• Reklama

JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez blue_voyager » 26 lis 2014, o 19:23

Ona się pojawi dopiero po tym jak sprzedawca odrzuci Twoją propozycję.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Reklama

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez kwiatek » 27 lis 2014, o 11:18

Witam wszystkich,
Piszę , bo liczę na to , że ktoś mi doradzi , jak rozwiązać moją sytuację na Ali.
Kupiłam buty 12.IX, 15.IX zostały wysłane z Szangaju i od tamtej pory nic się w trackingu więcej nie dzieje . Pierwszy spór założyłam miesiąc temu , sprzedawca wydłużył czas ochrony o 3 tygodnie, więc go anulowałam . Teraz znowu kończył się czas , otworzyłam spór , i znowu to samo, tyle że tym razem został wydłuzony czas o 42 dni . Do końca sporu zostało 3 dni.
Pomóżcie , co robić ? Prawdopodobnie sporu nie będę mogła eskalować , bo jest jeszcze czas ohcrony . Mam juz dosyć tych gierek w ciągłe wydłużanie czasu .
Z góry dziękuję za pomoc :)
kwiatek
 
Posty: 13
Dołączył(a): 27 lis 2014, o 11:03
Telefon:: Altacel

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez hellhammer » 27 lis 2014, o 12:36

kwiatek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

No jak Ty odrazu zakładasz spor po miechu to sie nie dziw chinczykowi, ktory sie broni bo wyslal paczke. Ty tez bys tak robiła.
A Ty ciagle mu spor. Jak nie lubisz czekac i nie masz cierpliwosci to kupuj w PL w sklepach a nie z chin.
Zamawiajac z chin to jest loteria jesli chodzi o czas dostawy. CZasem potrafi dojsc w 4-5 do adresata. Tak miałem ostatnio ale czasem potrafi isc bardzo długo np moja najdluzsza szła 72 dni od momentu pojawienia sie w trackingu, a ponad 80 liczac od klikniecia kupuje. I tez 1 status był przez 90% czasu.
Kolejna sprawa jak juz zakladasz spor to opisz dokladnie sytuacje i z jakiego powdu itp. Pisales do ALi?
hellhammer
VIP
 
Posty: 1435
Dołączył(a): 4 lip 2014, o 12:25
Pochwały: 25
Telefon:: sony

Re: Odp: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez grendel » 27 lis 2014, o 14:29

kwiatek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
I słusznie. Sprzedawca wysłał, wydłużył czas ochrony. Wszystko ok.
kwiatek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
To samo - anulować. Wciąż jesteś objęta ochroną. Standardem jest w opisie aukcji okres 60 dni dostawy. Najczęściej jednak jest on znacznie krótszy. Wtedy zastrzeżenia, że przesyłka dotarła za szybko nie są zgłaszane... :roll: (taki żarcik - nie mogłem się oprzeć).

Zdarza się jednak, że jest (rzadko, bo rzadko) ale dłuższy. Sprzedawca nie ma wpływu na to, jak potoczą się losy przesyłki, po jej fizycznym przekazaniu na pocztę, kurierowi czy firmie logistycznej. Chiny to ogromny kraj. I mają tam miejsce zdarzenia, które my oglądamy tylko w telewizji (trzęsienia ziemi, tsunami, potężne ulewy z powodziami, tajfuny czy inne dziadostwa). Dołączając do tego odległość dzielącą nasze kraje -każde z tych zdarzeń mogą mieć wpływ na drogę i czas przesyłki.

Dlatego robiąc zakupy w Chinach musimy to sobie uświadomić i mimo wszystko uzbroić się w cierpliwość (o czym pisał user przede mną). I nie bądźmy zdziwieni, że sprzedawca chce zapłaty za wysłany towar.

Każdy z nas by chciał.
grendel
AKTYWNY
 
Posty: 304
Dołączył(a): 11 paź 2013, o 16:09
Pochwały: 7
Telefon:: Letv X600
ROM: BB72 07S RL

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez kwiatek » 27 lis 2014, o 15:36

Rozumiem , dzięki za pomoc . To , że trzeba czekać , to wiem od samego początku , tylko nie spodziewałam się , że aż tak długo . Dziś jest 73 dni od wysłania . To , że chińczyk chce kasę to jest oczywiste , jak to , że ja nie chcę jej stracić .
No cóż , pozostaje mi wciąź czekać .

Nie napisaliście , co będzie jeśli nie eskaluję sporu , a skończy się czas ? :)
kwiatek
 
Posty: 13
Dołączył(a): 27 lis 2014, o 11:03
Telefon:: Altacel

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez s4kron » 27 lis 2014, o 17:13

Witam, na jaki portal wrzucić zdjęcia aby dołączyć je do sporu bo wiem, że coś im tam blokują ale nie wiem dokładnie co??
s4kron
 
Posty: 17
Dołączył(a): 19 lip 2013, o 14:36
Lokalizacja: Rsko

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez existe » 27 lis 2014, o 17:32

s4kron napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


nie trzeba nigdzie wgrywac, jest mozliwosc zalaczenia zalacznika do kazdego maila ktory piszesz w trakcie sporu

Autor postu otrzymał pochwałę
existe
Avatar użytkownika
existe
VIP
 
Posty: 2222
Dołączył(a): 12 cze 2012, o 08:57
Lokalizacja: eu
Pochwały: 58
Telefon:: byl:米jest redmi5plus
ROM: miui10

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez s4kron » 27 lis 2014, o 17:35

Nie wiedziałem to mój pierwszy. Dzięki za szybką odpowiedź.
s4kron
 
Posty: 17
Dołączył(a): 19 lip 2013, o 14:36
Lokalizacja: Rsko

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez existe » 27 lis 2014, o 17:36

a maja klopoty z youtube.com :-)
existe
Avatar użytkownika
existe
VIP
 
Posty: 2222
Dołączył(a): 12 cze 2012, o 08:57
Lokalizacja: eu
Pochwały: 58
Telefon:: byl:米jest redmi5plus
ROM: miui10

Re: Odp: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez grendel » 27 lis 2014, o 18:16

kwiatek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Dopóki jesteś objęta ochroną kupującego - Twoje pieniążki czekają bezpiecznie na rachunku aliexpress i mogą do Ciebie wrócić.

Jeśli nie eskalujesz a sprzedawca nie zajmie stanowiska - spór zostanie zakończony zgodnie z Twoim wnioskiem. Rozumiem jednak, że sprzedawca chyba wniósł, byś anulowała spór w związku z przedłużeniem czasu ochrony. Więc jeśli nie wniesiesz zastrzeżenia, to raczej na tym się zakończy - czyli godzisz się na wydłużenie czasu dostawy/ochrony.

Na koniec jeszcze ciekawostka z czasem dostawy ale w drugą stronę - szybciej od deklaracji i od... statusów
existe napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
grendel
AKTYWNY
 
Posty: 304
Dołączył(a): 11 paź 2013, o 16:09
Pochwały: 7
Telefon:: Letv X600
ROM: BB72 07S RL

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez Początkujący » 28 lis 2014, o 00:20

Cześć !
Witam wszystkich.
Jeśli mogę poprosić to zerknijcie na tracking RD514294970CN
Zakup - 11 październik czyli chyba 48 dzień mija , już prawie zapomniałem że coś kupiłem. :-D
Tracking od wielu dni wskazuje wciąż to samo miejsce w Chinach i tak się zastanawiam czy to normalne czy może paczka zaginęła :?:
Wiele osób tutaj ma duże doświadczenie i może ktoś powie czy czekać czy ewentualnie i w jakim terminie zakładać spór.
Pozdro. :-D
Początkujący
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 lis 2014, o 23:58
Telefon:: S3

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez recznik » 28 lis 2014, o 01:08

Początkujący napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


ja bym poczekał jeszcze kilka dni...24 niby wyszła a to 30 dni dopiero.

1 Collection 2014-10-15 12:03 Tianshan, Urumqi, Xinjiang(83009903) Tianshan, Urumqi, Xinjiang(83009903)
2 Opening 2014-10-24 10:28 乌鲁木齐国际 Tianshan, Urumqi, Xinjiang(83004400)
3 Departure from outward office of exchange 2014-10-24 10:33 乌鲁木齐国际 Tianshan, Urumqi, Xinjiang(83004400)
recznik
 
Posty: 172
Dołączył(a): 21 paź 2014, o 00:17
Pochwały: 7
Telefon:: lumia 920

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama