• Reklama

JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez swiecki45 » 19 mar 2017, o 17:33

Bettinka.r napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


jak masz CE i wszystko to może przejdzie... jak pisali poprzednicy
a jak nie masz na tel CE to i tak odeśłą
a ustalałeś coś wcześniej z Goldim?? co zrobicie w razie gdy UC odeśle???
gdybyś z nim ustalał wcześniej - pewnie byś się dogadał ...jak i ja uczyniłam ..
owszem trzeba było założyć spór , dogadać się ile tracisz $ i by Ci pozytywnie zaakceptował spór
chyba że o fuul refund w sporze wyskakiwałeś....

Tak,pisałem po wszczęciu sporu o fuul refund.Wcześniej pytałem forumowego Goldiego czy wystarczy podanie przyczyny zatrzymania,dostałem odpowiedź twierdzącą ale widzę spór idzie innym torem.
swiecki45
 
Posty: 53
Dołączył(a): 17 maja 2015, o 22:18
Telefon:: LG

Reklama

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez Bettinka.r » 19 mar 2017, o 19:10

swiecki45 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


jak masz CE i wszystko to może przejdzie... jak pisali poprzednicy
a jak nie masz na tel CE to i tak odeśłą
a ustalałeś coś wcześniej z Goldim?? co zrobicie w razie gdy UC odeśle???
gdybyś z nim ustalał wcześniej - pewnie byś się dogadał ...jak i ja uczyniłam ..
owszem trzeba było założyć spór , dogadać się ile tracisz $ i by Ci pozytywnie zaakceptował spór
chyba że o fuul refund w sporze wyskakiwałeś....

Tak,pisałem po wszczęciu sporu o fuul refund.Wcześniej pytałem forumowego Goldiego czy wystarczy podanie przyczyny zatrzymania,dostałem odpowiedź twierdzącą ale widzę spór idzie innym torem.


skoro Goldi zrobił wszystko co powinien to dlaczego o full refund? pomyśl czy to słuszne żądanie i czy aby nie brniesz w przegraną ...
skoro tel nie widnieje w track że wraca odesłany -dostaniesz ew. wydłużony czas ochronny o ile z góry ci sporu nie odrzuci ALi...
gdyby tel wracał już odesłany przez UC -wtedy ustalenia z Goldim co do kwoty zwrotu dla Ciebie oczywiste pomniejszonej o koszty dla Niego
Jeśli upierasz się przy full refund to nie mam pytań.....a co dopiero wskazówek
Bettinka.r
 
Posty: 68
Dołączył(a): 7 lut 2017, o 15:45
Pochwały: 7
Telefon:: 666560356
Góra

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez swiecki45 » 19 mar 2017, o 19:24

Niekoniecznie brnę w przegraną.Nie wiem czy telefon i pudełko ma oznaczenie posiadania certyfikatu,nie wiem czy jeszcze czegoś więcej nie potrzeba a zatrzymali przesyłkę nie z mojej winy....Forumowy Goldi stwierdził że otrzymam zwrot pieniędzy,inny pracownik inaczej podchodzi do zagadnienia.
swiecki45
 
Posty: 53
Dołączył(a): 17 maja 2015, o 22:18
Telefon:: LG

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez marcoos1 » 19 mar 2017, o 19:51

swiecki45 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

a czyjej?
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez swiecki45 » 21 mar 2017, o 20:30

marcoos1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

a czyjej?

Chyba to zrozumiałe że sprzedawcy skoro przesyłka nie spełnia określonych wymagań.
swiecki45
 
Posty: 53
Dołączył(a): 17 maja 2015, o 22:18
Telefon:: LG
Góra

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez marcoos1 » 21 mar 2017, o 22:55

Paczka zawierała dokładnie to co zamówiłeś? Zamówiłeś telefon bez CE to taki właśnie wysłał (a niby jaki miał wysłać?).
Celnicy zatrzymują przesyłki, bo taka ich praca. Sprawdzili CE i nie ma (ale nie miało mieć z tego co się orientuje).
A potem masz pretensje do garbatego, że ma proste dzieci.
To ty jesteś importerem i osobą wprowadzającą towar na teren UE i ty musisz wiedzieć jakie certyfikaty musi towar mieć i sprawdzić czy są. Sprzedawca wysłał ci dokładnie to co zamówiłeś.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez swiecki45 » 22 mar 2017, o 13:49

marcoos1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie masz racji.Z resztą dzisiaj dostałem pozytywną decyzję w sprawie refundu.Pozdrawiam.


The (order id: 81234857939571) the matter was closed today and we made mediation. You can log on to <http://trade.aliexpress.com/issue/issueDetail.htm?issueId=400290728709571> to check the details.

As the dispute is the support we give you a refund respectively. We invite you to spend a few minutes to evaluate our services to our continued excellent performance. Our good service performance needs your encouragement and stubbornness. Your great support will be many benefits for our continuous improvement. Thank you and we wish you a good day.

Problems With Your Order Judgment of AE Invalid reason
Customs holds the pack Important -

Information about the package
AliExpress shipping RB146495835SG Customs Holding
Final Resolution: Full refund of USD 115.99
swiecki45
 
Posty: 53
Dołączył(a): 17 maja 2015, o 22:18
Telefon:: LG

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez marek29111972 » 27 mar 2017, o 01:55

Witajcie i może ktoś pomoże. Jak rozumieć taką propozycję sprzedawcy i czy ją zaakceptować, czy nie? Tłumaczenie Google jest dla mnie nie do końca zrozumiałe.

Regarding your xxxxxxxxxxx, the seller has proposed a new solution as follows

1)Full Refund:US $20.37
2)I return the item(s):
Return shipping fee paid by me.
3)No need to replace item(s).

Reason: Item not as described

Please make a quick response by clicking "I agree" or "I don't agree". And also you may continue to message seller to reach a new proposal.
marek29111972
 
Posty: 10
Dołączył(a): 10 wrz 2016, o 04:31
Telefon:: LG

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez arat155 » 27 mar 2017, o 10:49

Pełny zwrot, odsyłasz towar, sprzedawca pokrywa koszt odesłania towaru.
Nie trzeba wymieniać towaru.
arat155
 
Posty: 12
Dołączył(a): 13 gru 2016, o 02:08
Pochwały: 2
Telefon:: Haier

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez marek29111972 » 27 mar 2017, o 11:05

Dzięki, czyli pełny refund pod warunkiem zwrotu towaru do sprzedawcy. Przesyłka nie będzie tania (sporo waży) plus czas.
marek29111972
 
Posty: 10
Dołączył(a): 10 wrz 2016, o 04:31
Telefon:: LG

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez rymcymcym » 28 mar 2017, o 15:01

Ludzie, pomocy!
Kupiłem Doogee T6 Pro od gearbest w styczniu. Była dobra cena ($136.99) i brak VAT, bo telefon wysłany z Węgier. Telefon został nadany 18 stycznia w Budapeszcie, a 19 stycznia o 23:24 dotarł do WER Warszawa i tutaj słuch o nim zaginął. Poczta twierdzi, że skoro do dzisiaj nie dostałem telefonu, to na pewno został odesłany (tracking na to nie wskazuje). Majfrend twierdzi, że nie było zwrotu i chce mi oddać $69. Czyli praktycznie połowę jestem w plecy :-/ Fakt faktem poczta węgierska z umowy się wywiązała, bo telefon do Polski dotarł. Płaciłem kartą walutową w $, więc nie mam możliwości zwrotu w przypadku PayPal'a, ani przesyłki nie ubezpieczyłem, tylko zwykła przesyłka rejestrowana.
Jest jakaś szansa, żeby nie był tyle pieniędzy w plecy? Karta pre-paid z mBanku - bank twierdzi, że żaden chargeback nie działa w przypadku kart walutowych.
Może ktoś wie, jak to ogarnąć, żebym przynajmniej odzyskał więcej pieniędzy?
rymcymcym
 
Posty: 35
Dołączył(a): 18 sie 2014, o 14:34
Telefon:: Sony Xperia

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez Alyaa » 28 mar 2017, o 15:21

A pisemna reklamacja była składana? Tylko, że to może nadający przesyłkę, więc byś musiał mieć upoważnienie.
Alyaa
AKTYWNY
 
Posty: 247
Dołączył(a): 6 lut 2017, o 17:47
Pochwały: 7
Telefon:: Oukitel K6000 PRO

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości