• Reklama

JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez Copart » 16 paź 2014, o 14:33

swiezak82 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Jeśli przedłużył okres ochrony to skasuj spór i czekaj te 15 dni. Jak nie dojdzie zawsze możesz wszcząć spór od nowa.
Druga opcja jest taka, że nie skasujesz sporu, minie czas i sprzedawca nie dostanie Twoich pieniędzy tylko wrócą na Twoje konto a przesyłka faktycznie może dość. Jedyna przeszkoda jest natury etycznej - tutaj sam sobie odpowiedz ;)
Copart
 
Posty: 43
Dołączył(a): 26 wrz 2014, o 16:26
Pochwały: 2
Telefon:: Galaxy S3

Reklama

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez jmyung » 18 paź 2014, o 19:12

Witam ponownie, kasa została zwrócona tak jak pisaliście. Wszystko gra. Ostatnio sprawdzałem status przesyłki i ostatnie informacje sa takie że paczka jest w Pekinie. Czy jest możliwe że kiedyś ona do mnie dojdzie?
Tak wyglądaja ostatnie wpisy ze śledzenia:
RC557482224CN 2014 Export Security Scan Beijing Poland 20141011 2129
RC557482224CN 2014 Export Customs Scan Beijing Poland 20141012 0847

Jak jednak dojdzie to jak mógłbym zapłacić sprzedawcy?
jmyung
 
Posty: 3
Dołączył(a): 24 wrz 2014, o 16:02
Telefon:: S3

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez blue_voyager » 18 paź 2014, o 19:19

Najprościej zrobić to tak: kupujesz ten towar jeszcze raz i płacisz uprzedzając sprzedawcę żeby nie wysyłał, ale tylko podał jakikolwiek numer wysyłki by towar figurował jako wysłany. Potwierdzasz Confirm Received i tyle.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez m20arcin » 18 paź 2014, o 20:35

Witam, zamowiłem oryginalny Powerbank Xiaomi ale sprzedawca przysłał mi podróbę. Założyłem spór podając za powód nieoryginalny przedmiot. Sprzedawca do mnie napisał wiadomość abym zmienił powód na zły nr trackingowy bo to dla niego bardzo ważne. Pójść mu na rękę?
m20arcin
 
Posty: 36
Dołączył(a): 7 maja 2014, o 12:23
Pochwały: 1
Telefon:: Coolpad F1

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez bergmen » 18 paź 2014, o 20:39

jak mu pojdziesz na reke zostaniesz z podróbą
Avatar użytkownika
bergmen
AKTYWNY
 
Posty: 624
Dołączył(a): 28 wrz 2014, o 01:07
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 28
Telefon:: mi5S 4/128
ROM: gLOBAL DEV

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez majkel_94 » 18 paź 2014, o 20:46

m20arcin napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Napisz przy eskalacji sporu że sprzedawca usiłował jeszcze się wymigać i błagał o zmianę powodu sporu - niech Ali całe to podrabiane dziadostwo wywali na zbity pysk :P
Avatar użytkownika
majkel_94
VIP
 
Posty: 1008
Dołączył(a): 17 lip 2014, o 12:05
Lokalizacja: Katowice
Pochwały: 19
Telefon:: LeTV

Re: Odp: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez grendel » 20 paź 2014, o 22:33

m20arcin napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Zgadzam się z poprzednikami. Tępić oszustów. My i inni kupujący na przyszłość będziemy bardziej pewni zakupu.

Ps. Odnośnie sporu - Ali przy takim powodzie daje pełny zwrot kasy bez odsyłania towaru. Same plusy:
1. Ali pojedzie ze sprzedawcą
2. Ty nie poniesiesz żadnej straty
3. Zostanie Ci podróbka

Namalowałem w Tapatalk
grendel
AKTYWNY
 
Posty: 304
Dołączył(a): 11 paź 2013, o 16:09
Pochwały: 7
Telefon:: Letv X600
ROM: BB72 07S RL

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez recznik » 21 paź 2014, o 00:42

Witajcie,

jakiś czas temu postanowiłem, że kupie dodatkową baterie do telefonu Lumia 920 wybór padł na baterie wbudowaną w obudowę, przeszukałem szybko Ali i wybrałem.
Bateria miała mieć pojemność 3200 mAh - takie info znajduje się w opisie aukcji, instrukcji i na produkcie, dużo różnych ofert myślę ok biorę. Ale jako, że nie do końca ufam chińskiej elektronice postanowiłem sprawdzić czy jest tak faktycznie zgodnie z teorią taka bateria powinna naładować mój telefon ~1.5 raza (3200 - 2200tel = 1000mAh jeszcze powinno zostać na dodatkowej baterii) i doładować tel do tych 30-40% no ale przy 10 jest pusto.

i co teraz?
wydaje mi się, że baterie do tego tel o pojemności 3200mAh sprzedawane przez chińczyków mają pojemności 2200. na stronie producenta nie znalazłem oferty o takiej pojemności
co powinienem zrobić w tej sytuacji? otwierać spór? olać? na co mogę liczyć? nie wiem czemu nikt nie napisał, że baterie są mniejsze w komentarzach na żadnej aukcji.
gdybym wiedział, że to fake chyba bym wybrał inny produkt. jak myślicie?

Linki do aukcji
http://www.aliexpress.com/item/High-capacity-2200mAh-External-Backup-Power-Bank-Battery-charger-Case-for-Nokia-Lumia-920-free-shipping/1381124137.html
http://www.aliexpress.com/item/High-capacity-3200mAh-External-Backup-Power-Bank-Battery-charger-Case-for-Nokia-Lumia-920-free-shipping/1018760329.html
recznik
 
Posty: 172
Dołączył(a): 21 paź 2014, o 00:17
Pochwały: 7
Telefon:: lumia 920

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez kaka12z » 21 paź 2014, o 07:02

Witam! otóż około 15 dni temu kupiłem coolpada u CHINATRONIC, od początku ociągali się z wysyłką ale w końcu po 4 dniach podali numer trackingowy, chinczyk kazał czekać 4-7 dni czekam już prawie 10 nadal brak informacji w systemie trackingowym SG oto numer paczki RF177458838SG może ja coś zle robie... Wysałełem do chinczyka aby coś z tym zrobił i odpowiedział ze mam czekać do 48 h od coś 'zrobi'.... no i niestety mija już 3 doba a oni nie odpowiedzieli, Czyżby chinatronic taki dobry i renomowany sklep nie radzi sobie z zamówieniami i wysyła fałszywe numery trackingowe ? Specialnie kupiłem u ich aby mieć spokój no i był polecany na tym forum.. Sprowadzałem sporo rzeczy z aliexpress nawet z china post, które są niby dłuższe no i całość operacji trwała do 2 tyg łącznie z opłatą i przyjsciem z poczty.. Co się dzieje czy mam otwierać spór ?
kaka12z
 
Posty: 21
Dołączył(a): 29 sie 2010, o 20:38

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez karuzel » 21 paź 2014, o 07:33

Kupiłem okulary, sprzedawca podał mi nr trackingowy singapore post, który nie istnieje. Jakiś czas temu napisałem, że nie mogę śledzić przesyłki. Potwierdził, że nie ma takiej możliwości ale paczka na pewno dotrze. Po 54 dniach czekania założyłem spór, którego nie zaakceptował odpisując "we send a Singapore Post, cargo logistics information can not be tracked! Please do not worry, we will deliver the goods to your hands! I give you delay delivery time 20 days! Would you please lift the dispute, okay? Thank you". Mam 4 możliwości do wyboru z licznikiem odliczającym od 15 dni: 1 accept ; 2 modify ; 3 cancel dispute ; 4 escalate dispute. Przypuśćmy, że chcę mu wydłużyć czas do 20 dni o które prosi. Czy mam wybrać: accept czy cancel dispute?
karuzel
 
Posty: 93
Dołączył(a): 1 lip 2014, o 13:04
Pochwały: 1
Telefon:: SAMSUNG

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez wacie72 » 21 paź 2014, o 07:49

recznik napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Myślę ze taka pojemność dodatkowej baterii twój telefon do pełna naładuję tylko raz.
I jest tutaj wszystko OK , dodatkowy akumulator jest sprawny .
Avatar użytkownika
wacie72
VIP
 
Posty: 856
Dołączył(a): 18 maja 2014, o 14:59
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 49
Telefon:: Redmi Note 7

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez wacie72 » 21 paź 2014, o 07:55

kaka12z napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


CHINATRONIC to sprawdzony sklep i raczej nie spotka Cię u nich krzywda. Niestety coraz częściej tutaj na forum pojawiają się głosy że zaczynają olewać kupujących , coraz dłużej czeka się na wysyłkę. Wydaje się że zrobili sobię "markę" i teraz jadą na tym zaufaniu bo ludzie i tak u nich kupią.
Myślę że możesz jeszcze dać im dzień , dwa a jak sytuacja się nie zmieni to zakładaj spór , bo telefonu pewnie jeszcze nie wysłali.
Avatar użytkownika
wacie72
VIP
 
Posty: 856
Dołączył(a): 18 maja 2014, o 14:59
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 49
Telefon:: Redmi Note 7

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron