• Reklama

JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez KOLKO » 31 paź 2014, o 11:55

Panowie ,a ja mam takie pytanie czy można wystawic komentarz za niedostarczony towar(przez ok 30 dni zapewniał że wyslał,jak zbliżał się czas do końca na dostarczenie towaru,zakceptował spór) ,choc zwrot pieniedzy odbył się bez problemu .Jeśli tak to proszę o info jak to zrobić.
KOLKO
 
Posty: 12
Dołączył(a): 26 sie 2014, o 10:40
Telefon:: SGS5

Reklama

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez fake4r » 31 paź 2014, o 12:00

Niestety nie można z tego co wiem, też kilka razy miałem cały refund z powodu niewysłania i komentarza potem zostawić nie mogłem.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez blue_voyager » 31 paź 2014, o 12:08

Zgadza, się nie można. A szkoda, miałem kilku takich sprzedawców, którym taka negatywna opina przydałaby się.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez fake4r » 31 paź 2014, o 12:10

Dokładnie bo cwaniaki są z nich. Wystawi telefon w mocno obniżonej cenie (tu już powinien być sygnał dla mnie żeby nie kupować :) ale co tam jak cena kusi)
Potem jeszcze potwierdzi twoje pytanie czy aby na pewno wyśle telefon. No i koniec końców trzeba po 10 dniach otwierać spór bo tracking nie działa. Sprzedawca klika od razu refund no i to by była cała transakcja. I bardzo by pasowało teraz wystawić komentarz.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez blue_voyager » 31 paź 2014, o 12:22

Dziwi mnie taka polityka Alliexpres, bo jest jawna ochrona wszelkiej maści kombinatorów. Ale co zrobić.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez fake4r » 31 paź 2014, o 12:30

Jedynie chyba można patrzeć na dół aukcji tam gdzie są oferty kupna i jeżeli dużo ofert jest bez komentarza i mają więcej jak te 60 dni to można twierdzić że to są zamówienia które nie zostały zrealizowane, czyli był full refund. I wtedy wiemy co nie co o sprzedawcy i jego praktykach. Jeśli się mylę to mnie poprawcie.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: Odp: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez grendel » 31 paź 2014, o 18:32

Słusznie prawisz. Są jeszcze cwaniaki co mają kilka komentarzy na krzyż za jakąś drobnicę po kilka $ a oferują elektronikę w szaleńczo atrakcyjnych cenach.

I niestety są tacy, którzy łapią się na takie numery.

Namalowałem w Tapatalk
grendel
AKTYWNY
 
Posty: 304
Dołączył(a): 11 paź 2013, o 16:09
Pochwały: 7
Telefon:: Letv X600
ROM: BB72 07S RL

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez rsl717 » 2 lis 2014, o 12:41

Otworzyłem spór sprzedającemu gdyż po 45 dniach nie otrzymałem przedmiotu.
Ten prosi bym go zamknął, i otwarł później, a na dodatek przedłużył mi czas ochronny o 30 dni.
Cały czas trwa mój otwarty dispute, do końca zostało 21h. Co stanie się po przekroczeniu tego czasu? Mam wrażenie że jeśli anuluję spór sprzedający dostanie środki...
rsl717
 
Posty: 33
Dołączył(a): 20 kwi 2014, o 19:54
Pochwały: 1
Telefon:: nokia

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez existe » 2 lis 2014, o 15:18

Dwd89 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


ciagnij az do skutku,
jesli dobrze zrozumialem sprzedawca sam przyznal w korespondencji, ze opis aukcji jest nieprawdziwy, zaznaczaj to w sporze i domagaj sie swojego
Ja mialem podobna sprawe, zamowiona kamera nie byla 1080p tylko 720p (i to 720p bylo tez naciagane) - nawet na opakowaniu bylo to opisane jako 720p, a w aukcji wielokrotnie bylo 1080p, kamerka bezuzyteczna, nie dalo sie ogladac filmikow bo byly bardzo zlej jakosci
sprawe ciagnalem ponad miesiac, escalate itp i dostalem pelny zwrot bez odsylania zbednego mi bubla
dostalem 100% mimo ze domagalem sie 80%, (te 20% ocenilem jako koszt odeslania towaru, ktory powinien wg mnie zaplacic oszust z aliekspress)
pamietaj, ze mozesz dopisywac dowolna ilosc korespondencji - w miejscu na korespondencje ze sprzedawca, pisz w tonie nie do sprzedawcy, tylko do oceniajacego spor
Tepic oszustow !
existe
Avatar użytkownika
existe
VIP
 
Posty: 2222
Dołączył(a): 12 cze 2012, o 08:57
Lokalizacja: eu
Pochwały: 58
Telefon:: byl:米jest redmi5plus
ROM: miui10

Re: Odp: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez grendel » 2 lis 2014, o 23:18

rsl717 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Jeśli przedłużył Ci czas ochrony, to sprzedawca wydaje się w porządku. Nie pisałeś nic o trackingu - rozumiem, że tracking działa. A transport przedłuża się nie z winy sprzedawcy, bo on towar wysłał. Więcej żadnego wpływu na transport nie ma. Miejmy trochę zrozumienia...

Jak anulujesz spór, nic się nie stanie. Znowu będziesz mógł go wszcząć pod koniec ochrony.

Namalowałem w Tapatalk

Autor postu otrzymał pochwałę
grendel
AKTYWNY
 
Posty: 304
Dołączył(a): 11 paź 2013, o 16:09
Pochwały: 7
Telefon:: Letv X600
ROM: BB72 07S RL

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez siwa342 » 3 lis 2014, o 10:35

Witam
Trochę proszę o pomoc :) kupuje na ali od niedawna jak dotąd było wszystko ok. Ale czekam od 1 sprzedawcy na paczke prawie 2 miesiące. Wczoraj założyłam spór bo zostało mi tylko 5 dni do końca ochrony. Mój angielski jest gorzej niż gorzej więc mam nadzieje że coś nie pomieszałam. Mam podany numer paczki ale od tych 2 miesięcy mi się nie wyświetla. Napisałam że chce zwrotu pieniędzy bo paczka nie doszła. Sprzedawca przedłużył mi czas oczekiwania i pisze aby poczekać jeszcze kilka dni i nie zgadza się na zwrot. Proszę o pomoc bo nie wiem dalej co mu odpisać i co dalej robić
siwa342
 
Posty: 4
Dołączył(a): 3 lis 2014, o 10:29
Telefon:: sony ericson

Re: Odp: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez swiezak82 » 3 lis 2014, o 11:19

Nr się nie wyświetla? Tzn nie ma od dwóch miesięcy żadnej informacji w trackingu, że została wysłana ? Jeżeli tak to zostaw to tak jak jest. Czas dostawy przedłużył ale czas sporu leci nadal. Ostatnio miałem podobna sytuacje z tym, że u mnie dzień przed końcem sporu zaakceptował. Nie wiem co się stanie jak sprzedawca sporu nie zaakceptuje. Pewnie albo zostanie zaakceptowany automatycznie a jak nie to zostanie eskalacja.
Avatar użytkownika
swiezak82
VIP
 
Posty: 1353
Dołączył(a): 24 kwi 2014, o 11:42
Pochwały: 51
Telefon:: Pentagram
ROM: 4.1.2

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron