• Reklama

[zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez Sid » 27 cze 2018, o 16:47

Henio013 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

To zależy gdzie mieszkasz. Jeśli mieszkasz w województwie np. Łódzkim czy Kujawsko-Pomorskim to prawdopodobieństwo że będziesz musiał płacić VAT jest bardzo niskie bez względu na to za pośrednictwem jakiej poczty zamawiałeś towar. Dla porównania dodam że jeśli mieszkasz np. w województwie śląskim to bez względu na pocztę, VAT masz pewny na jakieś 95%.

Mam pytanie do kolegi knst oraz SpeedoFST, jakim cudem macie ten sam numer przesyłki ? Czy mieszkacie w Warszawie lub okolicach ? (pytam bo jak ktoś jest z innego województwa to zawsze paczka leci do lokalnego WER i dopiero stamtąd wychodzi list z UC)
Sid
AKTYWNY
 
Posty: 328
Dołączył(a): 20 cze 2013, o 03:51
Pochwały: 8
Telefon:: PPTV King 7

Reklama

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez kamilson » 27 cze 2018, o 18:16

Witam.
Wiem, że przesyłki idą teraz bardzo długo, ale moja stoi w WER od 6 maja..
Nie wiem co oni robią z tymi paczkami chyba walą, bo wiedzą, że odbiorca nie moze reklamowac..
Przedluzalem ochrone, ale chyba juz nie ma się co łudzić i trzeba otwierac spor?

Dodam, ze zamowilem dwie paczki od jednego chinczyka (epacket, a druga standart) a on oczywiscie wyslal jedna, ktora wazyla przez to wiecej no i prawdopodobnie standartem..Pisac o tym otwierajac spor chyba co? (Nie robilem jeszcze sporu, przeczytalem caly faq i iles stron wypowiedzi)

Pozdrowki!
kamilson
 
Posty: 4
Dołączył(a): 27 cze 2018, o 18:06
Telefon:: Apple

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez knst » 27 cze 2018, o 18:54

Sid napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



Wydaję mi się, że on omyłkowo wkleił mój numer przesyłki
knst
 
Posty: 24
Dołączył(a): 20 lis 2014, o 22:56
Telefon:: Moto X

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez Sid » 27 cze 2018, o 19:07

kamilson napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jeżeli do końca ochrony pozostało ci mniej niż 3 dni to ja bym otwierał spór. Jeśli natomiast chodzi o ostatnie działania poczty polskiej, to powiem wam że chyba dawno nie mieli takiego zatwardzenia jak obecnie. Paczka+ z wykupioną dodatkowo opcją ekspres (gwarancja dostawy w następnym dniu roboczym) szła do mnie ponad tydzień. Dodam tylko że była wysłana w poniedziałek a odległość między nadawcą a mną wynosiła ok 100km (2 duże miasta na południu Polski).

@knst mieszkasz może w Warszawie bądź okolicach ?
Sid
AKTYWNY
 
Posty: 328
Dołączył(a): 20 cze 2013, o 03:51
Pochwały: 8
Telefon:: PPTV King 7

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez knst » 27 cze 2018, o 19:17

Sid napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jeżeli do końca ochrony pozostało ci mniej niż 3 dni to ja bym otwierał spór. Jeśli natomiast chodzi o ostatnie działania poczty polskiej, to powiem wam że chyba dawno nie mieli takiego zatwardzenia jak obecnie. Paczka+ z wykupioną dodatkowo opcją ekspres (gwarancja dostawy w następnym dniu roboczym) szła do mnie ponad tydzień. Dodam tylko że była wysłana w poniedziałek a odległość między nadawcą a mną wynosiła ok 100km (2 duże miasta na południu Polski).

@knst mieszkasz może w Warszawie bądź okolicach ?



Mieszkam w małopolsce i podlegam pod sławny WER Zabrze, dlatego nadałem paczkę na adres kolegi w Warszawie - jak widać nic to nie dało.
knst
 
Posty: 24
Dołączył(a): 20 lis 2014, o 22:56
Telefon:: Moto X

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez Sid » 27 cze 2018, o 19:45

Dałoby na pewno jakbyś miał kolegę np. w Łodzi lub Bydgoszczy ;-)
Sid
AKTYWNY
 
Posty: 328
Dołączył(a): 20 cze 2013, o 03:51
Pochwały: 8
Telefon:: PPTV King 7

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez SpeedoFST » 27 cze 2018, o 21:48

Sid napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


moja pomyłka przy wklejaniu, wkleiłem link do paczki kolegi knst, mój prawidłowy to RF548840232SG
SpeedoFST
AKTYWNY
 
Posty: 374
Dołączył(a): 13 cze 2015, o 21:08
Pochwały: 15
Telefon:: SGS8

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez Sid » 28 cze 2018, o 05:31

Wygląda na to że akurat twoja paczka szła wyjątkowo szybko (11dni) więc zapewne obyło się bez listu z UC (i VAT-u).
Sid
AKTYWNY
 
Posty: 328
Dołączył(a): 20 cze 2013, o 03:51
Pochwały: 8
Telefon:: PPTV King 7

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez SpeedoFST » 28 cze 2018, o 09:54

faktycznie, ominęło mnie to szczęście ;) chociaż papierki miałem już przygotowane w .pdf ;) no ale to nie był telefon, tylko drobna elektronika za 25 dolarów...
SpeedoFST
AKTYWNY
 
Posty: 374
Dołączył(a): 13 cze 2015, o 21:08
Pochwały: 15
Telefon:: SGS8

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez Sid » 28 cze 2018, o 10:18

I to jest doskonały przykład dla wszystkich niecierpliwych, że nie warto wysyłać żadnych dokumentów ani wydzwaniać do UC dopóki nie otrzymamy fizycznie listu od nich.
Sid
AKTYWNY
 
Posty: 328
Dołączył(a): 20 cze 2013, o 03:51
Pochwały: 8
Telefon:: PPTV King 7

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez Pizmac » 4 lip 2018, o 20:57

Dzień dobry. Mam pytanie do doświadczonych zakupowiczów.
Kupiłem ostatnio kilka drobiazgów od różnych sprzedawców, wszystkie przesyłki China Post rejestrowane i wszystkie mają 5 na początku (pomijam litery) tylko jedna ma 3, czy może to oznaczać fałszywy numer tracking owy?
Pizmac
 
Posty: 2
Dołączył(a): 4 cze 2018, o 12:08
Telefon:: Xiaomi

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez adminekPL » 4 lip 2018, o 22:19

Pizmac napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie. W numerze pocztowych przesyłek rejestrowanych dozwolone są wszystkie cyfry od 0 do 9. Pierwsze osiem cyfr to unikalny numer przesyłki, dziewiąta co cyfra kontrolna. Tu możesz przeczytać, jak ją się oblicza: http://www.poczta-polska.pl/hermes/uploads/2013/02/kodykreskowedooznaczaniaprzesylekpocztowych_gs1-128kod-39_.pdf
Avatar użytkownika
adminekPL
 
Posty: 140
Dołączył(a): 4 sty 2017, o 14:02
Pochwały: 14
Telefon:: nie mam

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość