• Reklama

JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez blue_voyager » 12 paź 2014, o 11:13

Chcesz sprzedawcę obciążyć VATem i cłem czyli opłatami, które powinieneś legalnie i zgodnie z prawem uiścić? Żartujesz? To, że zrealizował wysyłkę w inny sposób niż się umawialiście nie ma tu żadnego znaczenia.
Swoją drogą 130$ za wysyłkę pocztową to chyba jakiś rekord świata...
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Reklama

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez basa » 12 paź 2014, o 11:14

@dwd89
Nie do końca masz rację , według mojej opini paczka jest dość sensownie opisana i jest jakaś szansa ze urzad celny u kuriera uzna opis "home alarm" za realny i przy tej kwocie puszcza ci bez vatu lub oclą bez dosylania dokumentow z wartosci 60USD (co nie bedzie duzą kwotą). Oczywiscie najlepiej byloby wyslac to jako osobna paczka kazdej sztuki przez china post ale to juz raczej twoja wina bo trzeba wtedy kupowac osobno po sztuce bo wiadomo ze z chinczykami sie dogadywac po zakupie to juz problem (chyba ze ta wysylka dotyczylaby kazdej sztuki po 130USD to juz wogole kosmos). Nie bylo innych aukcji z tansza wysylka ?

W kazdym badz razie szanse na obciazenie chinczyka podatkiem sa zerowe , a nie odbieranie paczki bylo by bardzo nie fair z Twojej strony. Placenie podatku przy sprowadzaniu takich rzeczy jest rzeczą normalna i trzeba byc na to przygotowanym a nie kombinowac z nieodbieraniem paczki. Mozesz oczywiscie probowac wtedy refundu ale wysylka zostala zrealizowana i oplacona ze strony chinczyka wiec refund powinien dotyczyc samego towaru bez 130$ za wysylke.
Avatar użytkownika
basa
VIP
 
Posty: 871
Dołączył(a): 27 mar 2014, o 11:52
Pochwały: 74
Telefon:: OneMinus Two
ROM: RAM

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez sensimilla » 12 paź 2014, o 12:22

Witam
mam pytanie jak krok po kroku otworzyć spór w ali. Kupiłem air maxy, w cenie 21 $ bo była jakaś spora obniżka w zakupionych nie ma teraz nikogo, kto kupił buty w tej cenie a ludzi kupowało mnóstwo, anulowałem zamówienie bo nie odpisywali przez ponad 10 dni ani nic nie wysłali i teraz czekam na potwierdzenie od strony chinola. Jak założyć ten spór może to ich bardziej zmotywuje ?? proszę o pomoc
sensimilla
 
Posty: 92
Dołączył(a): 6 wrz 2014, o 17:59
Telefon:: sony

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez Dwd89 » 12 paź 2014, o 12:31

koledzy wysyłka tyle wyszła bo płaciłem US $21.71 za sztukę x 6 ( cena samej wysyłki)
Razem:
Product Amount Shipping Cost Total Amount
US $ 395.34 US $ 129.62 US $ 524.96

W sumie można było spróbować negocjować cenę wysyłki.
Dwd89
 
Posty: 6
Dołączył(a): 25 sie 2012, o 13:57
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez existe » 12 paź 2014, o 12:49

sensimilla napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


skoro zlozyles cancel ?
link ?
existe
Avatar użytkownika
existe
VIP
 
Posty: 2222
Dołączył(a): 12 cze 2012, o 08:57
Lokalizacja: eu
Pochwały: 58
Telefon:: byl:米jest redmi5plus
ROM: miui10

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez sensimilla » 12 paź 2014, o 13:11

Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

aukcja ta kupiłem tam 2sztuki

i tam mam napisane bo anulowaniu i wybraniu opcji przeze mnie, że nie mogę nawiązać kontaktu ze sprzedawcą tak

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



i że automatycznie zamówenie zostanie anulowane za jakieś 9 dni

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
sensimilla
 
Posty: 92
Dołączył(a): 6 wrz 2014, o 17:59
Telefon:: sony

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez existe » 12 paź 2014, o 13:50

musisz czekac 8 dni, jesli zaneguje (co jest mozliwe u nieuczciwych) to dopiero wowczas otworzysz dispute
nie piszesz prawdy, ze nie ma ocen - z 448 zakupionych juz 112 dalo zazwyczaj pozytywne oceny i twoja reakcja jest dla mnie standardowa reakcja nerwowego bialasa :-)
jesli towaru jeszcze nie wyslal - to po prostu dostaniesz zwrot
existe
Avatar użytkownika
existe
VIP
 
Posty: 2222
Dołączył(a): 12 cze 2012, o 08:57
Lokalizacja: eu
Pochwały: 58
Telefon:: byl:米jest redmi5plus
ROM: miui10

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez sensimilla » 12 paź 2014, o 13:59

ale ja nic nie pisałem o ocenach tylko o tym, że wcześniej dużo osób kupiło też w tej cenie co ja i dokładnie ostatnio przejrzałem wszystkie zamówienia i nie ma ani jednego w cenie 21,44$ tylko same po 38,99$ a wcześniej takowe były, może i jestem trochę nerwowy ale do tej pory nie miałem żadnych problemów jak coś zamawiałem, wpłacałem od razu kase i do 4 dni już miałem numer nadania, dlatego wole się upewnić bo nie chcę żeby ktoś mnie oszukał to chyba jasne..
sensimilla
 
Posty: 92
Dołączył(a): 6 wrz 2014, o 17:59
Telefon:: sony

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez basa » 12 paź 2014, o 14:31

Nie ma 21,44$ w historii zamowien i nie bedzie poniewaz na Ali pokazuje ceny te przekreslone przed rabatem i twoje zamowienie tez bedzie w historii pokazane jako zakup za 38,99$ a nie po 45% rabacie.
Avatar użytkownika
basa
VIP
 
Posty: 871
Dołączył(a): 27 mar 2014, o 11:52
Pochwały: 74
Telefon:: OneMinus Two
ROM: RAM

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez majkel_94 » 13 paź 2014, o 09:21

Dwd89 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

No to skoro zaplaciles za 6 wysylek a chinczyk poslal w jednej paczce to od razu dispute zakladaj ;)
Avatar użytkownika
majkel_94
VIP
 
Posty: 1008
Dołączył(a): 17 lip 2014, o 12:05
Lokalizacja: Katowice
Pochwały: 19
Telefon:: LeTV

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez sensimilla » 14 paź 2014, o 19:06

a jak dam resume order i ten czas realizacji zamówienia minie to jest możliwość, że wyśle te buty czy automatycznie będzie wtedy zwrot kasy, bo w sumie fajnie byłoby je kupić bo tej promocyjnej cenie ??
sensimilla
 
Posty: 92
Dołączył(a): 6 wrz 2014, o 17:59
Telefon:: sony

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez swiezak82 » 16 paź 2014, o 12:31

Może ktoś pomóc.
Zamówiłem case, pierdółka 6,5$. Zostało 4 dni do końca terminu dostawy więc otworzyłem spór. Sprzedawca odpisał:
"Dear buyer, I'm sorry. Recently the post office a lot of backlog package, speed is slow, to inconvenience you, I'm sorry.
I have 30 days to extend the shipping time, please wait for 15 days, the parcel will arrive.
Now, please cancel disputes, patience to wait for the arrival of the parcel.
If the parcel not arrive within 15 days, you can dispute again, our shop will give you a full refund.
Thank you very much, because you open the dispute, alibaba will punish our shop"
Co teraz najlepiej zrobić?
Do końca sporu zostało 4 dni a czas dostawy przedłużony został o 30 dni.
Zakończyć spór czy czekać do końca tych 4 dni i co się stanie po tych 4 dniach jak sprzedawca sporu nie zaakceptuje?
Avatar użytkownika
swiezak82
VIP
 
Posty: 1353
Dołączył(a): 24 kwi 2014, o 11:42
Pochwały: 51
Telefon:: Pentagram
ROM: 4.1.2

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron