• Reklama

[zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez Omenuss » 2 sie 2018, o 08:38

Pierwszy telefon kupiony na Banggood 6 czerwca, przesyłka darmowa European Direct Mail. Był pre-order, wysyłka rzekomo 14 czerwca. Tracking: 612803686238
Obrazek

17 lipca Banggood napisał, że przesyłka zaginęła i zapytał, czy chcę ponowne wysłanie czy zwrot kasy. Chciałem zwrot, dostałem dwa dni później przez Paypala.

21 lipca zamówiłem ten sam telefon przez Banggood (EDM był już niedostępny), dopłaciłem 40 zł do przesyłki Priority Air Mail. Wysyłka miała być dnia następnego (wynikało z informacji na stronie przedmiotu). 24 lipca napisałem do Banggood czy wysłali, bo nie mam trackingu. Dostałem tracking LX495719731NL. Przeprosili za opóźnienie. Do 1 sierpnia status nigdzie nie był dostępny, w tym czasie pisałem z nimi, odpisywali że mają opóźnienia, ale za 2-3 status na pewno się pojawi (standardowa śpiewka). 1 sierpnia Banggood przeprosił za opóźnienie i poinformował, że już wysłał przesyłkę. To spowodowało, że to mój pierwszy (w zasadzie podwójny) i ostatni zakup na Banggood.
Obrazek

Omawiany telefon to Doogee BL9000, świeży na rynku, więc pewnie stąd wynika opóźnienie, ale nie cierpię gdy sprzedawca mnie w tak rażący sposób oszukuje.
...
Omenuss
 
Posty: 6
Dołączył(a): 19 cze 2013, o 21:28
Lokalizacja: Ze wsząd

Reklama

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez rodan77 » 2 sie 2018, o 09:20

Cóż.. Albo sie przyzwyczaj albo zrezygnuj z zakupów w Chinach.
To częsta praktyka, a akurat Banggood jest jednym z rzetelniejszych sklepów. U innych może być jeszcze gorzej.
rodan77
VIP
 
Posty: 1166
Dołączył(a): 17 lut 2016, o 21:36
Pochwały: 94
Telefon:: Meizu 16

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez Omenuss » 2 sie 2018, o 09:56

Od kilku dobrych lat kupuję na Aliexpress. Tam jest zdecydowanie lepiej, choćby z komunikacją, jak piszesz z chińczykiem to stara się odpowiedź dostosować do pytania. Na Banggood wygląda to o wiele gorzej.

Po drugie na Ali, ktoś czuwa nad Twoimi zakupami. A na Banggood? Paypal, który jest najgorszą tego typu firmą? Na szczęście zawsze pozostaje chargeback.
...
Omenuss
 
Posty: 6
Dołączył(a): 19 cze 2013, o 21:28
Lokalizacja: Ze wsząd

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez rodan77 » 2 sie 2018, o 10:21

I nigdy Ci się nie zdarzyło, że sprzedawca z Ali podał fake tracking ?
MIałeś szczęście.
rodan77
VIP
 
Posty: 1166
Dołączył(a): 17 lut 2016, o 21:36
Pochwały: 94
Telefon:: Meizu 16

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez Omenuss » 2 sie 2018, o 13:01

Oczywiście, że się zdarzyło. Ale masz możliwość prostej i szybkiej reklamacji.

Druga sprawa, to nigdy mi się to nie zdarzyło od sprzedawców z dobrymi opiniami. Niby Banggood też ma dobre opinie, ale jest różnica.
...
Omenuss
 
Posty: 6
Dołączył(a): 19 cze 2013, o 21:28
Lokalizacja: Ze wsząd

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez rychu147 » 7 sie 2018, o 17:47

LS997138619CH gdzie patrzeć bo ja nigdzie nie widzę , pisał że niby tydzień temu wysłał i jest przesyłka w drodze do mnie (albo do niego hehe).
rychu147
 
Posty: 47
Dołączył(a): 9 cze 2015, o 12:41
Pochwały: 1
Telefon:: Htc one x
ROM: Stock

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez rodan77 » 7 sie 2018, o 18:48

To idzie przez Hiszpanię, jak dotrze do Hiszpanii to będzie widoczny. Zazwyczaj ok. 7-10 dni.
A potem to już szybko do Ciebie (ok tygodnia).
rodan77
VIP
 
Posty: 1166
Dołączył(a): 17 lut 2016, o 21:36
Pochwały: 94
Telefon:: Meizu 16

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez knst » 7 sie 2018, o 21:01

Witam,
założyłem "dispute" ponieważ moja paczka od 12.06 leży na cle, a ja nie dostałem żadnego listu, w pobliskiej poczcie nic nie wiedzą, do UC dodzwonić się oczywiście nie można.

Ostatnia odpowiedź aliexpress brzmi tak:
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


I teraz moje pytanie: jaki dowód ja mam im dostarczyć? Czy jeśli tego nie zrobię to otrzymam zwrot czy nie?
knst
 
Posty: 24
Dołączył(a): 20 lis 2014, o 22:56
Telefon:: Moto X

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez radman. » 7 sie 2018, o 21:54

rychu147 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Tutaj: https://www.asendia.com/tracking/

Autor postu otrzymał pochwałę
Rób to co lubisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować.
Avatar użytkownika
radman.
 
Posty: 179
Dołączył(a): 23 mar 2016, o 18:18
Pochwały: 14
Telefon:: Samsung Galaxy S9+

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez knst » 8 sie 2018, o 20:09

knst napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


I teraz moje pytanie: jaki dowód ja mam im dostarczyć? Czy jeśli tego nie zrobię to otrzymam zwrot czy nie?


Ktoś coś? Czas mi się kończy
knst
 
Posty: 24
Dołączył(a): 20 lis 2014, o 22:56
Telefon:: Moto X

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez klolk199 » 10 sie 2018, o 12:41

Witam serdecznie , mam problem z moją przesyłką , wygląda podobnie jak u większości natomiast różni się tym że jest to przesyłka z kanady , nie duża bo waży nie cały 1kg .. ale to raczej bez znaczenia . Po stronie kanadyjskiej na śledzeniu mam informacje z dnia 03.08 przesyłka wysłana do kraju docelowego , następnie w dniu 5.08 informacja że przesyłka została dostarczona do PL WAWA i tutaj zaczyna się problem , po stronie Polskiej mam informacje tylko z dnia 03.08 , minęło 7 dni i zero aktualizacji , na infolinii oczywiście informacja że takiej przesyłki w Polsce nie ma .. Czy jest szansa że wgl do mnie dotrze ? Jest to duża wartość bo ponad 1,300 dolarów ... Proszę również o nie krytykowanie mnie , gdyż przeczytałem większość Waszych problemow i mimo ze u mnie minęło dopiero 5 dni od informacji na stronie kanadyjskiej ze przesyłka dotarła to mimo wszystko się martwię ... pierwszy raz taka sytuacja ma miejsce u mnie .. tutaj większosc ma problem z paczkami z chin ... Bardzo proszę o jakąś konkretną odpowiedź ;) Pozdrawiam
klolk199
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10 sie 2018, o 12:27
Telefon:: huawei

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez marcoos1 » 11 sie 2018, o 12:04

@klolk199
Prosisz o konkretne odpowiedzi, ale nic konkretnego nie zapisałeś.
Po pierwsze 5 dni to krótko dla każdej paczki (nawet takiej z Krakowa do Warszawy). Tak to u nas działa.
Po drugie paczka w Polsce może nie mieć śledzenia (tego nie wiemy, bo nie podałeś numeru).
Po trzecie jest szansa, że dotrze.
Po czwarte nie martw się na zapas.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość