• Reklama

ZTE nubia z7 Max

Dyskusja o telefonach ZTE, opinie, zakup, jakość,

Re: ZTE nubia z7 Max

Postprzez ar2rc » 10 maja 2017, o 17:11

Ok dziekuję. Tak wykonam
ar2rc
AKTYWNY
 
Posty: 300
Dołączył(a): 14 mar 2014, o 13:43
Pochwały: 4
Telefon:: sgs4
ROM: omega

Reklama

Re: ZTE nubia z7 Max

Postprzez SeventyThree » 10 maja 2017, o 19:49

3.89 wgrałem przez​ TWRP ... be problemów najmniejszych.
żeby był jakiś porządek i sens wszystkiego nieznanego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...
SeventyThree
AKTYWNY
 
Posty: 218
Dołączył(a): 30 lip 2014, o 15:28
Lokalizacja: GDA
Pochwały: 3
Telefon:: Nubia Z7 Max
ROM: 32GB

Re: ZTE nubia z7 Max

Postprzez Wywern » 10 maja 2017, o 21:52

Jestem na CM12.1, po wczorajszej aktualizacji aplikacji zepsuł mi się Google Play.
Za każdym razem próba uruchomienia kończy się FC.

Probowałem kasować dane, odinstalować aktualizacje, przywracać dane z niedzieli... nic, nadal FC

Chyba przyjdzie reinstalować ROM
Avatar użytkownika
Wywern
 
Posty: 34
Dołączył(a): 2 cze 2014, o 18:03
Telefon:: ZTE Nubia Z7 max
ROM: CM12.1

Re: ZTE nubia z7 Max

Postprzez benzuka » 11 maja 2017, o 23:35

Ja jestem na CM12 i mam taki problem że telefon mi zamula strasznie, zdąża się że sie zawiesi i po chwili odmuli, czasem nawet nie mogę go odblokować, dodam że staram się nie używać dużo aplikacji w tle czasem nawet nie mam żadnej i zamula. Tak już jest czy to tylko u mnie tak?

Wysłane z mojego NX505J przy użyciu Tapatalka
benzuka
 
Posty: 25
Dołączył(a): 22 paź 2015, o 23:22
Telefon:: LG

Re: ZTE nubia z7 Max

Postprzez zawel » 12 maja 2017, o 09:49

Tu Ciebie, może coś zainstalowałeś takiego co Ci zamula. W każdym razie zrób backup, zainstaluj system od nowa i zobacz jak będzie chodził.
zawel
VIP
 
Posty: 1135
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 11:59
Pochwały: 70
Telefon:: Mi 9 Lite
ROM: xiaomi.eu

Re: ZTE nubia z7 Max

Postprzez mathey » 12 maja 2017, o 14:30

Ja jestem na CM 12.1 od 3 miesięcy praktycznie od początku od kiedy mam nubie i odpukać nie mam żadnych problemów. Wszystko po prostu działa pięknie, BT, IrDA, dual sim, oba aparaty, wifka itd. no może jedyne czego nie testowałem to NFC więc nie wiem nawet czy działa ale pewnie tak. Więc jak wyżej kolego albo spróbuj CM 12.1. Telefon działa na tym sofcie szybko i wydajnie, nie czuję na razie potrzeby by go zmieniać, ale jak pojawi się jakiś sensowny Android 7 to może się skuszę. Generalnie z telefonem nie mam żadnych problemów, no może poza jedną rzeczą która potrafi być strasznie irytująca i chciałbym zapytać was czy też tak macie. Mianowicie gdy telefon jest podpięty do ładowarki to dotyk zaczyna strasznie świrować, działa losowo raz działa raz nie i prawie nie da się wtedy korzystać z telefonu i wymaga to sporo cierpliwości. Po odłączeniu ładowarki wszytko wraca do normy. Nie ma znaczenia czy ładowarka oryginalna, 2A czy 1A czy też zamiennik zawsze jest to samo, tylko czasem w mniejszym stopniu ale przy żadnej ładowarce telefon nie działa prawidłowo. Czy też tak macie?
mathey
 
Posty: 13
Dołączył(a): 12 lut 2017, o 18:19
Telefon:: Z7

Re: ZTE nubia z7 Max

Postprzez zawel » 12 maja 2017, o 15:24

To jest problem z Twoją ładowarką a nie z telefonem. Zmień na jakąś porządną (w sensie oryginalna też nie jest porządna). Jest tu gdzieś na forum wątek o ładowarkach, musisz odkopać. Generalnie porada jest taka żeby za żadną cenę nie używać ładowarek, które przychodzą z telefonami z Chin, nawet od stosunkowo dobrych marek (huawei, zte, xiaomi) - także dlatego, że potrafią wybuchnąć i się sfajczyć (był taki przypadek na forum). Ja ze swojej strony mogę polecić Ikea Koppla i M-Life (tą na 4 gniazda).
zawel
VIP
 
Posty: 1135
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 11:59
Pochwały: 70
Telefon:: Mi 9 Lite
ROM: xiaomi.eu

Re: ZTE nubia z7 Max

Postprzez JGA » 13 maja 2017, o 20:46

mathey napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

ja tak miałem na ładowarce przysłanej razem z telefonem (jakiś no name za 1$ z 2xUSB na 1 i 2A)
zmieniłem na blitzwolfa z BG i wszystko działa jak należy
JGA
 
Posty: 9
Dołączył(a): 21 sty 2017, o 15:12
Telefon:: ZTE Nubia z7 7
ROM: stock

Re: ZTE nubia z7 Max

Postprzez KarlosW » 13 maja 2017, o 22:27

JGA napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

ja tak miałem na ładowarce przysłanej razem z telefonem (jakiś no name za 1$ z 2xUSB na 1 i 2A)
zmieniłem na blitzwolfa z BG i wszystko działa jak należy

Potwierdzam.

Wysłane z mojego NX505J przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
KarlosW
VIP
 
Posty: 2124
Dołączył(a): 13 lis 2013, o 20:06
Lokalizacja: PL
Pochwały: 33
Telefon:: thl w200

Re: ZTE nubia z7 Max

Postprzez mathey » 14 maja 2017, o 12:46

Macie rację, problemem jest dziadowska ładowarka. Sprawdziłem dziś na oryginalnych od samsunga oraz sony i nie ma tego problemu. Po samej jakości wykonania ładowarki która przychodzi razem z nubią widać, że to chińszczyzna i to prawdopodobnie od jakiejś trzeciej firmy bo wątpię aby ZTE robiło taki syf. Z kolei inna ładowarka na której wcześniej sprawdzałem to niby zamiennik samsunga, ale okazało się że też chińszczyzna z aliexpressu. Dopiero w pełni oryginalna ładowarka uznanej marki nie powoduje opisanego problemu.
mathey
 
Posty: 13
Dołączył(a): 12 lut 2017, o 18:19
Telefon:: Z7

Re: ZTE nubia z7 Max

Postprzez Ironclad » 14 maja 2017, o 14:12

To zależy o którą ładowarkę chodzi. Ta oryginalna na chińską wtyczkę jest bardzo dobra. Prównywałem na innych i najlepsze parametry ładowania osiągała oryginalna w zestawie. Natomiast z tego co wiem, niektórzy mieli w zestawie jakieś zamienniki na dwa wyjscia USB, więc ona może być problematyczna.
Ironclad
AKTYWNY
 
Posty: 501
Dołączył(a): 31 sty 2017, o 02:10
Pochwały: 18
Telefon:: OnePlus
ROM: OxygenOS

Re: ZTE nubia z7 Max

Postprzez mathey » 14 maja 2017, o 14:18

Ja mam właśnie taką na 2 USB, jeden port 2A a drugi 1A. Nie wiadomo czy to producent czy być może ktoś po drodze bawił się w podmianę tych ładowarek, skoro jak piszesz fabrycznie była jeszcze inna. No ale nie ważne, podsumowując każdy kto ma tel z taką ładowarką powinien ją zmienić na coś sensownego.
mathey
 
Posty: 13
Dołączył(a): 12 lut 2017, o 18:19
Telefon:: Z7

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja o telefonach ZTE



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron