• Reklama

Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez markus70 » 9 paź 2017, o 13:36

@up
a jak sądzisz? ręce opadają... kasę szykuj przy odbiorze..
markus70
VIP
 
Posty: 976
Dołączył(a): 31 paź 2012, o 13:15
Lokalizacja: Somewhere in Poland ;)
Pochwały: 19
Telefon:: Z reguły Xiaomi :)

Reklama

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez bossek » 9 paź 2017, o 13:39

Spoko, pierwszy raz przez clo mi szedl, kasa przyszykowana
bossek
 
Posty: 13
Dołączył(a): 15 wrz 2016, o 14:50
Telefon:: brak
ROM: brak

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez marcoos1 » 9 paź 2017, o 21:09

bossek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

bez cła
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez lukasz354 » 10 paź 2017, o 08:06

Nie wiem czy to odpowiedni temat ale jak coś przepraszam moderację, zamówiłem telefon poprzez DHL(czas gonił) na deklaracji było 55USD, otrzymałem wczoraj przesyłkę z wyliczonym VATem na kwotę 85zł(na moje obliczenia powinno być 40-45), czy ktoś jest mi w tanie wyjaśnić skąd tak kwota ? Czytałem ze często DHL sobie dolicza jakieś opłaty. NA infolinii powiedziano mi że być może doliczyli sobie jakieś koszty transportu, ale to mam wyjaśniać z agencją celną do której już napisałem maila. Może ktoś miał taką sytuację i mi wyjaśni czy przypadkiem nie robią mnie w wała.
lukasz354
 
Posty: 36
Dołączył(a): 9 gru 2015, o 18:05
Pochwały: 2
Telefon:: nexus

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez zawel » 10 paź 2017, o 10:22

Czasem potrafili doliczać sobie opłatę za obsługę ale wtedy sama ta opłata to było koło 80zł. Z tego co pamiętam to z ich regulaminów wynikało że ta opłata jest tylko dla firm a nie osób fizycznych i można się było awanturować. Z drugiej strony w PP ta opłata to 17zł, więc musisz popatrzeć w ich cenniki, najlepiej zadzwoń do tej agencji celnej.
zawel
VIP
 
Posty: 1135
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 11:59
Pochwały: 70
Telefon:: Mi 9 Lite
ROM: xiaomi.eu

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez lukasz354 » 10 paź 2017, o 10:26

Otrzymałem taką wiadomość:
"należności celno-podatkowe oblicza się również od transportu, którego nie zadeklarował nadawca. Został przyjęty, zgodnie z przepisami i taryfą IATA, statystyczny koszt transportu i od tego statystycznego kosztu zostały obliczone należnośc"
lukasz354
 
Posty: 36
Dołączył(a): 9 gru 2015, o 18:05
Pochwały: 2
Telefon:: nexus

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez clorox » 10 paź 2017, o 12:11

Gdybyś wysłał im dokumenty z zakupu, to policzone byłoby od faktycznej kwoty, a tak zrobili "statystycznie 30$ za transport". Zawsze możesz się odwołać, że zapłaciłeś XXX i to z kosztami przesyłki, co widać w podsumowaniu zamówienia. Na papierach powinno być pouczenie o możliwości złożenia odwołania. Tylko czy to ci się będzie opłacać jak kwota na przesyłce była pewnie zaniżona.
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez nikoxxx » 10 paź 2017, o 19:23

Witam,

wczoraj odebrałem zegarek od listonosza. Oczywiście musiałem zapłacić VAT (ale na to już byłem gotowy). Zegarek (smartwatch) nie posiada żadnych znaków "CE". Sprawdziłem dokładnie pudełko, zegarek jaki i instrukcje. Widać że paczka nie była otwierana. Czyżby Przemyśl przestał się czepiać CE?
Avatar użytkownika
nikoxxx
 
Posty: 43
Dołączył(a): 19 cze 2015, o 02:01
Pochwały: 4
Telefon:: Xiaomi Redmi Note 4
ROM: RR 7.1.2

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez clorox » 10 paź 2017, o 20:49

Szczerze wątpię. To nie telefon. Małą elektronikę puszczali bez CE już wcześniej.
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez rodan77 » 11 paź 2017, o 09:45

Zamówiłem przedwczoraj telefon Vernee, więc będę miał okazję sprawdzić czy coś się zmieniło w kwestii CE w Przemyślu.
rodan77
VIP
 
Posty: 1166
Dołączył(a): 17 lut 2016, o 21:36
Pochwały: 94
Telefon:: Meizu 16

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez jivul » 12 paź 2017, o 17:02

Rozwiązanie zagadki pt "czy wartość celną USD nalicza się w momencie przyjścia paczki do WERu, czy w momencie wysłania dokumentów o wartości":

paczka przyszła do WERu pod koniec września, kiedy to kurs celny wynosił 3,6274
dokumenty wysłałem na początku października, kiedy to kurs celny wynosił 3,5619
towar za 92,99 przeliczono na 331zł, czyli 3,5595, czyli pewnie październikowy kurs.

wniosek: wysyłajcie potwierdzenia zapłaty w miesiącu w którym jest niższy kurs, to przycebulicie na VACie :D
jivul
 
Posty: 77
Dołączył(a): 30 paź 2015, o 01:09
Lokalizacja: W-wa
Telefon:: Samsung

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez marcoos1 » 12 paź 2017, o 18:25

Czyli jak przyjdzie mi paczka pod koniec października to lepiej poczekać do listopada i zobaczyć czy kurs jest lepszy.
I jak jest niższy to wysłać kwity w listopadzie a jak wyższy to wsiadam do Deloreana i wysyłam w październiku.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron