• Reklama

Sprawdzone sklepy w Chinach

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Sprawdzone sklepy w Chinach

Postprzez lagarto » 20 lis 2014, o 10:35

Ja chciałem napisać coś PandaWill bo ze względu na ubezpieczenie od opłat podatkowo-celnych może stać się dość popularnym sklepem dla nas.
Zamawiałem na razie drobiazgi - odzież dla dzieci bo mają niezłą promocję. Trzy zamówienia złożone dzień po dniu.

Co na plus... Siedzibę mają w Shenzen więc bardzo szybko przesyłki trafiają na właściwe lotnisko - czas dostawy na razie dwóch paczek to odpowiednio 10 i 11 dni (od wysyłki). Przetwarzanie zamówienia od płatności - w moim przypadku 1-2 dni. Bardzo szybko odpisują na maile - z jednego adresu (mają dwa - "customerservice" i "replacement") prawie natychmiast niezależnie od pory dnia nocy, z drugiego tak po ok. 4-6h. Zdarzyło mi się dwa razy, że na jednego maila odpisały mi dwie różne osoby - na szczęście odpowiedzi nie były sprzeczne. A maili trochę wymieniliśmy.... (o tym w minusach).

Minusy... Nie mają niektórych produktów pomimo dostępności na stronie - po zamówieniu dostawałem propozycję zamiany rozmiarów bądź asortymentów (na zamówionych 12 różnych produktów z trzema był problem).
Nie wiem od jakiej kwoty wysyłają listem rejestrowanym - zamówienie za 13$ poszło zwykłym (drugie za 9$ też - już dotarło w 12 dni). Przy okazji taki paradoks - pojedynczą rzecz (wartość ok5$), którą chyba zapomnieli dorzucić do rejestrowanej paczki z większego zamówienia wysłali również rejestrowaną.

Zdecydowanie odradzam płatność kartą płatniczą. W moim przypadku po płatności chcieli abym wysłał im - uwaga - mailem(!) skan karty wraz z podpisem, skan dowodu osobistego oraz screenshot z historii karty. To nie był żart - kilka maili "upewniających" było. Oczywiście nie odsyłałem im tych informacji - ustaliliśmy zmianę formy płatności na PayPal. Być może ich bankowi coś się w mojej karcie nie spodobało (karta Kantoru Walutowego Aliora - na ali przechodzi bez problemu); niemniej jednak środki miałem zamrożone przez dwa tygodnie bo płatność kartą przeszła ale odmówiłem dalszej weryfikacji.
Płatność u nich - najlepiej PayPal (z podczepioną pod niego kartą w $ aby nie tracić na przewalutowaniu).

Tyle w temacie. Można ich chyba polecić.

Autor postu otrzymał pochwałę
Avatar użytkownika
lagarto
AKTYWNY
 
Posty: 418
Dołączył(a): 14 maja 2014, o 11:25
Lokalizacja: Jaworzno
Pochwały: 42
Telefon:: Redmi 4 PRO

Reklama

Re: Sprawdzone sklepy w Chinach

Postprzez makgajwer » 22 lis 2014, o 23:52

Czy ktoś kupował u tego sprzedawcy: http://www.aliexpress.com/store/1335022?
Interesuje mnie konkretnie http://www.aliexpress.com/item/-/2000174671.html
Ponadto interesuje mnie opinia o kupowaniu na http://www.tinydeal.com tzn. jak z czasem realizacji i czy tutaj też trzeba uważać na podróbki?
makgajwer
 
Posty: 89
Dołączył(a): 31 paź 2014, o 13:41
Pochwały: 4
Telefon:: Nokia 6; IP 4S

Re: Sprawdzone sklepy w Chinach

Postprzez bergmen » 22 lis 2014, o 23:58

nie kupiłbym zegarka za 100 usd od takiego sprzedawcy. slabiutki feedback.
Tinydeal jest dobrym sklepem, ale szajs mozna wszedzie trafic
Avatar użytkownika
bergmen
AKTYWNY
 
Posty: 624
Dołączył(a): 28 wrz 2014, o 01:07
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 28
Telefon:: mi5S 4/128
ROM: gLOBAL DEV

Re: Sprawdzone sklepy w Chinach

Postprzez makgajwer » 23 lis 2014, o 10:38

Czyli głównie najważniejszy jest feedback score?
makgajwer
 
Posty: 89
Dołączył(a): 31 paź 2014, o 13:41
Pochwały: 4
Telefon:: Nokia 6; IP 4S

Re: Sprawdzone sklepy w Chinach

Postprzez bergmen » 23 lis 2014, o 10:58

Powierzyłbyś 400 zł nieznajomemu? komuś kto nie ma "reputacji"?
Ja nie. Ale są tacy którzy nie mają oporów i często na tym dobrze wychodzą. Każdy Chińczyk przecież kiedyś zaczynał z zerowym feedbackiem.
Jak jesteś napalony na tego sikora, to kup go. Masz ochrone aliexpress, która Ci pomoże w razie W odzyskać przynajmniej część pieniędzy.

Poczytaj to forum, skorzystaj z doświadczeń jego użytkowników.

Autor postu otrzymał pochwałę
Avatar użytkownika
bergmen
AKTYWNY
 
Posty: 624
Dołączył(a): 28 wrz 2014, o 01:07
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 28
Telefon:: mi5S 4/128
ROM: gLOBAL DEV

Re: Sprawdzone sklepy w Chinach

Postprzez Radarro » 24 lis 2014, o 10:16

bergmen napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Gdybyś chociaż odrobinę orientował się w temacie zegarków z Chin wiedziałbyś, że OneLinkWalk to jedne z lepszych chińskich replik markowych zegarków i jest to sklep godny zaufania. Niski feedback wynika tutaj wyłącznie z faktu, że poprzedni sklep im zamknęli.

@makgajwer - nie rozumiem co masz na myśli pytając, czy trzeba uważać na podróbki - zegarek który wstawiłeś to podróbka IWC.
Radarro
 
Posty: 18
Dołączył(a): 20 lis 2014, o 00:31
Pochwały: 3
Telefon:: Jiayu

Re: Sprawdzone sklepy w Chinach

Postprzez makgajwer » 24 lis 2014, o 20:53

@Radarro: miałem na myśli czy w Tinydeal.com też są sprzedawane podróbki jak na Alli?
makgajwer
 
Posty: 89
Dołączył(a): 31 paź 2014, o 13:41
Pochwały: 4
Telefon:: Nokia 6; IP 4S

Re: Sprawdzone sklepy w Chinach

Postprzez muszyna2 » 30 lis 2014, o 23:19

Może mi ktoś coś powiedzieć na temat sklepu vifocal.com?Llink: http://vifocal.com/
muszyna2
AKTYWNY
 
Posty: 292
Dołączył(a): 16 sie 2013, o 11:23
Pochwały: 3

Re: Sprawdzone sklepy w Chinach

Postprzez lagarto » 1 gru 2014, o 10:44

Ma ktoś jakieś doświadczenia ze sklepem BOB China LTD?

http://www.aliexpress.com/store/208050

11.11 zamówiłem u nich telefon; najpierw dali fałszywy numer trakingowy, potem mnie zwodzili, że wyślą jeszcze raz bo tamta przesyłka zaginęła. Do dzisiaj nie mam żadnego trackingu. Jestem cierpliwy dlatego nie zakładam jeszcze sporu (kuponów też szkoda) ale będzie mi raźniej jak ktoś z Was robił z nimi interesy i było wszystko w porządku. Da mi to jakąś nadzieję, że ten fon w końcu dojdzie.
Avatar użytkownika
lagarto
AKTYWNY
 
Posty: 418
Dołączył(a): 14 maja 2014, o 11:25
Lokalizacja: Jaworzno
Pochwały: 42
Telefon:: Redmi 4 PRO

Re: Sprawdzone sklepy w Chinach

Postprzez MarnyPopis » 11 gru 2014, o 21:52

Witam, czy ktoś korzystał już ze sklepu http://www.234buy.com? Chciałem zakupić u nich smartfona mają dobrą cenę i koszt przesyłki DHL.
Pozdrawiam.
MarnyPopis
 
Posty: 16
Dołączył(a): 11 gru 2014, o 21:38
Telefon:: Nokia E52

Re: Sprawdzone sklepy w Chinach

Postprzez p2i2o2t2r » 16 gru 2014, o 14:25

Mogę polecić sklep http://to2c.com/. Kupiłem telefon 1.12.2014r. przez paypal /zależało mi ze względów bezpieczeństwa/, telefon wysłany 8.12.2014r. przez NL Post /napisałem do nich, że chce przez NL/, doszedł 15.12.2014r., Na nalepce adresowej nie zaznaczono jako gift, ale sami wpisali kwotę 25 USD. Przesyłka przeszła przez WER Warszawa, ładna zielona pieczątka Urzędu Celnego, że dopuszczony i wszystko gra. Przesyłka dobrze zapakowana, same pudełko i dodatki oklejone grubo folią.
p2i2o2t2r
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16 gru 2014, o 14:12
Telefon:: xiaomi redmi note

Re: Sprawdzone sklepy w Chinach

Postprzez muszyna2 » 7 sty 2015, o 13:38

Panowie zamawiając coś w coolicool trzeba im coś pisać na temat wysyłki czy sami wysyłają jako gift z obniżoną kwotą? Jakie generalnie macie ostatnie doświadczenia z coolicool i 1949deal? Któryś bardziej polecacie? Pytam ponieważ do tej pory zamawiałem tylko na ali. Pozdrawiam
muszyna2
AKTYWNY
 
Posty: 292
Dołączył(a): 16 sie 2013, o 11:23
Pochwały: 3

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama