• Reklama

Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez jack78 » 2 paź 2017, o 16:56

Stawiam że paczka jest za lekka i za mała aby ją oclili. No chyba że sklep (np. Gearbest zawsze podaje prawdę) napisał prawidłową wartość na deklaracji celnej, to wtedy inna sprawa. Co do znaku CE to nigdy nie chcieli ode mnie deklaracji, ale ja należę pod WER Zabrze.
jack78
 
Posty: 136
Dołączył(a): 8 sie 2013, o 14:30
Pochwały: 2

Reklama

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez nikoxxx » 2 paź 2017, o 20:09

Niestety ale już mam status "Zatrzymanie w cle". Co do zapłaty VAT to akurat nie problem, bardziej obawiam się czy też tak czepiają się jak telefonów. Dla tego pytam, czy miał ktoś problem z innymi rzeczami w Przemyślu? Czy też czepiali się "CE"? Kupione na Aliexpress, wysłane pocztą Holenderską.
Avatar użytkownika
nikoxxx
 
Posty: 43
Dołączył(a): 19 cze 2015, o 02:01
Pochwały: 4
Telefon:: Xiaomi Redmi Note 4
ROM: RR 7.1.2

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez jack78 » 2 paź 2017, o 20:18

To jeszcze o niczym nie świadczy. Zobacz co ja miałem z jedną przesyłką. W końcu nic nie zapłaciłem
Obrazek

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
jack78
 
Posty: 136
Dołączył(a): 8 sie 2013, o 14:30
Pochwały: 2

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez nikoxxx » 2 paź 2017, o 20:52

U Ciebie jest "Zatrzymanie przez urząd celny " potem "Zwolnienie przez urząd celny " więc się udało. Niestety u mnie jest już status "Zatrzymanie w cle", więc VAT pewny (teraz już czekam na list).
Avatar użytkownika
nikoxxx
 
Posty: 43
Dołączył(a): 19 cze 2015, o 02:01
Pochwały: 4
Telefon:: Xiaomi Redmi Note 4
ROM: RR 7.1.2

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez jack78 » 2 paź 2017, o 20:54

Racja. Źle przeczytałem

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
jack78
 
Posty: 136
Dołączył(a): 8 sie 2013, o 14:30
Pochwały: 2

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez marcoos1 » 2 paź 2017, o 23:06

nikoxxx napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Niedługo się przekonasz. A na razie ta wiedza w niczym ci nie pomoże. Już nic nie możesz zrobić poza czekaniem
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez nikoxxx » 3 paź 2017, o 13:42

Witam dzisiaj odebrałem list z celnego (wczoraj zatrzymany a dzisiaj już mam list). Mam pytanie, screen z Aliexpress mam zrobić całej strony. Jak wschodzie w swoje zamówienie "zobacz szczegóły" to chodzi konkretnie o tą stronę?
Avatar użytkownika
nikoxxx
 
Posty: 43
Dołączył(a): 19 cze 2015, o 02:01
Pochwały: 4
Telefon:: Xiaomi Redmi Note 4
ROM: RR 7.1.2

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez rodan77 » 3 paź 2017, o 13:50

nikoxxx napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Chcą tylko szczegóły płatności i zamówienie ? Nic o CE i instrukcji ?
rodan77
VIP
 
Posty: 1166
Dołączył(a): 17 lut 2016, o 21:36
Pochwały: 94
Telefon:: Meizu 16

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez nikoxxx » 3 paź 2017, o 13:58

Tego jeszcze nie wiem. Właściwie dla tego pisałem tutaj jak to jest z zegarkami (smartwatch). Ten smartwatch nie ma znaczka CE a instrukja jest po angielsku.
Avatar użytkownika
nikoxxx
 
Posty: 43
Dołączył(a): 19 cze 2015, o 02:01
Pochwały: 4
Telefon:: Xiaomi Redmi Note 4
ROM: RR 7.1.2

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez rodan77 » 3 paź 2017, o 14:20

Jeśli dobrze pamiętam, przy telefonach to już w pierwszym piśmie informowali, że sprzęt nie posiada wymaganych certyfikatów. Niech ktos potwierdzi lub zaprzeczy, kto miał do czynienia z UC Przemyśl ostatnio.
Może smartwatch traktują jak zegarek i nie wymagają CE. A może się opamietali w końcu :) trzeba będzie zamówić jakiś telefon i zobaczyć co zrobią.
rodan77
VIP
 
Posty: 1166
Dołączył(a): 17 lut 2016, o 21:36
Pochwały: 94
Telefon:: Meizu 16

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez Neesa » 3 paź 2017, o 20:44

rodan77 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Chcą tylko szczegóły płatności i zamówienie ? Nic o CE i instrukcji ?

WER Warszawa zatrzymał mi 4 sierpnia Redmi Note 4 Global Version, otworzyli paczkę, ale chyba ich zadowolił sam znaczek CE na zafoliowanym pudełku, zapakowali z powrotem i w liście chcieli już tylko dokumentu zakupu w oryginale i jego tłumaczenia.
Neesa
 
Posty: 43
Dołączył(a): 6 lis 2016, o 15:42
Pochwały: 1
Telefon:: Redmi Note 4 GlobVer
ROM: Global Stable

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez nikoxxx » 4 paź 2017, o 12:01

Ja dostałem standardowe pismo z prośbą o dokumenty związane z zakupem i dane osobowe. Wczoraj wysłałem na ich adres email. Zobaczymy co zrobią dalej. Ja pewności nie mam czy jest znaczek CE czy go nie ma. Oglądałem filmiki na YouTube jak ktoś rozpakował i nie widziałem żeby było CE, ale jak jest na moim pudełku to nie wiem.
Avatar użytkownika
nikoxxx
 
Posty: 43
Dołączył(a): 19 cze 2015, o 02:01
Pochwały: 4
Telefon:: Xiaomi Redmi Note 4
ROM: RR 7.1.2

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości