• Reklama

[zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez skrzyppodlogi » 28 lip 2017, o 12:27

A skąd wiesz, że została 2 dni temu odprawiona? Ja kiedyś czekałem 2 tygodnie od wysłania dokumentów mailem i skończyła mi się cierpliwość, więc pojechałem do WER Warszawa, gdzie do niechcenia powiedziano mi, że już odprawiona, po czym jeszcze kolejny tydzień czekałem aż ruszy w dalszą drogę...
skrzyppodlogi

Reklama

Postprzez arkey85 » 28 lip 2017, o 14:09

Probowalem dzwonic ze 20 razy i w koncu ktos odebral tel. i powiedzial, ze przesylka w drodze do UP, a niedawno zmienil sie status na Zwolniono po kontroli celnej, tak wiec statusy moga ulec zmianie po dluzszym czasie dopiero, ale pewnie nie zawsze tak jest

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka
arkey85

Postprzez wojko6 » 28 lip 2017, o 18:23

Jak moja paka poszła na vat, to mogę i od razu wysłać printscreeny z pay pala i z allegro, czy muszę czekać na list?
wojko6

Postprzez arkey85 » 28 lip 2017, o 23:30

Moim zdaniem lepiej pelne dane z numerem ks. magazynowej wyslac raz, a porzadnie (bedzie w pismie z UC), czyli poczekac na list. Ja czekalem na pismo chyba 4 dni.

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka
arkey85

Postprzez plociarz » 29 lip 2017, o 00:34

Ktoś wie ile średnio czeka sie na przesyłki które dotarły do WER Warszawa? Mam jedna z 17.07 drugą z 23.07 i obie w transporcie
plociarz

Postprzez witkowski01 » 29 lip 2017, o 01:52

plociarz napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Paczka z 23.07 doszła do mnie wczoraj (bo formalnie mamy już sobotę :P )
Przedwczoraj doszła do mnie przesyłka z 15.07.

Czekam jeszcze na paczki które pojawiły się w "transporcie" z WER warszawa z dni 21.07 oraz 27 lipca oraz jedną paczkę bez trackingu wysłaną tego samego dnia co paczka z 15.07.

Tak więc reasumując, jest bardzo różnie zdarzyło się że przyszła w tydzień, są takie które idą znacznie dłużej. Z ciekawostek mogę dodać, że nie podlegam bezpośrednio pod WER warszawa a 2 z ostatnich paczek jakie zamawiałem i już otrzymałem nie szły przez WER pod który podlegam przynajmniej wedle trackingu.

Btw. od kiedy przestali pieczątkować paczki które przyszły do nas z zagranicy, kiedyś dostawałem opieczątkowane, teraz przychodzą tak jak chińczyk je oznakował a jedyne co poczta/urząd celny z tym zrobił to napisał na etykiecie numer skrzynki pocztowej.
witkowski01

Pochwały: 1

Postprzez Alyaa » 29 lip 2017, o 12:25

Na poleconych nie widać pośredniego trackingu, jeśli wer pod który się podlega nie zatrzyma w cle. Zdarzają się wysłane przesyłki jako express z Chin (u mnie taka dotarła w 8 dni) - wtedy widać tracking jak przy paczkach.
Alyaa

Pochwały: 4

Postprzez witkowski01 » 29 lip 2017, o 18:27

Tak z ciekawości, jako, że tracking działa czasem lepiej czasem gorzej czy jest jakiś sposób na potwierdzenie że paczka kiedy zmieniła status na dostarczona faktycznie została dostarczona? I nie mam tutaj na myśli, że kupiec potwierdza, że dostał towar, raczej kiedy twierdzi, że nie miało to miejsca.
witkowski01

Pochwały: 1

Postprzez radman. » 29 lip 2017, o 19:00

Możesz złożyć reklamację wtedy powinni podać Ci informację kto odebrał przesyłkę.
Rób to co lubisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować.
radman.

Pochwały: 9

Postprzez boroch » 29 lip 2017, o 20:45

radman. napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Reklamację może złożyć tylko nadawca.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
boroch

Pochwały: 7

Postprzez ponczi » 29 lip 2017, o 21:32

Nie wiem do końca, gdzie to zawrzeć, ale chyba najlepiej tu, gdyż tyczy się to trackingu.
Dostałem mail od inpostu z informacją o przesyłce. Wszystko byłoby ok, gdyby nie fakt, że nie kojarzę bym coś zamawiał od niewiele znaczącej nazwy nadawcy. Analizując wszelkie możliwości o co chodzi zauważyłem, że jedna z przesyłek z Ali w swoim trackingu ma daty pokrywające się z tą przesyłką. Przechodząc do sedna, czy zdarzyło się komukolwiek dostać coś z Chin poprzez inpost?
Tracking z Chin:
https://alipaczka.pl/?track=RR234994955AT
LeEco Coolpad Cool1 Dual
ponczi

Pochwały: 2

Postprzez boroch » 29 lip 2017, o 21:40

ponczi napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Tak, przesyłki poczty austriackiej dostarcza w PL InPost.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Autor postu otrzymał pochwałę
boroch

Pochwały: 7

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI