica
Pochwały: 19
Telefon:: J5 2015
ROM: 6.0.1 official

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

Postprzez gucio25 » 5 mar 2018, o 22:22

gucio25 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


A widzisz, więc spróbuję to zrobić i dam znać. Szczerze mówiąc, myślałem o tym na początku, ale wiedząc, że soft jest coś kombinowany obawiałem się, że po resecie zamiast stanu obecnego wyjdą chińskie znaczki, aplikacje, brak aplikacji google'a i polskiego języka (tak jakby cofnięcie zmian wprowadzonych przez sprzedawcę) - ale jak rozumiem jest to wgrane w soft, więc można to zrobić i powrót jest do stanu porządanego?


Po resecie telefonu do fabrycznych niestety dalej w google play urządzenie widnieje jako "bez certyfikatu" :-( jakiś pomysł w takiej sytuacji? Recovery po resetowaniu fabrycznym zawierało napisy w języku angielskim.

Z drugiej strony, sam sklep google'a działa normalnie, wszystkie aplikacje wyłapuje normalnie (netflix, banki), więc może się po prostu tym nie przejmować?

Obrazek
Ostatnio edytowano 6 mar 2018, o 01:14 przez gucio25, łącznie edytowano 3 razy
gucio25
 
Posty: 4
Dołączył(a): 20 lut 2018, o 07:07
Telefon:: Leeco Cool1

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

Postprzez ziabol17 » 5 mar 2018, o 22:40

Mam szybkie pytanie (nie mam siły czytać 240 stron :P
Obecnie posiadam wgrany Leree, czy jest jakiś inny soft który można wgrać bezpośrednio z pliku na pamięć tel ( tak jak Leree)?
Jeśli nie, jaki inny soft najłatwiej wgrać ?
ziabol17
 
Posty: 13
Dołączył(a): 23 wrz 2014, o 15:13
Telefon:: nokia

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

Postprzez _MarSs_ » 6 mar 2018, o 09:02

A kto ma siłę po raz setny odpowiadać na to samo pytanie?
Tym bardziej, że tuż obok jest 24 stronicowy temat wyłącznie o sofcie!
_MarSs_
 
Posty: 67
Dołączył(a): 4 gru 2017, o 11:06
Pochwały: 37
Telefon:: Cool1
ROM: LeRee

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

Postprzez Pinky » 6 mar 2018, o 13:11

kupiłem czytnik kart microSD na usb-c i niestety z Cool1 jak włożę go z kartą to nic się nie dzieje i żaden manager karty nie widzi :( (czytnik działa bo MBP sobie radzi bez problemu). Wiecie czy da się jakoś uruchomić czytanie kart microSC z zewnętrznego źródła na Cool1?
Avatar użytkownika
Pinky
 
Posty: 125
Dołączył(a): 11 sie 2013, o 15:03
Pochwały: 3

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

Postprzez Flyagaric » 6 mar 2018, o 14:00

Może karta sformatowana na NTFS? Upewnij się, że jest fat32.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

Postprzez _MarSs_ » 6 mar 2018, o 14:03

Mój czytnik kart działa. Nawet sprawdzałem 2, pierwszy to taki w formie pendrive na 3 typy kart, a drugi to z 10 letni 35 w 1. Oba bez problemu.
Raczej to kwestia partycji niż karty.
Czyta FAT(16/32) i EXT(2/3/4).
Nie czyta NTFS ani exFAT
_MarSs_
 
Posty: 67
Dołączył(a): 4 gru 2017, o 11:06
Pochwały: 37
Telefon:: Cool1
ROM: LeRee

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

Postprzez boldboy77 » 6 mar 2018, o 22:54

gucio25 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


A widzisz, więc spróbuję to zrobić i dam znać. Szczerze mówiąc, myślałem o tym na początku, ale wiedząc, że soft jest coś kombinowany obawiałem się, że po resecie zamiast stanu obecnego wyjdą chińskie znaczki, aplikacje, brak aplikacji google'a i polskiego języka (tak jakby cofnięcie zmian wprowadzonych przez sprzedawcę) - ale jak rozumiem jest to wgrane w soft, więc można to zrobić i powrót jest do stanu porządanego?


Po resecie telefonu do fabrycznych niestety dalej w google play urządzenie widnieje jako "bez certyfikatu" :-( jakiś pomysł w takiej sytuacji? Recovery po resetowaniu fabrycznym zawierało napisy w języku angielskim.

Z drugiej strony, sam sklep google'a działa normalnie, wszystkie aplikacje wyłapuje normalnie (netflix, banki), więc może się po prostu tym nie przejmować?

Obrazek


Zrób sobie prawa root, zainstaluj Build.prop editor ze sklepu play i zmień nazwę telefonu z C103 np na Le 3 albo np. jakiś Samsung. Zupełna dowolność. Sklep Play czyta z pliku build.prop co masz za telefon, jaką wersję androida itp
boldboy77
 
Posty: 123
Dołączył(a): 17 wrz 2017, o 16:15
Pochwały: 2
Telefon:: Coolpad Cool 1
ROM: EvolutionX
Góra

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do LeTV LeEco



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron