• Reklama

[zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez blue_voyager » 13 mar 2015, o 12:04

Owszem, FAQ odpowiada na Twoje Pytanie:

P: Dostałem numer przesyłki ale żaden Tracking go nie znajduje. Co się dzieje?
O: Spokojnie, nadanie numeru nie jest jednoznaczne z wysłaniem przesyłki, jedynie z jej wprowadzeniem do systemu. Sprzedawcy (zwłaszcza Ci mniejsi) zwykle czekają aż uzbiera się większa ilość przesyłek i dopiero wtedy zawożą je na pocztę. Przesyłka pojawi się w trackingu wtedy gdy fizycznie znajdzie się na poczcie. Jeśli minął długi czas od podania numeru a nie pojawił się żaden status przesyłki, możesz napisać do sprzedawcy maila z prośbą o wyjaśnienie sytuacji, czasami to motywuje sprzedawcę do działania.
Czasami czas wysyłki wydłużają (i to znacznie) święta, które akurat trwają w Chinach. Sprawdź czy akurat to nie jest przyczyną opóźnień.

Czego oczekujesz, podania ile dni czekać? To zależy od twojej cierpliwości.
A skoro założyłaś spór, to tym bardziej nie wiem w czym problem. Sprzedawca ma określony czas aby się do niego ustosunkować, jeśli go odrzuci, eskalujesz go.

I jeszcze jedno, większość opóźnień w ostatnich tygodniach ma swoje źródło w świętach Nowego Roku.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Reklama

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez Maltis » 13 mar 2015, o 12:36

@blue_voyager

Tutaj właśnie trzeba poradzić koleżance a nie odsyłać do FAQ. Po miesiącu to normalne żże szuka ona porady u doświadczonych użytkowników. Co innego jeżeli ktoś na drugi dzień od podania numeru sra się i wypytuje. Tutaj sytuacja jest inna.

A odpowiadając na pytanie koleżanki. Ja też zakładałbym spór. Juz dawno po chińskich świętach a chińczyk ewidentnie kręci bo nie chce mu sie na poczte isć lub w ogole nie ma zamiaru. Spór trzeba założyć a jak będzie pyskował to eskalować. On już tego nie wyśle zapewne. A daj koleżanka linka do sprzedawcy.

Autor postu otrzymał pochwałę
NUBIA z5s->XIAOMI Mi3->IUNI U2->XIAOMI Mi4->NUBIA z7(nie MAX nie MINI)-> XXX
Avatar użytkownika
Maltis
VIP
 
Posty: 852
Dołączył(a): 10 mar 2014, o 12:14
Pochwały: 20
Telefon:: Xiaomi Mi3
ROM: MIUI v6 4.4.4

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez herbatkowy » 13 mar 2015, o 12:40

Do mnie doszła paczka dziś odebrałem, całość trwała 12 dni.

Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Był ZOPO C2 Platinum, Lenovo A820, iOcean X7 HD, Umi C1, Asus Zenfone 5 2/16, Meizu M1 note, Xiaomi redmi note 2 , LG G Flex 2, Xiaomi Redmi Note 3 PRO, Xiaomi RN4 3/32
Avatar użytkownika
herbatkowy
AKTYWNY
 
Posty: 223
Dołączył(a): 7 lip 2013, o 22:30
Lokalizacja: Ostroleka
Pochwały: 7
Telefon:: Redmi Note 5 4/64
ROM: global

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez Dankan » 13 mar 2015, o 13:05

Mam takie pytanie: Nie wiecie ile miej więcej wynosi czas aktualizacji trackingu w Post NL?
Bo na pewno nie jest to natychmiastowe, a wiem że przy tej poczcie trwa to zawsze najdłużej.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Dankan
 
Posty: 19
Dołączył(a): 21 lut 2015, o 17:48
Telefon:: nokia

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez Krasendo » 13 mar 2015, o 13:07

blue_voyager napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



Ok, tyle że na stronie pp nie ma żadnego trackingu odnośnie RS234755496NL tego numer. Tylko kraj nadania i kraj odbiorcy + rodzaj listu.
Krasendo
 
Posty: 38
Dołączył(a): 16 lut 2015, o 09:45
Telefon:: Xperia SP
ROM: Cyanogenmod 11

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez blue_voyager » 13 mar 2015, o 13:23

Przesyłki NL pojawiają sie na stronie PP bodajże od Amsterdamu. Co nie zmienia faktu, że gdy przesyłka bedzie zatrzymana przez UC, to taki status sie tam pojawi.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez Sid » 13 mar 2015, o 14:18

Dankan napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Krasendo napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Tuż po otrzymaniu numeru w pierwszej kolejności szukajcie swoich paczek na tej stronie:
http://www.internationalparceltracking.com
Sid
AKTYWNY
 
Posty: 328
Dołączył(a): 20 cze 2013, o 03:51
Pochwały: 8
Telefon:: PPTV King 7

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez Krasendo » 13 mar 2015, o 15:00

Jak moja paczka jest w Polsce. "pp"=poczta polska.
Krasendo
 
Posty: 38
Dołączył(a): 16 lut 2015, o 09:45
Telefon:: Xperia SP
ROM: Cyanogenmod 11

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez kreisik » 13 mar 2015, o 15:46

WItam,

Zakupiłem telefon z aliexpress już jakiś czas temu.

Dostałem numer śłedzenia, ale bardzo się tym niepokoje.

Najpierw chyba standardowy status: 04-03-2015 Received from Customer

Ale zaniepokoił mnie następny: 06-03-2015 Despatched to overseas (Country code: BY)
Dlaczego do Białorusi?

Powinienem się martwić, że nie do PL? Czy doleci do Białorusi a potem skieruje się do Polski? Ktoś miał podobny przypadek?

Adres oczywiście poprawnie podany na aliexpress, kilkukrotnie się upoweniałem.

Na stronie białoruskiej poczty tylko coś takiego: Отправка отправления из учреждения обмена :na trackitonline.ru tłumaczy na: Opuszczenie międzynarodowego centrum logistycznego
Czyli jeszcze jej tam nie ma.

Proszę o info czy z moją przesyłką jest wszystko ok.
kreisik
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 15:35
Telefon:: Xperia m

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez wacie72 » 13 mar 2015, o 16:07

Poczekaj na kolejny status , często jest tak że w śledzeniu są dziwne kraje a potem i tak paczka ląduje w PL.
Albo dostałeś lipny numer a paczka idzie jako nierejestrowana.
Avatar użytkownika
wacie72
VIP
 
Posty: 856
Dołączył(a): 18 maja 2014, o 14:59
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 49
Telefon:: Redmi Note 7

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez Grand » 13 mar 2015, o 19:24

Cześć,
czy ktoś mógłby sprawdzić co się dzieje z przesyłką RC339481507CN? Numer otrzymałem kilkanaście dni temu, ale na śledzeniu China Post nic nie pokazuje, może koś zna inne strony ze śledzeniem i pomoże?
Grand
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 19:15
Telefon:: Fajny

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez shayk » 13 mar 2015, o 19:26

Grand napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Numer nadany, ale nie wysłana paczka..
MEIZU MX4 < LENOVO K3 NOTE < MEIZU M2 < ELEPHONE P7000 < XIAOMI Mi3 < MEIZU M1 NOTE < EACHINE M1 < P6i < STAR N9800
Pomagam w zakupach z Chin
Avatar użytkownika
shayk
VIP
 
Posty: 1845
Dołączył(a): 4 kwi 2014, o 13:16
Pochwały: 41
Telefon:: elephone

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron