• Reklama

SHARP AQUOS S2

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez HokusPokus77 » 24 cze 2018, o 21:39

rgr napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jak długo czekałeś na dostawę? Z VAT czy bez VAtu ci dostarczyli?
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ja zamierzam po przybyciu mojego fona iść taką ścieżką
1. Odblokowanie bootloadera
2. Przejście na ROM taiwański
3. Aktualizacja do Oreo na oryginalnym ROM
4. Jak mi będzie bardzo się chciało to zabawa z tym AICP z linka
Myślę że w Twoim przypadku powinieneś pominąć pkt 3 z mojej listy :)
HokusPokus77
 
Posty: 7
Dołączył(a): 18 cze 2018, o 11:36
Telefon:: Apple

Reklama

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez rysiusek » 25 cze 2018, o 07:05

noman1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

To nawet spoko, straszmie mnie drażni jak mam ciepłą cegłe. A jak z baterią ? Sot 3-4h przy normalnym użytkowaniu ?
rysiusek
 
Posty: 35
Dołączył(a): 31 maja 2015, o 12:16
Telefon:: Lenovo A820

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez rgr » 25 cze 2018, o 10:51

HokusPokus77 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jak długo czekałeś na dostawę? Z VAT czy bez VAtu ci dostarczyli?
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ja zamierzam po przybyciu mojego fona iść taką ścieżką
1. Odblokowanie bootloadera
2. Przejście na ROM taiwański
3. Aktualizacja do Oreo na oryginalnym ROM
4. Jak mi będzie bardzo się chciało to zabawa z tym AICP z linka
Myślę że w Twoim przypadku powinieneś pominąć pkt 3 z mojej listy :)

Zamówione 1 czerwca, czyli 3 tygodnie (dotarła przed weekendem). VAT-u nie było, mimo że logo JB na taśmie przyciągające uwagę.

Czy mam zainstalować stery z telefonu (po włączeniu tel. normalnie pojawia się partycja z setup.exe).
Ostatnio edytowano 25 cze 2018, o 13:40 przez rgr, łącznie edytowano 1 raz
rgr
 
Posty: 89
Dołączył(a): 23 cze 2018, o 20:51
Pochwały: 9
Telefon:: Sharp S2 / LeTV x522

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez HokusPokus77 » 25 cze 2018, o 11:33

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Tak, bez sterowników nic nie zrobisz
HokusPokus77
 
Posty: 7
Dołączył(a): 18 cze 2018, o 11:36
Telefon:: Apple

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez zimmonx » 25 cze 2018, o 11:41

rysiusek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

To nawet spoko, straszmie mnie drażni jak mam ciepłą cegłe. A jak z baterią ? Sot 3-4h przy normalnym użytkowaniu ?


Sot bardziej 4-5h przy normalnym użytkowaniu
zimmonx
 
Posty: 91
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 09:27
Lokalizacja: pl
Pochwały: 10
Telefon:: Sharp Aquos S2
ROM: 135E Custom

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez rgr » 25 cze 2018, o 13:46

Bootloader odblokowany wg instrukcji z xda (https://forum.xda-developers.com/androi ... d-t3761071)
z jedną poprawką: kombinacja VOLup+POWER nie powodowała wejścia w Download mode (pojawiał się android z czerwonym X), dopiero komenda "adb reboot bootloader" zadziałała. Reszta raczej bez problemu.

Teraz pokazuje się przy starcie "This device has been unlocked itd.". Zakładam, że jest dobrze :)

Teraz który ROM polecacie wgrać? Najbardziej zależy mi na jak najlepszym spolszczeniu.
rgr
 
Posty: 89
Dołączył(a): 23 cze 2018, o 20:51
Pochwały: 9
Telefon:: Sharp S2 / LeTV x522

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez wilkw » 25 cze 2018, o 15:08

rgr napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Możesz napisać krótką instrukcję?
Jiayu g4c - Honor 3c - Nubia Z7 max - Sharp Z3 - Sharp Aquos S2 - aktualnie SHARP AQUOS S3
wilkw
AKTYWNY
 
Posty: 234
Dołączył(a): 1 mar 2014, o 22:54
Pochwały: 11
Telefon:: Sharp Aquos S3
ROM: 8.0

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez rgr » 25 cze 2018, o 21:48

Instrukcja instalacji bootloadera (w trakcie tworzenia !!!).

WAŻNE: wszystkie komendy wpisujemy bez cudzysłowów. MUSIMY MIEĆ ZAINSTALOWANY STEROWNIK ADB (np. stąd https://adb.clockworkmod.com/).
Do następnego punktu przechodzimy, gdy poprzedni zakończy się poprawnie (czy to komenda, czy restart telefonu).
Wszystkie dane z telefonu zostają skasowane!
No i oczywiście wszystko na własną odpowiedzialność !!!

1. Uruchamiamy telefon (jeżeli to pierwsze uruchomienie to przesuwamy język na English, zatwierdzamy, a resztę opcji pomijamy - SKIP).
2. Wchodzimy w Settings -> About phone i klikamy 7-8 razy w pole Build number (jest w okolicach połowy opcji) aż pokaże się napis o uruchomieniu trybu Developer.
3. Cofamy się do menu Settings i wchodzimy w Developer options. Tam włączamy USB debugging.
4. Podłączamy teraz telefon do PC, pojawi się na ekranie telefonu okno, zaznaczamy "Nie pytaj ponownie" i klikamy OK. Instalujemy sterownik z telefonu (setup.exe z urządzenia CD-ROM, które się pojawi).

5.
a) Ściągamy odpowiedni plik z pola "BOOTLOADER UNLOCK: @SS2/SAT Bootloader unlock" z wątku https://forum.xda-developers.com/androi ... d-t3761071
Są na samym dole pierwszego postu w sekcji Attached files (UWAGA! plik SS2 jest do wersji 4/64GB, SAT do wersji 6/128GB):
File Type: zip Sharp_ss2_boot_unlock_files.zip - [Click for QR Code] (1.14 MB, 3094 views)
File Type: zip Sharp_sat_boot_unlock_files.zip - [Click for QR Code] (1.17 MB, 334 views)

b) Rozpakowujemy plik do jakiegoś folderu, uruchamiamy konsole (cmd.exe) i przechodzimy do tego katalogu.

6. Wydajemy komendę "adb reboot bootloader" - telefon powinien uruchomić się w trybie Download mode (taki napis pojawi się na ekranie Sharpa).
7. Wydajemy komendę "fastboot getvar productid", a otrzymany numer seryjny konwertujemy do MD5 za pomocą strony https://www.md5hashgenerator.com/
8. Wydajemy komendę "fastboot oem dm-verity MD5", gdzie zamiast MD5 wstawiamy otrzymany kod MD5 z poprzedniego punktu. Powinniśmy zobaczyć odpowiedź "OK".
9. Flaszujemy bootloader komendą "fastboot flash abl unlock.elf".
10. Ponownie uruchamiamy telefon w trybie Download komendą "fastboot reboot-bootloader".
11. Wydajemy komendę "fastboot oem unlock".
12. W tym miejscu na telefonie pojawi się ekran "Unlock bootloader?". Przyciskami VOLUME wybieramy "YES, unlock", a zatwierdzamy przyciskiem POWER.
13. Wydajemy komendę "fastboot oem unlock_critical".
14. Wydajemy komendę "fastboot.exe oem cert_timecount set 100".
15. Jeżeli wszystko poszło dobrze, to przy bootowaniu na górze ekranu pojawia się napis "Device has been unlocked...".
(rosyjska wersja video https://youtu.be/YV6OCIg4akM?t=309)

Wszelkie poprawki mile widziane!

Pochwały przyznane za posta: 6
rgr
 
Posty: 89
Dołączył(a): 23 cze 2018, o 20:51
Pochwały: 9
Telefon:: Sharp S2 / LeTV x522

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez rgr » 26 cze 2018, o 08:21

Krok 2: Aktualizujemy soft ze strony Sharpa do wersji międzynarodowej (WW) z posiadanej wersji chińskiej (CN):

1. Wchodzimy na stronę http://www.sharpmobile.com.tw/%E6%9C%8D ... 6%8F%B4-s2
2. Klikamy na TRZECIE szare pole z chińskimi znakami (powinno być pod napisem "taiwansupport@commtiva.com").
3. Ściągamy plik z softem 00WW_1_35F (odnośnik http://dl.sharpmobile.com.tw/update/S2/ ... update.zip). Po ściągnięciu zmieniamy jego nazwę na np. SS2-136M-0-00CN-B04-update.zip
4. Podłączamy telefon, wybieramy Transfer files w telefonie i wgrywamy plik do katalogu Internal shared storage.
5. Wybieramy numer *#*#874#*#*, zatwierdzamy i soft zaczyna się aktualizować.
6. Po aktualizacji kasujemy plik z telefonu (bo w kółko będzie się chciał aktualizować), sprawdzamy w Settings->Check udpates czy nie ma nowszego softu.
7. Gotowe.
rgr
 
Posty: 89
Dołączył(a): 23 cze 2018, o 20:51
Pochwały: 9
Telefon:: Sharp S2 / LeTV x522

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez radzix » 26 cze 2018, o 09:04

RGR dziękuje za instrukcję . Mam tylko pytanie jak już zrobiłem KROK2: Aktualizujemy soft ze strony Sharpa do wersji międzynarodowej (WW) z posiadanej wersji chińskiej (CN)
Czy mogę teraz zastosować twoją instrukcję do instalacji bootloadera ?
Chodzi o to czy kolejność wykonania jest ważna ??
radzix
 
Posty: 3
Dołączył(a): 14 wrz 2014, o 08:44
Telefon:: SHARP AQUOS S2

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez rgr » 26 cze 2018, o 12:03

To już pytanie do mądrzejszych, ale nie sądzę by miało to znaczenie.

PS. Czy jest tutaj na forum powiadamianie o nowych wpisach w wątku?
rgr
 
Posty: 89
Dołączył(a): 23 cze 2018, o 20:51
Pochwały: 9
Telefon:: Sharp S2 / LeTV x522

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez zielony14 » 26 cze 2018, o 21:17

niestety zostało tymczasowo wyłączone przez administratora.
Pomoc w zakupach z chin, w wyborze telefonu.
Najnowsze promocje telefonów!

Więcej na pw, bądź "zleceniekupna@gmail.com".
Avatar użytkownika
zielony14
VIP
 
Posty: 1725
Dołączył(a): 16 lis 2014, o 18:18
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 70
Telefon:: IPHONE 11 PRO MAX

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości