• Reklama

[zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez pidey » 1 gru 2017, o 13:21

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Minie okres ochrony - czyli jakieś 2 miesiące od daty zakupu - w tedy na pewniaka możesz bić w spór a teraz cierpliwości worek. Dla poprawy i odświeżenia kontaktu ze sprzedawcą po miesiącu możesz zapytać o potwierdzenie nr nadania i ew. sprawdzenie trackingu o ile był w opcji przesyłki.
pidey

Pochwały: 2
Telefon:: Xiaomi MI-4C 3/32
ROM: 7.0

Reklama

Postprzez ibiszek » 1 gru 2017, o 16:14

A ja mam jeszcze takie pytanie na przyszłość.
Zamówiłem coś z Chin i zapłaciłem.
Towar nie dociera przez 2miesiace zgłaszam spór i zwracają mi kasę.
Po 3 miesiącach towar jednak do mnie dociera.
Co wtedy zrobić z tym towarem i jak to rozliczyć czy po prostu to jest już moje i strata sklepu albo sprzedającego?
Dzięki za odpowiedź
ibiszek

Telefon:: Huawei/LeTV

Postprzez zielony14 » 1 gru 2017, o 16:31

Jeśli dostałeś pełny zwrot to piszesz o tym do sprzedawcy, kupujesz raz jeszcze, potwierdzasz otrzymanie , sprzedawca nie wysyła przesyłki ale dostaje należne pieniądze.
Po problemie.
Pomoc w zakupach z chin, w wyborze telefonu.
Oferuję Zwrot części wartości zamówienia !

Więcej na pw, bądź "zleceniekupna@gmail.com".
zielony14
VIP

Pochwały: 62
Telefon:: LeTv x600
ROM: BB72 010S

Postprzez cool 1 » 1 gru 2017, o 18:26

Zakupione 20 września 2017 wysłana 04 październik 2017 i do tej pory nic nie doszło numer 89797466684 czy jest szansa ze jeszcze dojdzie czy już raczej nie ?
cool 1

Telefon:: jestem na kupnie

Postprzez adminekPL » 1 gru 2017, o 18:32

cool 1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jest szansa. Moim zdaniem bardzo realna. Sam czekam na zwykłe wysłane przez China Post z tego okresu. Coś wyjątkowo są one "opóźnione". Poproś sprzedawcy o przedłużenie ochrony.
adminekPL

Pochwały: 11
Telefon:: nie mam

Postprzez snow.leopard » 5 gru 2017, o 14:04

Witam Was serdecznie !!!

Chciałbym się poradzić bardziej doświadczonych w zakupach u przyjaciół z CHRL :) Otóż zamówiłem dla córki w okolicach 11.11 telefon z Gearbest, status wysłane w dn. 16.11 przez prioritiline (DPD UK). Śledząc przesyłkę od samego początku (czyli od 16 listopada) jest ten sam status: Southall; Your parcel is on its way. Pytając o ten stan rzeczy na Gearbest otrzymałem od "supportu" wiadomość że być może jest wina pogody, świąt bądź innych jeszcze niewiadomego pochodzenia przyczyn zależnych od przewoźnika. Czy wg Was jest w tym coś niepojącego, czy może jednak te statusy się wcale nie aktualizują i prędzej zapuka kurier niż się to prawidłowo zaktualizuje na stronie DPD ? Będę wdzieczny za wszelkie podpowiedzi.

Pozdrawiam.
snow.leopard

Telefon:: Nokija

Postprzez SpeedoFST » 5 gru 2017, o 14:33

status zacznie się aktualizować jak dojedzie paczka do tego Southall, generalnie każdy czeka, ja też na kilka, do miesiąca myślę że nie ma się co przejmować, lada dzień powinna być w UK, potem już tylko parę dni i będzie u Ciebie w domu :)
SpeedoFST

Pochwały: 4
Telefon:: Bluboo S8

Postprzez snow.leopard » 5 gru 2017, o 14:44

Dzięki za odpowiedź. Niepokoił mnie "brak aktualizacji" ale jak widać nic się na to nie poradzi - oby dotarło przed świętami. Dla porównania szczoteczka wysłana w podobnym czasie przez Netherlands Post dotarła już kilka dni temu...
snow.leopard

Telefon:: Nokija

Postprzez clorox » 5 gru 2017, o 15:22

Priority Line nie ma być szybkie tylko skutecznie omijać VAT.
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
clorox
VIP

Pochwały: 86
Telefon:: Meizu M2
ROM: Flyme 4.3.2.A

Postprzez skawin » 5 gru 2017, o 15:39

Panowie zamówiłem dwie żaróweczki do auta, sprzedający wysłał pocztą Yanwen Economic Air Mail. Na trackingu od miesiąca mam że są w Polsce ale niestety do mnie nic nie dotarło i pewnie już nie dotrze co ?
skawin

Pochwały: 1

Postprzez boroch » 5 gru 2017, o 15:43

skawin napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Skąd wiesz, że paczka jest w PL?
boroch
AKTYWNY

Pochwały: 11
Telefon:: Mi 6
ROM: xiaomi.eu

Postprzez skawin » 5 gru 2017, o 16:06

LP00085013898851 taki numer i na alipaczka pokazuje że juz dawno przyleciała, chyba że ta fake
tu na przykład mam kabel do telefonu LP00081286317941 i również wisi że od 3.11 jest w kraju
skawin

Pochwały: 1

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI