• Reklama

Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez bułka » 17 paź 2014, o 12:34

bułka
 
Posty: 21
Dołączył(a): 16 paź 2014, o 13:24
Telefon:: alkatel

Reklama

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez samson22 » 17 paź 2014, o 12:43

W mojej żadne z tych oświadczeń nie powinno być przez Ciebie podpisane.
Dobrze opisał to wyżej bumbum.

Bumbum pomożesz koleżance? Jak dobrze zrozumiałem Twój wpis to przerabiałeś podobny temat.

Wysłane z mojego Redmi przy użyciu tapatalk
Using Tapatalk
samson22
 
Posty: 24
Dołączył(a): 27 mar 2014, o 19:08
Lokalizacja: Poland

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez skawin » 17 paź 2014, o 12:54

Oczywiście że nie podpisywać żadnych z tych wariantów, a co jeśli wystosować pismo że nie jest sie swiadomym kupienia podróbki oraz zakup jest tylko na cele własne, żadnej odsprzedaży?
skawin
AKTYWNY
 
Posty: 225
Dołączył(a): 11 wrz 2013, o 07:28
Pochwały: 1

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez bułka » 17 paź 2014, o 12:56

No własnie mogłam być nieświadoma, szalik, jak szalik, w kazdej sieciówce w taka kratkę mozna znaleźć.
Ale chyba muszę jakies pismo wysłac do kancelarii?
Podany jest adres mailowy i tel.

Alez to trzeba miec pecha :shock: :shock: Zagladam na forum gdzie laski non stop kupuja podróbki i za kwote od 10 $ do 50 $ i nie przeczytałam o takiej sytuacja jak moja :cry:
bułka
 
Posty: 21
Dołączył(a): 16 paź 2014, o 13:24
Telefon:: alkatel

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez R4z3l » 17 paź 2014, o 13:14

ale czy to ma znaczenie, czy zastrzeżony znaki są widoczne czy nie na aukcji? kupuje dla siebie buty nike w chinach, przecież ja nie mam możliwości zweryfikować czy sa to orginaly czy podrobki więc jaka jest tutaj moja wina? Że są 3 razy tańsze? no to co? kupiłem najnowszy tablet samsunga w Polsce podczas promocji za 50% jego ceny.

same oświadczenia też sprytne i ciekawe, trzeba sie przyznać do importu i/lub handlu ..., napisałbym im, że nie moge zlożyć takiego oświadczenia bo ja tylko importowałem, a z i/lub handlem nie mam nic wspólnego. Dodatkowo jeśli jest tak jak w cytowanym orzecznictwie to działalność tej kancelarii to zwykłe naciąganie i powinno podlegać ściganiu jak wyłudzenie.
Porównywarka cen chińskich telefonów i elektroniki: chinaprices.pl
Zakupy z Aliexpress - krótkie recenzje, sprawdzone sklepy.
Avatar użytkownika
R4z3l
 
Posty: 194
Dołączył(a): 26 sie 2014, o 10:38
Pochwały: 7
Telefon:: Xiaomi Redmi Note 3

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez szymon_rysiu » 17 paź 2014, o 14:10

Też nie za bardzo rozumiem te całe oskarżenia o handlowanie podróbkami. Skąd mam wiedzieć czy to co kupuje jest podróbką?? Przecież cena może być niższa ponieważ w końcu kupuję z państwa w którym się to produkuje. Kupując na allegro oryginalny produkt np spodnie czy też buty nie mam pewności że są oryginalne?! Czy jak się okaże że są podrobione to co Ja mam ponieść konsekwencje tego??
Niech mi ktoś to wytłumaczy bo nie bardzo potrafię tego zrozumieć. Inna sprawa to aukcja gdzie nie ma LOGO a nagle dostajemy produkt z oryginalnymi znakami. Choć w tym przypadku to już w ogóle nie rozumiem dlaczego ktoś ma za to odpowiadać.

Tak na marginesie odnośnie tego szalika to nawet jak bym zamawiał to bym nie wiedział że to firmówka, bo nie znam takiej firmy jak Burberry Limited.
Jiayu G3/Star W450/Elephone P6i/iOcean X8 mini/Meizu M2 Note
Avatar użytkownika
szymon_rysiu
AKTYWNY
 
Posty: 554
Dołączył(a): 12 cze 2013, o 08:30
Lokalizacja: Kujawy
Pochwały: 35
Telefon:: Jiayu G3

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez bergmen » 17 paź 2014, o 14:25

ja bym im napisał że wysyłając takie pismo usiłują doprowadzić do niekorzystnego rozporządzenia mieniem - co jest przestępstwem z art. 286 kodeksu karnego.
W związku z powyższym przed udzieleniem im jakichkolwiek odpowiedzi wzywasz ich o udzielenie Ci informacji skąd dysponują takimi oskarżeniami które Cię szkalują. (oczywiscie pozostanie bez odzewu)

To ich pismo bym wysłał do sądów - administracyjnego i karnego oraz do prokuratury z zawiadomieniem o popełnienie przestępstwa
Avatar użytkownika
bergmen
AKTYWNY
 
Posty: 624
Dołączył(a): 28 wrz 2014, o 01:07
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 28
Telefon:: mi5S 4/128
ROM: gLOBAL DEV

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez bumbum » 17 paź 2014, o 15:22

Nawet nie myśl o tym żeby to podpisać . Tak jak wspomniałem próbują Ci naciągnąć. Koszty zniszczenia należą do kancelarii, tak jest w rozporządzeniu, teraz nie mam przed sobą artykułu ale wiem to na sto procent. Podpisując to przyznajesz się do winy a przecież jesteś niewinna. Ty nie musisz udowadniać swojej niewinności tylko tobie mają udowodnić winę. A prawo stoi po twojej stronie.
Meizu Pro 6 Plus
Avatar użytkownika
bumbum
VIP
 
Posty: 1405
Dołączył(a): 17 paź 2012, o 21:20
Lokalizacja: Honolulu
Pochwały: 38
Telefon:: Meizu Pro 6 Plus
ROM: Flyme 6.1.0.0G

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez bumbum » 17 paź 2014, o 15:25

Napisze Ci więcej w poniedziałek bo dopiero będę w domu.teraz pisze z komórki.
Meizu Pro 6 Plus
Avatar użytkownika
bumbum
VIP
 
Posty: 1405
Dołączył(a): 17 paź 2012, o 21:20
Lokalizacja: Honolulu
Pochwały: 38
Telefon:: Meizu Pro 6 Plus
ROM: Flyme 6.1.0.0G

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Doman » 17 paź 2014, o 15:46

Ktos z UC ma chyba znajomych w kancelarii i probuja wspolnie dorobic.
Doman
AKTYWNY
 
Posty: 603
Dołączył(a): 13 maja 2014, o 16:16
Pochwały: 17
Telefon:: Xiaomi Redmi 3/4

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez bumbum » 17 paź 2014, o 16:54

Dzisiaj tymczasem załóż spór przedstawiając te pisma, żądając zwrotu kasy za towar niezgodny z zasadami Teleexpress, które mówią wyraźnie że nie wolno sprzedawać podróbek.
Meizu Pro 6 Plus
Avatar użytkownika
bumbum
VIP
 
Posty: 1405
Dołączył(a): 17 paź 2012, o 21:20
Lokalizacja: Honolulu
Pochwały: 38
Telefon:: Meizu Pro 6 Plus
ROM: Flyme 6.1.0.0G

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez bułka » 17 paź 2014, o 17:31

Dziękuję za informację, jestem spokojniejsza.
Bumbum wielkie dzięki! Założyłam spór o pełen zwrot. Czekam spokojnie do poniedziałku, odezwij się proszę jak bedziesz w domu.
bułka
 
Posty: 21
Dołączył(a): 16 paź 2014, o 13:24
Telefon:: alkatel

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama