• Reklama

[zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez yuliia25 » 4 wrz 2016, o 21:27

aaa dzieki, prosto nigdy nie kupowalam przez internet, i nie wiem jak sprawdzac nawet na jakej stronie(
yuliia25
 
Posty: 0
Dołączył(a): 4 wrz 2016, o 18:32
Telefon:: iphone

Reklama

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez blue_voyager » 4 wrz 2016, o 21:31

Wszystko masz podane na tacy, wystarczy tylko poczytać:

faq-dzialu-zakupy-zanim-zadasz-pytanie-przeczytaj-t15077.html
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez yuliia25 » 4 wrz 2016, o 21:38

:-) dzieki)
yuliia25
 
Posty: 0
Dołączył(a): 4 wrz 2016, o 18:32
Telefon:: iphone

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez PanRatio » 4 wrz 2016, o 21:51

mPiter napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Tylko według 17track ten list został doręczony w październiku 2015 roku...
PanRatio
AKTYWNY
 
Posty: 265
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 15:42
Pochwały: 26
Telefon:: Moto Z Play
ROM: 8.0.0 Stock

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez marcoos1 » 4 wrz 2016, o 22:17

tak ma być, czekaj cierpliwie
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez morfeusz » 5 wrz 2016, o 09:13

Czekam na swój Redmi 3 Pro już 46 dzień od złożenia zamówienia. W ostatnim wpisie na 17Track od samego początku widnieje to samo, czyli:

"2016-07-26 15:50 The item has arrived in the transit airport"

Mailowałem do NL Post ale nie ma żadnej odpowiedzi. Oczywiście jestem w kontakcie ze sklepem iBuygou w którym kupowałem telefon. Od początku zeszłego tygodnia niby zajmują się tą sprawą. Ale ile czasu można sprawdzać gdzie jest paczka? Tydzień? Teraz serwis odpisał mi coś takiego:

"please note that check period is 3-6 months for the NL Post, here is the feedback from the shipping company"

(Wysłali jakiś obrazek napisany po chińsku z komentarzem gdzie rozumiem tylko "3-6")

Co w tym wypadku znaczy to 3-6 miesięcy, bo do końca nie rozumiem? Na pewno nie czas dostarczenia paczki, bo kupując telefon był napisany okres w którym przesyłka powinna być dostarczona, ale nie był aż tak długi jak to przedstawia teraz serwis. Czy może ktoś wie/pamięta ile wynosił maksymalny shipping dla Air Mail, czyli NL Post w iBuygou bo nie mogę teraz znaleźć? Zastanawiam się czy nie zgłosić sprawę do PayPal.
morfeusz
 
Posty: 59
Dołączył(a): 19 lip 2015, o 14:17
Pochwały: 7
Telefon:: Xiaomi Redmi 4 Note
ROM: Global

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez blue_voyager » 5 wrz 2016, o 09:20

Niby w jaki sposób sklep mógłby zająć się tą przesyłką? Jaki wpływ może mieć sklep na losy wysłanej paczki? Odpisują Ci tak dla świętego spokoju, nic nie zrobią bo nie mogą. 46 dni to długo, ale przesyłka może jeszcze dojść. Zwykle sklepy deklarują dostawe w ciągu 60 dni i przed tym terminem PayPal nic nie zrobi.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez maks_129 » 5 wrz 2016, o 09:23

marcjanna napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Siemka moja paczka dopiero jest na cle w piątek dopiero mi list przyszedł i nie dawno wysłałem im wszystkie papiery więc myślę że w tym tygodniu już będę miał telefon.
maks_129
 
Posty: 2
Dołączył(a): 24 lip 2016, o 17:25
Telefon:: htc

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez morfeusz » 5 wrz 2016, o 09:39

blue_voyager napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Może próbować sprawdzić gdzie obecnie paczka się znajduje?

Przed wysłaniem tamtej wiadomości napisali mi coś takiego:
"We have contacted with our local post and they have been checking with it. But it takes some time. please kindly wait with us. I will inform you once we get any results. please do not worry about it."

I tak kontaktują się już prawie tydzień...

W PayPal'u wyczytałem o jakimś terminie 45 dni jeżeli przesyłka nie dojdzie ale nie jestem pewien.
Na Ali tak jak piszesz jest właśnie do około 60 dnia na dostarczenie paczki. Ale nie pamiętam jak to było z AirMail, czyli NL Post w iBuygou aby podważyć to co mi napisał że niby może i być 3-6 miesięcy.
morfeusz
 
Posty: 59
Dołączył(a): 19 lip 2015, o 14:17
Pochwały: 7
Telefon:: Xiaomi Redmi 4 Note
ROM: Global

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez expresss » 5 wrz 2016, o 14:33

Szlag mnie zaraz trafi :evil:

Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


List z UC przyszedł 24.08. Papiery (screen płatności z Ali, screen z banku, moje dane) wysłane mailowo tego samego dnia.

Ile mam jeszcze kuźwa czekać?! Innych paczki puszczają, moja leży gdzieś odłogiem. A kasę za VAT będą chcieli - tylko za co?
Będzie niezła beka jak okaże się, że dłużej będzie leżała w WER niż leciała z Chin i potem z Holandii :mrgreen:
Poczta-Polska - zakurzony komunistyczny moloch. Nie polecam :evil:
expresss
 
Posty: 0
Dołączył(a): 17 sie 2016, o 00:28
Telefon:: myPhone Luna

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez blue_voyager » 5 wrz 2016, o 14:37

To zamawiaj kurierem jak nie potrafisz czekać. Jest jak jest i na razie nic się nie zmieni.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez Forsaken » 5 wrz 2016, o 14:43

expresss napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Mam praktycznie identyczną sytuację list doszedł 24.08 papiery wysłane mailem. Więc przez 7 dni roboczych od 25.08 nie dali rady ogarnąć tematu.
Aktualizacja właśnie sprawdziłem mam nowy status:
Zwolnienie przesyłki przez urząd celny 2016-09-05 13:02 WER Warszawa
Forsaken
 
Posty: 118
Dołączył(a): 11 cze 2013, o 20:20
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 7
Telefon:: LeEco x657

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama