• Reklama

[zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez klolk199 » 11 sie 2018, o 13:45

Dziękuję za odpowiedź, nr przesyłki LX015312747CA, martwi mnie fakt że na stronie kanadyjskiej jest informacja że paczka jest w Polsce a na śledzeniu PP nie ma tego status. Pozdrawiam
klolk199
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10 sie 2018, o 12:27
Telefon:: huawei

Reklama

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez EmilGG » 11 sie 2018, o 17:58

Witajcie mam pytanko odnośnie wysyłki EU priority Line z GearBest dostałem numer trackingowy CF510****16DE wiem że on zacznie działać w momencie gdy paczka zostanie wysłana z Niemiec ale moje pytanko to czy jest opcja sprawdzenia co się dzieje z paczką lecącą z chin do Niemiec? A drugie pytanie to ile czasu mija zanim paczuszka dotrze do Niemiec? jest w tym jakaś reguła czy jest to całkowita loteria?
EmilGG
 
Posty: 85
Dołączył(a): 23 lut 2014, o 17:31
Pochwały: 2
Telefon:: OnePlus 6
ROM: 10

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez adminekPL » 11 sie 2018, o 19:03

klolk199 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Niech cię nic nie martwi. Paczka może być rzeczywiście w Polsce (nie musi), oczekując na dowiezienie do WER Warszawa. Jak tu dotrze to pojawi się wtedy odpowiedni status w trackingu Poczty Polskiej. Poczekaj z miesiąc, jak nie będzie zacznij się martwić. Nie ma znaczenia, czy zamawiasz Chin, USA czy Australii. Paczka swoje musi "iść". Jak jest ci bardzo pilno, wybieraj dostawy za pośrednictwem ogólnoświatowych kurierów (DHL, UPS itd.). Oni potrafią w ciągu 1-3 dni dostarczyć paczkę zza oceanu do odbiorcy w Polsce. Oczywiście to odpowiednio kosztuje.

Czasem wysyłam listy polecone do Włoch (R...PL). Raz dochodzą do odbiorcy po tygodniu, a innym razem po 14-20 dniach. Nie ma reguły. W twoim przypadku jest ocean do pokonania.
Avatar użytkownika
adminekPL
 
Posty: 140
Dołączył(a): 4 sty 2017, o 14:02
Pochwały: 14
Telefon:: nie mam

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez klolk199 » 11 sie 2018, o 19:42

Jeśli chodzi o regułę to masz rację, bardzo Ci dziękuję za odpowiedź, miałem wcześniej przesyłkę z kanady i dotarła do mnie po 8 dniach, stąd moje zmartwienie, w takim razie czekam cierpliwie. Pozdrawiam i życzę szybkich dostaw!!
klolk199
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10 sie 2018, o 12:27
Telefon:: huawei

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez LBN86 » 14 sie 2018, o 09:04

Czy zamawiał ktoś China Post Registered Air Mail, to przesyłki LF00000000000000CN. Po jakim czasie pojawia się prawdziwy tracking? Dostałem z info z ali z nr przesyłki i od prawie dwóch tygodni jedyny status to "Utworzono zlecenie logistyczne (szybka Platforma sprzedaży)"
I nie wiem czy faktycznie nie przekazał nawet do wysyłki czy może tracking po kilku dniach się pojawia.
LBN86
 
Posty: 57
Dołączył(a): 17 gru 2015, o 10:44
Telefon:: samsung

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez rodan77 » 14 sie 2018, o 13:07

6 sierpnia złożyłem zamówienie i 3 dn później już ruszył tracking. numer LF536314968CN
rodan77
VIP
 
Posty: 1166
Dołączył(a): 17 lut 2016, o 21:36
Pochwały: 94
Telefon:: Meizu 16

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez adminekPL » 14 sie 2018, o 13:09

LBN86 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ten numer wygląda na fałszywy (rozumiem, ze zamiast zer masz jakąś konkretną liczbę. Listy ekspresowe mają numer L + litera + 9 cyfr + CN. Ty masz 14 cyfr więc to lipa albo numer własny jakiegoś przewoźnika (nie China Post).
Avatar użytkownika
adminekPL
 
Posty: 140
Dołączył(a): 4 sty 2017, o 14:02
Pochwały: 14
Telefon:: nie mam

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez LBN86 » 14 sie 2018, o 13:38

Ten nr to wpisałem na przypał żeby nie podawać prawdziwego tam mam LF 9 cyfr CN czyli tak jak piszesz. Chodzi mi ogólnie ten typ przesyłek, na stronie trackingu na ali pisze że niby powinien pojawić się 5-10 dni po podaniu. Ale skoro tam ruszył po 3 dniach to wychodzi że u mnie jeszcze nie wysłał, tylko dziwnie że zamówił kuriera- ciekawe ile chińczyk ma czasu na przekazanie.
Status mam cały czas "Otrzymanie informacji od sprzedawcy"
LBN86
 
Posty: 57
Dołączył(a): 17 gru 2015, o 10:44
Telefon:: samsung

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez Zyga » 15 sie 2018, o 16:52

EmilGG napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


W mailu od GB dostałeś, a przynajmniej powinieneś dostać link do śledzenia...
Strona to:
https://www.1tracking.net/
Jeśli nie chce się tobie czytać FAQ-a lub poszukać odpowiedzi w poprzednich wątkach, koniecznie zadaj pytanie... ;-)
Avatar użytkownika
Zyga
 
Posty: 125
Dołączył(a): 4 cze 2014, o 10:13
Lokalizacja: Le-wo
Pochwały: 6
Telefon:: Xiaomi Redmi Note 4
ROM: 3GB/64GB

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez EmilGG » 15 sie 2018, o 19:12

Dostałem tylko dopiero wczoraj pokazały się jakieś statusy z wsteczną datą i nie za bardzo wierzę w te informację
EmilGG
 
Posty: 85
Dołączył(a): 23 lut 2014, o 17:31
Pochwały: 2
Telefon:: OnePlus 6
ROM: 10

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez Zyga » 16 sie 2018, o 21:33

Statystyki z alipaczka.pl
https://alipaczka.pl/statystyki/
Jeśli nie chce się tobie czytać FAQ-a lub poszukać odpowiedzi w poprzednich wątkach, koniecznie zadaj pytanie... ;-)
Avatar użytkownika
Zyga
 
Posty: 125
Dołączył(a): 4 cze 2014, o 10:13
Lokalizacja: Le-wo
Pochwały: 6
Telefon:: Xiaomi Redmi Note 4
ROM: 3GB/64GB

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez mariusz5891 » 27 sie 2018, o 14:39

Omenuss napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Zaraz zaraz coś chyba Tomasz przejaskrawiasz. Priority Direct Mail to przesyłka co do zasady wybierana dla unikania płacenia w Polsce VATu. Najpierw jest wysyłana z Chin do Anglii, tam przepakowana i wysyłana do nas GlobalExpressem. To, że u Ciebie tracking pojawił się 1 sierpnia to nie znaczy, że sklep wtedy przesyłkę wysłał tylko, że tego dnia została ona odprawiona na wyspach. Sklep z Chin wysłał ją 24 lipca i tataj faktycznie zgoda, że 2 dni po czasie. Po statusie na alipaczka widzę, że dotarła do Ciebie szczęśliwie bez VAT i to jest w tym najważniejsze
Obrazek
Ostatnio edytowano 27 sie 2018, o 14:41 przez mariusz5891, łącznie edytowano 1 raz
mariusz5891
 
Posty: 34
Dołączył(a): 7 sie 2015, o 08:56
Pochwały: 6
Telefon:: Xiaomi Redmi Note 5

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama