• Reklama

Cool1 od LeEco oraz Coolpad

LeTV LeEco X500, X600, X800, Le2, Le1, LeMax Le Max 2
ROMy, aktualizacje, pomoc, opinie,

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

Postprzez allol » 10 mar 2018, o 00:06

Próbowałem i to od Włocha i to polecane kilka stron wcześniej - efekt ten sam.
allol
 
Posty: 11
Dołączył(a): 23 lis 2013, o 08:57
Pochwały: 1
Telefon:: lg

Reklama

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

Postprzez lokalizator » 10 mar 2018, o 09:43

allol napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Nie pamiętam czy na Leree nie miałem tego problemu, lecz na stock rom się zdarzyło. Po wgraniu TWRP należało koniecznie uruchomić recovery zanim uruchomiło się system. Po prostu stockowy ROM wymuszał domyślnie przywrócenie swojego recovery.
Dopiero uruchomiony TWRP zapobiegał takiemu działaniu.
Może warto się upewnić czy to pomoże?
Wklepane z LeTV X800
lokalizator
 
Posty: 188
Dołączył(a): 2 cze 2014, o 10:34
Lokalizacja: UK
Pochwały: 8
Telefon:: LeEco

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

Postprzez lorak » 10 mar 2018, o 16:42

Witajcie,
Mam problem z Cool1, telefon robi zdjęcia tylko czarno-białe po zalaniu herbatą. Pracuje cały czas na dolnym czarno białym obiektywie. Po jego zasłonięciu nie widać nic, przy zasłanianiu górnego cały czas widać czarno-biały obraz. Dodatkowo zniknęły opcję m.in pro. jest tylko wybór wideo, foto i piękno. Przedni aparat działa bez problemów, soft LeEco EUI 5.8. W telefonie wymieniałem wyświetlacz i po wymianie wszystko było ok.
Może mieliście podobny problem?
lorak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 9 sie 2017, o 12:29
Telefon:: Samsung

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

Postprzez _MarSs_ » 10 mar 2018, o 18:33

Pewnie po zalaniu stracił kontakt z górnym aparatem, trzeba otworzyć, oczyścić i może ruszy.
_MarSs_
 
Posty: 67
Dołączył(a): 4 gru 2017, o 11:06
Pochwały: 37
Telefon:: Cool1
ROM: LeRee

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

Postprzez kosmogator » 10 mar 2018, o 19:02

mimin3 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Możesz coś bliżej napisać na ten temat? Mam Cool1 z softem 026S (chińsko-angielskim), w ogóle nie mogę wejść w fastboot z przycisków, tak jak się to robi w przypadku Xiaomi. To powoduje, że normalnie nie mam jak zainstalować TWRP, ani przez fastboot ani przez QFIL nie daje rady. Jak się to robi przy użyciu Miflash? Telefon widzę pod Miflashem, pod portem COMx, ale jak krok po kroku wykonać instalację TWRP. Ściagnąłem plik z tego linku, ale chyba potrzebuję czegoś jeszcze?

Nie moge także normalnie wydać polecenia oem unlock w fastboot, bo nie mogę wejść w fastboot. Da się w ogóle zrobić downgrade do jakiejś starszej wersji?
Wieczność bywa naprawdę długa. Szczególnie pod koniec.
What goes around, comes around.
Avatar użytkownika
kosmogator
 
Posty: 196
Dołączył(a): 22 lis 2015, o 14:17
Pochwały: 24
Telefon:: Samsung

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

Postprzez Heinrich1 » 10 mar 2018, o 19:16

Ja z kolei nie umiem wgrać TWRP do Cool1. Próbowałem przez MiFlash wg poradnika, ale po restarcie dalej ma stockowe recovery. Jakieś rady?
Heinrich1
 
Posty: 9
Dołączył(a): 23 cze 2015, o 22:33
Telefon:: Nokia

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

Postprzez kosmogator » 10 mar 2018, o 19:19

Czy to że Miflash widzi telefon pod portem COM (a polu id wyświetla się zero, a w polu device COM7) oznacza, że telefon jest w trybie edl? W trybie fastboot raczej nie jest bo po komendzie fastboot devices pusto. Z kolei w trybie edl, zablokowany bootloader nie powinien być przeszkodą do wgrania alternatywnego recovery. Co za szajs.

OK, już wiem jak to wgrywać przez Miflash. Ale też się nie wgrywa. Didn't received hello packet itp. Zaczynam sądzić, że to się nie da w ogóle zrobić z tego ROMu 26S, w którym prawdopodobnie jest po prostu zablokowany bootloader i nie ma prostej drogi jego odblokowania. Czy może byc jakiś inny powód nie wchodzenia telefonu w fastboot?
Wieczność bywa naprawdę długa. Szczególnie pod koniec.
What goes around, comes around.
Avatar użytkownika
kosmogator
 
Posty: 196
Dołączył(a): 22 lis 2015, o 14:17
Pochwały: 24
Telefon:: Samsung

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

Postprzez allol » 11 mar 2018, o 08:54

Przy kolejnej próbie wgraniaa twrp ucegliłem telefon. (Brakk ecovery)
Telefon nie reagował dopiero podpięcie kabla skutkowała miganiem czerwonej diody, lecz komputer nic nie wykrywał.
Wyczytałem aby przytrzymać wszystkie 3 klawisze nawet i 120s, wtedy pojawi się telefon w menadżerze urządzeń. ( w razie braku reakcji powtórzyć)
Udało się. Telefon wykryty, przez Qfil wgrałem twrp od włocha i system ruszył.
W kolejnym kroku wgrałem TWRP polecane tu na forum i kolejny zonk.

Utknąłem w TWRP, jakikolwiek system bym dograł to restart i znów twrp.
Wygląda jak opisywany tu problem z zaszyfrowaną partycją.

Jedynie co działa to przejście w w fastboot - alu tu nie wykrywa sterownika Qualcomma system więc nie mogę wgrać innego twrp przez Qfil.

Pomóżcie bo wyczerpały mi się pomysły
allol
 
Posty: 11
Dołączył(a): 23 lis 2013, o 08:57
Pochwały: 1
Telefon:: lg

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

Postprzez boldboy77 » 11 mar 2018, o 17:12

Jak znasz rosyjski, to tu masz sposoby na lekkie, średnie i ciężkie uceglenie
https://4pda.ru/forum/index.php?showtop ... ry64167607
boldboy77
 
Posty: 123
Dołączył(a): 17 wrz 2017, o 16:15
Pochwały: 2
Telefon:: Coolpad Cool 1
ROM: EvolutionX

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

Postprzez Flyagaric » 11 mar 2018, o 18:50

Jak nie znasz rosyjskiego, to od biedy można się posiłkować translatorem google - większość zrozumiesz.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

Postprzez Boryss » 12 mar 2018, o 09:22

_MarSs_ napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Też zauważyłem bug z dźwiękiem jak kolega opisał... ale i dodatkowy dźwięk sam zniknął ot tak (wibracja jest) pomógł 2 a nawet 3 reset. Wyłączenie telefonu na chwilę tez pomogło... macie jakąś radę jak usunąć te przypadłość.
Boryss
 
Posty: 7
Dołączył(a): 31 sty 2018, o 14:07
Telefon:: Coolpad cool1
ROM: C103

Re: Cool1 od LeEco oraz Coolpad

Postprzez gotenks-china » 12 mar 2018, o 10:12

Czy może komuś udało się włączyć "USB diagnostic port" na romie z LiTb (EUI 5.8), bez root'a ? W żaden sposób ten port nie chce mi się pokazać w "Menager'ze urządzeń" ...
gotenks-china
 
Posty: 88
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 13:22
Lokalizacja: Polska
Pochwały: 1

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do LeTV LeEco



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama
cron