• Reklama

Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez Tommi » 22 lis 2017, o 13:02

VAT powinien być zapłacony za wszystko, także za elektronikę :) Co najwyżej masz elektronikę zwolnioną z cła jak np telefony itp.

Wysłane z MI6
Tommi
AKTYWNY
 
Posty: 303
Dołączył(a): 15 lut 2015, o 23:20
Pochwały: 3
Telefon:: Mi6
ROM: xiaomi.eu

Reklama

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez clorox » 22 lis 2017, o 13:33

pobutek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


To pochwal się ile zapłaciłeś VAT i kosztów obsługi od zegarka za $8. Jesteś pierwszym znanym mi przypadkiem zapłacenia VAT od tak niskiej kwoty. :lol:
Ostatnio edytowano 22 lis 2017, o 13:51 przez clorox, łącznie edytowano 2 razy
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez pobutek » 22 lis 2017, o 13:34

clorox napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


To pochwal się ile zapłaciłeś VAT i kosztów obsługi od zegarka za $8. Jesteś pierwszym znanym mi przypadkiem zapłacenia VAT od tak niskiej kwoty. :lol:
6zł :D

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Avatar użytkownika
pobutek
 
Posty: 23
Dołączył(a): 12 mar 2015, o 07:50

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez clorox » 22 lis 2017, o 13:35

Plus 17,90 za obsługę? Jaki UC?
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez pobutek » 22 lis 2017, o 14:15

clorox napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Należności podatkowe VAT wg dokumentu zgłoszenia celnego nr xxxxx reszta 0zł. Najdziwniejsze że wysyłka miała być za feeee i zwykła . A przywożą dhl. Kupiony w banggok. Miejsce Osmańska Warszawa.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Avatar użytkownika
pobutek
 
Posty: 23
Dołączył(a): 12 mar 2015, o 07:50

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez PcKill » 25 lis 2017, o 16:05

Przesyłka od 4 dni ma status "Kontrola celna", ale nie otrzymałem żadnego listu nt. płatności VAT. Czy to jest normalne czy mam zacząć się martwić?
PcKill
 
Posty: 3
Dołączył(a): 15 lis 2017, o 17:11
Telefon:: Nexus 5

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez marcoos1 » 25 lis 2017, o 18:15

Cierpliwie czekaj. Martwienie w niczym nie pomoże a tylko zmarszczek sie nabawisz i siwych włosów
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez Sroczek » 26 lis 2017, o 20:43

Pytanko. Dostałem zawiadomienie z UC Przemyśl aby dostarczyć dane dot. przesyłki z Szwecji. Problem polega na tym, że podany przez UC numer przesyłki nie jest przypisany do żadnych z moich zakupów.

Najzwyczajniej w świecie nie wiem co to za przesyłka. Poprosiłem o opis zawartości. Pytanko, dowiem się co jest w przesyłce?

Pozdrawiam
Sroczek
 
Posty: 5
Dołączył(a): 25 lip 2017, o 23:03
Telefon:: HONOR 5X

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez Alyaa » 26 lis 2017, o 22:27

Zapewne przeetykietowane w Szwecji jak moje buty. Zamawiałeś telefon gdzieś?
Alyaa
AKTYWNY
 
Posty: 247
Dołączył(a): 6 lut 2017, o 17:47
Pochwały: 7
Telefon:: Oukitel K6000 PRO

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez kowalwalcz » 26 lis 2017, o 22:46

Alyaa napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ja ostatnio zamawiałem buty i właśnie dwie pary przyszły ze Szwecji i tak idealnie zostały naklejone etykiety jedna na drugą że poszło bez cła
kowalwalcz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 09:39
Lokalizacja: zwa
Pochwały: 2

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez Sroczek » 26 lis 2017, o 22:51

Problem polega na tym, że nie wiem co to za przesyłka bo jedyna przesyłka o której wiedziałem, że jest ze Szwecji już dotarła. Czekam zobaczymy co UC napisze.
Sroczek
 
Posty: 5
Dołączył(a): 25 lip 2017, o 23:03
Telefon:: HONOR 5X

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez Alyaa » 26 lis 2017, o 23:36

To przesyłki z Chin są przeetykietowane w Szwecji. Zamawiałeś jakąś elektronikę na Ali? Bo UC się przede wszystkim interesują elektroniką.

PS. ja właśnie też zamawiałam 2 pary i prosiłam o 2 przesyłki ze względu na vat. Już kiedyś u tego majfrenda kupowałam buty i normalnie przyszły, ale te były droższe - wysłał przez Szwecję właśnie i spokojnie przeszły bez kontroli. :)
Alyaa
AKTYWNY
 
Posty: 247
Dołączył(a): 6 lut 2017, o 17:47
Pochwały: 7
Telefon:: Oukitel K6000 PRO

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości