• Reklama

[zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez boroch » 24 lip 2017, o 10:28

luki05 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Wynika z tego że paczka od razu po przyjęciu w Polsce została odesłana do nadawcy, nie było prób doręczenia do mnie.
Czy ktoś z Was spotkał się z taką sytuacją?
Czym to może być spowodowane?


A jaka była zawartość przesyłki?
boroch
AKTYWNY
 
Posty: 505
Dołączył(a): 28 mar 2017, o 08:11
Pochwały: 21
Telefon:: ZTE Axon 7, Sharp S2
ROM: stock

Reklama

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez luki05 » 24 lip 2017, o 11:12

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Ładowarka samochodowa
luki05
 
Posty: 5
Dołączył(a): 8 paź 2016, o 20:53
Telefon:: SONY

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez boroch » 24 lip 2017, o 11:44

Pewnie chińczyk podał jakiś zły adres.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
boroch
AKTYWNY
 
Posty: 505
Dołączył(a): 28 mar 2017, o 08:11
Pochwały: 21
Telefon:: ZTE Axon 7, Sharp S2
ROM: stock

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez witkowski01 » 24 lip 2017, o 12:51

prtc napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Wygląda na to, że szły jednym kontenerem, żeby było śmieszniej, sprawdzając statusy 10 minut wcześniej nim pojawił się status o wer warszawa, pojawił się ten cudowny status na trackingu drugiej paczki na którym wisiały te nasze przez tak długi czas.

Jestem ciekaw czy wszystkie 3 paczki na które czekam będą szły tak długo, jedna szła jeszcze przez GUANGZHOU, pytanie bym zadał czy to tam w sortowni mają taki bałagan, u nas czy może wieźli to sankami przez Syberię że tak długo.
witkowski01
 
Posty: 27
Dołączył(a): 10 lut 2017, o 00:37
Pochwały: 1
Telefon:: ASUS
ROM: STOCK

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez artiz_ » 25 lip 2017, o 07:58

Czy ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć o co chodzi?Obrazek
artiz_
 
Posty: 199
Dołączył(a): 16 paź 2013, o 14:31
Pochwały: 1
Telefon:: a820
ROM: niewiem jeszcze

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez yarro » 25 lip 2017, o 11:03

yarro napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Wybrałeś typ przesyłki Priority Direct Mail w banggood i przesyłka poszła bezpośrednio do Ciebie w sensie od razu do Polski (bez przepakowywania), i do tego jak wnoszę z numeru trackingowego pocztą PostNL?
EDIT:
A, sprawdziłem ten numer. Masz po drodze SOUTHALL LONDON, wszystko raczej powinno być ok pod względem procedur celnych. Dopuszczenie do obrotu i koniec. U nas to chyba idzie jako polecony priorytetowy więc powinieneś już to mieć.

No właśnie - ale nie ma i nie wiem czy się martwić czy po prostu czekać? Jedyne co mi chodzi po głowie że ktoś ją zwinol w drodze do Wrocławia.

Przesyłka do dzisiaj w transporcie. Macie jakiś kontakt do Wer Warszawa czy lepiej założyć spór z PayPal-a i niech oni to ogarniają?
yarro
AKTYWNY
 
Posty: 214
Dołączył(a): 24 sie 2015, o 19:46
Pochwały: 2
Telefon:: NOKIA
ROM: 32
Góra

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez k3lt » 25 lip 2017, o 12:19

Dla ciekawskich droga jaka przeszedl moj htc one m9 (vat zaplacony)
Zamowienie zlozone 9 czerwca, podsumowujac trzymac sie z daleka od SGPost. :mrgreen:

Obrazek
k3lt
 
Posty: 163
Dołączył(a): 24 sty 2014, o 18:25
Pochwały: 9
Telefon:: Mi 9 Lite 6/128GB

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez melisa » 25 lip 2017, o 13:01

Ja mam identyczną sytuację z ostatnim statusem z 12 lipca. Dodzwoniłam się dziś i dowiedziałam się, że należy w takiej sytuacji pisać do nadawcy w celu złożenia reklamacji. W innym wątku na forum pojawiła się jednak informacja, że zakorkowane przesyłki sprzed 12 lipca zaczęły docierać do nadawców bez zmiany statusu w trackingu. Poczta ma chyba jakiś problem z wprowadzaniem danych albo w ogóle z systemem, bo nawet polskich przesyłek nie wyszukuje, we wszystkich ostatni status "przesyłka w transporcie". Ja czekam jeszcze do końca tyg, potem pisze do nadawcy.
melisa
 
Posty: 7
Dołączył(a): 7 lip 2017, o 12:10
Telefon:: sony

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez medyk81 » 25 lip 2017, o 14:33

U mnie od 8 dni przesyłka ma status - wysłano z WER Warszawa. Pozostałe 3 od weekendu też taki status. Coś w Warszawie utknęło.
medyk81
 
Posty: 68
Dołączył(a): 30 paź 2013, o 14:40
Lokalizacja: Łódź
Telefon:: LG G6

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez basa » 25 lip 2017, o 17:51

k3lt napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


To paczuszki szly w tym samym kontenerze co moja, statusy identyczne moj rozni sie godzinami w zabrzu zeskanowali kilka godzin pozniej , ale nadal z kontroli celnej jeszcze nie zwolnili , ale pewnie dlatego ze nie spieszylem sie z wysylaniem dokumentów :)
Avatar użytkownika
basa
VIP
 
Posty: 871
Dołączył(a): 27 mar 2014, o 11:52
Pochwały: 74
Telefon:: OneMinus Two
ROM: RAM

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez wojko6 » 26 lip 2017, o 09:17

Jak mam status kontrola celna, to mam pewny Vat?
wojko6
 
Posty: 31
Dołączył(a): 10 lip 2017, o 12:05
Telefon:: Lumia 535

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez k3lt » 26 lip 2017, o 09:44

wojko6 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Nie, Zatrzymane w Cle to na 99% VAT. Kontrola celna jeszcze nic nie oznacza.
Sprawdz status na Alipaczka.
k3lt
 
Posty: 163
Dołączył(a): 24 sty 2014, o 18:25
Pochwały: 9
Telefon:: Mi 9 Lite 6/128GB

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości