• Reklama

Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez tymbark » 22 lut 2017, o 15:28

Panowie a jak myslicje na pewno pójdzie to na UC Przemyśl mój rejon http://www.banggood.com/Digoo-DG-TH1180-Home-Comfort-Indoor-and-Outdoor-Glass-Panel-Thermometer-Hygrometer-Humidity-Monitor-p-1121183.html przejdzie to bez problemu czy też będą się czepiać ewentualnie o oznaczenia CE

Wiem ze wróżek tu nie ma :-) ale
Avatar użytkownika
tymbark
 
Posty: 152
Dołączył(a): 10 kwi 2016, o 19:45
Pochwały: 10
Telefon:: RN4 4/64
ROM: miuipolska

Reklama

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez blue_voyager » 22 lut 2017, o 15:30

Ten temat dotyczy problemów z CE, od opłat celnych jest osobny wątek. Znów trzeba o tym przypominać?
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez ikatie » 22 lut 2017, o 15:32

tpawel napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


to jest takie zabawne? że zgodnie z prawem żaden towar nawet w celach prywatnych/niekomercyjnych nie będzie dopuszczony do użytku w Polsce? bo jakoś nie widzę aby w paczkach z telefonami były instrukcje w języku polskim, niemieckim, węgierskim, chorwackim itp, a jakoś na całym świecie ludzie kupują elektronikę z Chin.
Obibok - naczelnik czy kij wie kto, który po tylu latach wymyślił wymaganie tych dokumentów, zamiast usprawnić odprawę i zwiększyć wpływy z VAT. no to teraz nie będzie wpływów (bo zgodnie z prawem kurierzy również powinni nie dopuszczać takich urządzeń). a jak chcesz to proś myfrienda o tłumaczenie instrukcji obsługi itp.
ikatie
 
Posty: 62
Dołączył(a): 26 gru 2013, o 10:54
Pochwały: 3
Telefon:: zte

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez tymbark » 22 lut 2017, o 16:17

blue_voyager napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



Mi nie chodzi o opłaty celne tylko czy do takiej stacji pogodowej tez mogą się doczepić odnośnie certyfikatu CE czy tylko interesują ich telefony
Avatar użytkownika
tymbark
 
Posty: 152
Dołączył(a): 10 kwi 2016, o 19:45
Pochwały: 10
Telefon:: RN4 4/64
ROM: miuipolska

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez hugusik » 22 lut 2017, o 16:28

Chyba przy każdej elektronice mogą się do tego doczepić. Ktoś z wcześniejszych osób pisał, że zatrzymali mu także TV Boxa. Jeśli napisane jest na przesyłce - electronics to prawdopodobnie możesz liczyć na zatrzymanie.
PZDR
hugusik
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 lut 2017, o 12:52
Telefon:: Lenovo

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez tpawel » 22 lut 2017, o 16:50

@ikatie ,tak to jest dla mnie zabawne. Takie mamy prawo i co do zasady powinniśmy go przestrzegać. A nazywanie obibokiem osoby, która zaczęła to robić jest niepoważne. Pamiętaj że to publiczne forum. Nie gadamy sobie na pm.

Redmi PRO by TT
tpawel
VIP
 
Posty: 3749
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 11:14
Pochwały: 116
Telefon:: POCO F2 PRO
ROM: Global

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez debilu » 22 lut 2017, o 17:37

Dzwoniłem dzisiaj do urzędu co z przesyłką i powiedzieli mi, że telefon (zamawiany na Ali) nie spełnia certyfikatu CE i kazali wysłać im pismo, żeby odesłali telefon do nadawcy. Problem w tym, że ochrona kupującego kończy się za niecałe dwa dni. Co robić? Otwierać dispute, czy prosić o przedłużenie ochrony kupującego? Chcę zwrotu gotówki, nie chcę ponownej wysyłki telefonu, tym razem przez DHL.

UC Przemyśl, jeżeli ma to jakiekolwiek znaczenie. Dzięki za pomoc.
debilu
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 lut 2017, o 17:32
Telefon:: Xiaomi

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez TediPower » 22 lut 2017, o 17:37

Nie mów że tylko ciebie to dotyka a innych nie ja mieszkam w DE i już ponad pół roku temu zacząłem mieć problemy z paczkami na których brakowało znaczka CE i nie miałem pojęcia o tym że to ma znaczenie na cle. Jak przestały docierać do mnie xiaomi mi band 2 to zainteresowałem się tematem na forach w DE i nie byłem jedyny owiele więcej i o wiele szybciej że znaczkiem CE tu były są problemy.

Wysłane z mojego ZUK Z1 przy użyciu Tapatalka
TediPower
AKTYWNY
 
Posty: 380
Dołączył(a): 24 paź 2015, o 12:15
Pochwały: 23

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez potiomkin » 22 lut 2017, o 18:11

clorox napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nic nie biorą od osób prywatnych za odprawę. Płacisz jedynie VAT i ew. cło od tego co chińczyk wysmarował na paczce. Nie zaglądają do paczki, więc nie ma obawy o brak CE. Zamiawiałem nie raz DHLem z Ali i ze sklepów i zazwyczaj płaciłem jakieś 5-6 dych opłat dodatkowych
Avatar użytkownika
potiomkin
 
Posty: 79
Dołączył(a): 20 sty 2017, o 17:33
Pochwały: 2
Telefon:: x822

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez RussianYeti » 22 lut 2017, o 19:09

potiomkin napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nic nie biorą od osób prywatnych za odprawę. Płacisz jedynie VAT i ew. cło od tego co chińczyk wysmarował na paczce. Nie zaglądają do paczki, więc nie ma obawy o brak CE. Zamiawiałem nie raz DHLem z Ali i ze sklepów i zazwyczaj płaciłem jakieś 5-6 dych opłat dodatkowych

Bzdura, możesz się jedynie cieszyć że nie miałeś nigdy rewizji, bo w jej przypadku mogą również sprawdzić zgodność towaru z CE. Ja do podpisania miałem takie oświadczenie. Po podpisaniu wysłałem im skan na maila, kolejnego dnia zwolnili przesyłkę.
Avatar użytkownika
RussianYeti
AKTYWNY
 
Posty: 329
Dołączył(a): 21 lis 2013, o 17:32
Pochwały: 26
Telefon:: Xiaomi

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez nightwolf123 » 23 lut 2017, o 11:51

Sorry za offtop, ale czy wymóg znaczka CE nie powinien dotyczyć tylko przedsiębiorcy który importuje towar w celu wprowadzenia do do obrotu. Sprowadzając na własny użytek nie wprowadzamy do obrotu. A jak kupię smartfona na wycieczce do Chin to mi na Okęciu po powrocie zarekwirują bo nie ma CE. Poza tym wszystko co czytam o CE dotyczy importu towarów, a mój przyjaciel Li wysyła mi prezent, więc ja nie jestem importerem. To wszystko kręci się dopóki nie uwalą elektroniki jakiemuś prawnikowi.
nightwolf123
 
Posty: 8
Dołączył(a): 13 wrz 2014, o 19:40
Telefon:: samsung

Re: Certyfikat CE - zatrzymanie przesyłki przez UC

Postprzez blue_voyager » 23 lut 2017, o 12:03

Nie, wymóg CE nie dotyczy tylko przedsiębiorców. Prawo jest jakie jest i rozważania czy słuszne czy nie, sa bez sensu bo i tak nie ma to wpływu na jego egzekwowanie.
A tak na marginesie, prezent? Poważnie?
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron