• Reklama

Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez ambi » 12 paź 2017, o 19:12

Kurier UPS przywiózł mi dziś namiot zamawiany z aliexpress. Przy paczce była faktura VAT na której łącznie do zapłaty jest 164zł. Paczki nie odbierałem ja, tylko ktoś z rodziny. Kurier nic nie wspominał o opłatach.
Co teraz, gdzie mam zapłacić te 164zł? A może mi się upiekło i nie muszę?:D
ambi
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29 sie 2014, o 00:27
Telefon:: Xiaomi

Reklama

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez clorox » 12 paź 2017, o 20:39

Kurier powinien pobrać przy wydawaniu paczki. Lepiej zadzwoń na infolinię UPS i podpytaj, chyba że chcesz mieć niezapłacone należności skarbowe...
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez Waran z komodo » 12 lis 2017, o 15:05

Szansa na otrzymanie VATu przy zamawianiu Mi notebook pro z gearbest priority line?
Tak wiem, istnieje ale moze ktoś już zamawiał albo ktoś ma lepsze informacje na ten temat ja odnośnie takich większych gabarytów nie mam informacji.
Coś wiecie na ten temat?
Waran z komodo
 
Posty: 40
Dołączył(a): 27 cze 2016, o 11:08

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez Alyaa » 12 lis 2017, o 17:18

Priority Line to przepakowanie paczki na terenie UE czyli nie powinno być vatu. One idą z UK kurierem.
Alyaa
AKTYWNY
 
Posty: 247
Dołączył(a): 6 lut 2017, o 17:47
Pochwały: 7
Telefon:: Oukitel K6000 PRO

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez Waran z komodo » 13 lis 2017, o 00:31

Tak wiem, a pomimo to ludzie pisali że trafili na VAT (jakiś odsetek niestety istnieje)
I pytam bo może ktoś już ma doświadczenie z zamawianiem większych gabarytów (laptop) priority linem
Waran z komodo
 
Posty: 40
Dołączył(a): 27 cze 2016, o 11:08

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez Alyaa » 13 lis 2017, o 01:02

Z priority line jeszcze się nikt z vatem nie zgłosił. Garbest ostatnio wysłał normalnie zamiast priority line i wtedy trafiło na vat właśnie.
Alyaa
AKTYWNY
 
Posty: 247
Dołączył(a): 6 lut 2017, o 17:47
Pochwały: 7
Telefon:: Oukitel K6000 PRO

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez Flyagaric » 13 lis 2017, o 14:01

Poczytaj lepiej wątki GB i zastanów się czy chcesz od nich kupować laptopa.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez pobutek » 17 lis 2017, o 09:46

Witam, głupie pytanie. Czy i ile moga mi naliczyć za zwykły zegarek Skmei wart 7,99$. Miałem wysłąc im skany oświadczenia itd. Najgorsze że robiłem więcej drobnych zakupów i zapłaciłem za całość. wartość przelewu z paypal jest dużo większa.
Obrazek
Avatar użytkownika
pobutek
 
Posty: 23
Dołączył(a): 12 mar 2015, o 07:50

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez skazi » 17 lis 2017, o 09:59

pobutek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jakoś nie chce mi się wierzyć żeby zatrzymali paczkę z jednym zegarkiem w kopercie.
Chińczyk wysłał wszystko co zamówiłeś w jednej paczce i wpadła czy jak?
skazi
AKTYWNY
 
Posty: 705
Dołączył(a): 26 maja 2015, o 14:59
Pochwały: 68
Telefon:: Xiaomi Mi5
ROM: Stock

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez clorox » 17 lis 2017, o 15:25

@pobutek Wyślij screena z tego co kupiłeś i z przelewu za wszystko. Zaznacz, co jest w paczce i jaką ma wartość i tyle. Celników interesuje tylko wartość tej przesyłki. Nie mogą naliczyć VAT od tego czego jeszcze e ma w paczce.
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez pobutek » 17 lis 2017, o 15:28

Zrobiłem zgodnie z tym co mi napisali czyli wysłałem skan ze sklepu, oświadczenie, opis co to jest oraz skan z PayPal. Zadzwoniłem i się okazało że niby wszystko ok. Może było podejrzenie że idą rolexy :P

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Avatar użytkownika
pobutek
 
Posty: 23
Dołączył(a): 12 mar 2015, o 07:50

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez sylwu » 20 lis 2017, o 14:11

witam Panowie. dotychczas zamawiałem drobnice o wartości do 20$. głównie z aliexpress. chciałbym teraz zamówić 100szt. przedmiotu o wartości 150$. nie jest to elektronika, mały walcowaty przedmiot z alu. wysyłka jest DHL'em. sprzedawca mówi że może zaniżyć wartość przesyłki.
czy jest szansa że dowalą jakieś opłaty??? zamawiam pierwszy raz taką ilość na jeden raz i chciałbym więdzieć jak to obecnie wygląda z cłem itp
sylwu
 
Posty: 4
Dołączył(a): 20 lis 2017, o 14:07
Telefon:: moto

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron