• Reklama

[zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez boroch » 1 sie 2017, o 13:06

Falstaff napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Napisz jeszcze raz i wklej im tracking.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
boroch
AKTYWNY
 
Posty: 505
Dołączył(a): 28 mar 2017, o 08:11
Pochwały: 21
Telefon:: ZTE Axon 7, Sharp S2
ROM: stock

Reklama

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez ojojoj » 1 sie 2017, o 13:12

Witam; to jest mój drugi zakup z chin. Pierwsza paczka doszła bez problemów, jednakże druga utknęła w Polsce nr S000014961406 . Chciałbym się dowiedzieć, czy takie sytuacje są normą i mam spokojnie dalej czekać na przesyłkę? Pozdrawiam
ojojoj
 
Posty: 4
Dołączył(a): 13 lut 2016, o 00:34
Telefon:: HTC

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez TheXe » 1 sie 2017, o 14:46

Mam problem z Chińczykiem otóż
Wysłał mi na początku inny numer trackingowy, teraz wysłał mi kolejny, ale nawet go nie znajduje nigdzie (darmowa przesyłka) Było do końca 50 dni, zostało 9 dni (skróciło po tym jak na aliexpres w śledzeniu zamówienia wskoczyło, że dostarczono paczkę lecz nie moją bo inny numer podał) Pytanie czy spór czy nie?

PS. napisałem do Chińczyka i odpisał mi coś takiego
Dear friend,
thanks for your message.your tracking information is as below.
tracking No:615618208169
Tracking website:http://www.sf-express.com/us/en
We just ask the post for information,and they told me that your package has been shipped to the destination,and due to the overwhelming demand for logistics this shopping season,so your tracking information hasn't updated yet
pls don't worry and wait patiently.
Any questions,pls don't hesitate to contact us firstly.We will do our best to serve you. Thanks! "
TheXe
 
Posty: 1
Dołączył(a): 1 sie 2017, o 14:41
Telefon:: XIAOMI

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez adminekPL » 1 sie 2017, o 15:32

ojojoj napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Normą są nieuprawnione twierdzenia, że paczki z numerami S.... utknęły gdzieś w Polsce.

Zadam pytanie powielane tu wielokrotnie przy okazji przesyłek nierejestrowanych: Skąd masz wiedzę, że ta przesyłka w ogóle dotarła do Polski,a tym bardziej, że gdzieś w PL utknęła?

Czy od czasu wysyłki minęło już że 3-4 miesiące? Jeśli nie to to jest wszystko w normie. Spokojnie czekaj. Jeśli chcesz śledzić przesyłkę, wybieraj przesyłkę rejestrowaną. Jeśli chcesz śledzić i otrzymać szybko, wybierz opcję dostawy jakimś ogólnoświatowym kurierem (np. DHL, DPD czy TNT). Przesyłki nierejestrowane są tylko dla cierpliwych.
Avatar użytkownika
adminekPL
 
Posty: 140
Dołączył(a): 4 sty 2017, o 14:02
Pochwały: 14
Telefon:: nie mam

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez ojojoj » 1 sie 2017, o 20:52

[Zadam pytanie powielane tu wielokrotnie przy okazji przesyłek nierejestrowanych: Skąd masz wiedzę, że ta przesyłka w ogóle dotarła do Polski,a tym bardziej, że gdzieś w PL utknęła?]

Skoro jest napisane że paczka dotarła do kraju docelowego wnioskuje że jest w Polsce. Akurat dzisiaj przesyłka do mnie dotarła.
pozdrawiam
ojojoj
 
Posty: 4
Dołączył(a): 13 lut 2016, o 00:34
Telefon:: HTC

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez bartosz325 » 1 sie 2017, o 21:10

Ta sama sytuacja jest przy przesyłkach nierejestrowanych zamawianych z GearBest. Niby jest tam jakiś tracking, można go też znaleźć na stronie CJAH PTS i numery zaczynają się: SBxxxxxxxxxx. Ale cały status co podają, że niby dotarła do określonego punktu to fake. Te śledzenie to tylko orientacyjne terminy niemające nic wspólnego z rzeczywistością. Pozdrawiam.
bartosz325
 
Posty: 20
Dołączył(a): 16 sty 2015, o 23:40
Telefon:: Sony Ericsson
ROM: CM11 + OPT kernel

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez adminekPL » 2 sie 2017, o 10:34

ojojoj napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Przy przesyłkach nierejestrowanych ten status nie oddaje rzeczywistego stanu. Bodajże alipaczka oznacza je jako estymowane (czyli wyliczony statystycznie).

Kiedyś miałem przesyłkę przesłaną na pośrednictwem Sunyou z nietypowymi pieczątkami. Wywnioskowałem wówczas z dat, że statut "dotarło do kraju docelowego" może być odpowiednikiem "przekazano dla linii lotniczych w kraju tranzytowym). Nie wiem czy zawsze tak jest, bo te dziwne daty były tylko na jednej z otrzymanych przesyłek. Nigdy więcej to się nie trafiło, tak więc to tylko mój luźny wniosek.
Avatar użytkownika
adminekPL
 
Posty: 140
Dołączył(a): 4 sty 2017, o 14:02
Pochwały: 14
Telefon:: nie mam

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez pete67 » 2 sie 2017, o 10:50

Tak z głupia frant....
Ostatni miesiąc to zamówionych ponad 10 przedmiotów z GB, Aliexpress i Banggood.
i ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu, wielkiemu i kosmicznemu.
etui z Ali przyszło po 12 dniach. latarki z GB 10(!!!) dni, inne pierdoły również około 14-15 dni
Jeszcze jedna przesyłka z przed tygodnia, ciekawe jak dojdzie.
Pytanie brzmi:
czy mam zagrać w totka czy może coś się zmieniło w obsłudze zwykłych rejestrowanych?
pete67
AKTYWNY
 
Posty: 730
Dołączył(a): 12 gru 2013, o 11:19
Pochwały: 17
Telefon:: Redmi Note
ROM: MIUI POLSKA

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez clorox » 2 sie 2017, o 13:58

Wakacje to i przesyłek mniej ludzie zamawiają - są inne wydatki. We wrześniu/październiku pewnie wróci wszystko do normy.
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez bartosz325 » 2 sie 2017, o 19:12

Też tak myślę. Coś ostatnio ten China Post Registered Air Mail bardzo szybko doszedł - 1,5 tygodnia, gdzie zazwyczaj trwało to 2,5-4 tygodnie, a sprzedawca ten sam.
bartosz325
 
Posty: 20
Dołączył(a): 16 sty 2015, o 23:40
Telefon:: Sony Ericsson
ROM: CM11 + OPT kernel

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez wojko6 » 2 sie 2017, o 22:20

A jak nie wysłałem na maila celnikom jakieś dokumentu, to oni się upomną mailowo, co nie?
wojko6
 
Posty: 31
Dołączył(a): 10 lip 2017, o 12:05
Telefon:: Lumia 535

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez skrzyppodlogi » 2 sie 2017, o 23:19

Mi ostatnio przesyłka rejestrowana z Gearbest przez Austria Post przyszła do domu w 9 dni od zamówienia:)
skrzyppodlogi
 
Posty: 19
Dołączył(a): 24 maja 2017, o 11:12
Pochwały: 1
Telefon:: Xiaomi

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron