• Reklama

Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez znafca » 16 paź 2014, o 14:10

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Z komentarzy...czyli jednak podróbka
znafca
 
Posty: 178
Dołączył(a): 15 cze 2014, o 13:44
Pochwały: 7
Telefon:: Redmi Note Pro
ROM: MIUI

Reklama

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez hellhammer » 16 paź 2014, o 14:13

znafca napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Z komentarzy...czyli jednak podróbka

Rownie to moze onzacazac szalik z logami :) sam mam koszulke kupiona w Polskim sklepie gdzie sa loga od shela po adidas :D ale nawet jak ma logo to przeciez za 1 rzecz za 12$ nie ukaraja go grzywna :)
Ostatnio edytowano 16 paź 2014, o 14:13 przez hellhammer, łącznie edytowano 1 raz
hellhammer
VIP
 
Posty: 1435
Dołączył(a): 4 lip 2014, o 12:25
Pochwały: 25
Telefon:: sony

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez fake4r » 16 paź 2014, o 14:13

Z tego co widzę to szalik ma napis Burberry London. Chyba to angielska marka.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez hellhammer » 16 paź 2014, o 14:16

fake4r napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Zgadza sie to jest ta dokladnie marka o i ten fason maja perfumy, torebki, buty i szaliki :). dobrze zakamuflowane :)
Widze nasze rodazcki takze kupowały ten szalik :)
hellhammer
VIP
 
Posty: 1435
Dołączył(a): 4 lip 2014, o 12:25
Pochwały: 25
Telefon:: sony

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez bułka » 16 paź 2014, o 15:19

W przesyłce jest jeden szalik. Nie wiem co robić? Czy odebrać list z kancelarii czy nie? Chińczyk wystawia aukcje np z butami nike, na fotach nie ma łyzwy ani napisu a wysle z łużwą i napisami. Czasami kupuje człowiek coś nieświadomie:(
bułka
 
Posty: 21
Dołączył(a): 16 paź 2014, o 13:24
Telefon:: alkatel

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Doman » 16 paź 2014, o 15:24

Dzialalas w dobrej wierze, skad masz wiedziec czy to oryginal czy podrobka przed "pomacaniem", poza tym masz 1 sztuke i nie wprowadzasz jej do handlu tylko kupilas na wlasny uzytek. Wg mnie nie masz sie czego obawiac.
Doman
AKTYWNY
 
Posty: 603
Dołączył(a): 13 maja 2014, o 16:16
Pochwały: 17
Telefon:: Xiaomi Redmi 3/4

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez bumbum » 16 paź 2014, o 16:35

bułka napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Z jdna sztuką raczej nic nie będzie. Mam tez aktualnie sprawe i wezwanie na przesłuchanie za zegarek, który tez nieśiwadomie kupiłem z logo. Ale Celnik powiedział gdy dzwoniłem ze mam przedstawic screeny z aukcji i jesli nie ma loga to skonczy się raczej na uderzeniu młotkiem w zegarek. Sam by nic z tym nie robił ale prokuratura go sciga w tej sprawie. mam co prawda wezwanie w charakterze świadka.
Jesli masz list z kancelarii, to na pewno z propozycją ugody, by zapłacic odszkodowanie. Ale nie daj się wciągnąc.
Mogą postawic Ci zarzuty z paragrafu art. 305 prawa własności przemysłowej:

1. Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
jednak Zgodnie z wyrokiem Sądu Najwyższego z dnia 10 stycznia 2007 r. (sygn. akt IV KK 426/06), o wprowadzeniu do obrotu decyduje moment zamierzonej utraty kontroli nad przedmiotami przez dotychczas uprawnioną osobę. Chodzi o takie wyzbycie się przedmiotów, które "umożliwia ich dalszą swobodną cyrkulację". Kolejne, dalsze transakcje tym towarem, dokonywanie nim obrotu, nie mogą więc stanowić "wprowadzenia do obrotu" skoro ów towar już się znalazł w owej "swobodnej cyrkulacji". Stąd też w pojęciu "wprowadzenie do obrotu" mieści się tylko pierwszy obrót owym przedmiotem (towarem), a nie kolejne jego dotyczące, następujące po sobie transakcje.

Ciekawym orzeczeniem w tej kwestii jest także wyrok SN z dnia 12 października 2006 r. (sygn. akt III KK 167/06), zgodnie z którym wprowadzeniem do obrotu jest przekazanie przez producenta lub importera po raz pierwszy do obrotu towarów oznaczonych podrobionym znakiem towarowym.

Znaczenie ma to, że w 2007 roku art. 305 prawa własności przemysłowej się zmienił i dodano właśnie kategorię dokonania obrotu towarami podrobionymi.

W Polsce kupujący podróbki co do zasady nie są karani, o ile nie dokonują dalszej odsprzedaży.
Meizu Pro 6 Plus
Avatar użytkownika
bumbum
VIP
 
Posty: 1405
Dołączył(a): 17 paź 2012, o 21:20
Lokalizacja: Honolulu
Pochwały: 38
Telefon:: Meizu Pro 6 Plus
ROM: Flyme 6.1.0.0G

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez bułka » 16 paź 2014, o 17:57

Jutro chyba odbiorę pismo , tylko co dalej? Jeśli faktycznie postawiono mi zarzuty z paragrafu 305 to mam się udac do adwokata, aby odpowiedział na to pismo ? Czy zadzwonić lub maila napisac? Już się wyleczyłam z zakupów ...
bułka
 
Posty: 21
Dołączył(a): 16 paź 2014, o 13:24
Telefon:: alkatel

Re: Odp: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez samson22 » 16 paź 2014, o 18:32

bułka napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Na razie odbierz, przedstaw co jest napisane. Na pewno doradzimy.

Wysłane z mojego Redmi przy użyciu tapatalk
Using Tapatalk
samson22
 
Posty: 24
Dołączył(a): 27 mar 2014, o 19:08
Lokalizacja: Poland

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez bumbum » 16 paź 2014, o 18:41

Ja juz byłem u prawnika, więc doradzę co dalej. Wszystko zalezy co napiszą. Ale wiedz ze te kancelarie to najlepiej przygotowane merytorycznie w polsce, więc dwa razy się zastanów zanim coś odpiszesz.
Po drugie, nie jestes w stanie przewidziec co chinczyk Ci wyslę nie można przypisać Ci odpowiedzialności za kopiowanie,
podrabianie, a tym bardziej wprowadzanie do obrotu (to obciąża
producenta i sprzedawcę). Jako kupujący nie miałaś nawet możliwości
zapoznania się z zakupionym towarem i jego właściwościami, a tym
bardziej nie wprowadziłaś, ani też nie miaaśł obiektywnej możliwości
wprowadzenia do obrotu tego towaru poprzez darowiznę czy inną czynność
prawną. Jako że z okoliczności sprawy nie wynikają żadne przesłanki do
stwierdzenia Twojej odpowiedzialności, powinno sie dobrze skonczyc.
Meizu Pro 6 Plus
Avatar użytkownika
bumbum
VIP
 
Posty: 1405
Dołączył(a): 17 paź 2012, o 21:20
Lokalizacja: Honolulu
Pochwały: 38
Telefon:: Meizu Pro 6 Plus
ROM: Flyme 6.1.0.0G

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez bułka » 16 paź 2014, o 19:47

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Jutro się odezwę jak odbiorę pismo.
bułka
 
Posty: 21
Dołączył(a): 16 paź 2014, o 13:24
Telefon:: alkatel

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez bułka » 17 paź 2014, o 12:15

Wezwanie z kancelarii odebrałam. Co robić?
Sa do podpisane wersje, zaraz postaram się dołaczyć. Powłoują się na paragraf 305, ustawa z 30 .06.2000 r.
http://naforum.zapodaj.net/22b7f45ba4a2.jpg.html
Ostatnio edytowano 17 paź 2014, o 12:36 przez bułka, łącznie edytowano 1 raz
bułka
 
Posty: 21
Dołączył(a): 16 paź 2014, o 13:24
Telefon:: alkatel

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości