• Reklama

Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez rodan77 » 2 lut 2017, o 09:04

Moje 2 zakupione telefony nie mają CE (ZTE i Lenovo). Pan celnik mnie poinformował, że zostaną wysłane do instytutu i oni określą czy mozna je wpuścić. Chwilę to potrwa bo w tej chwili wysyłają do tego instytutu telefony z początku stycznia a moje dotarły 3 dni temu.
Ciekawe czy ta opinia instytutu bedzie dodatkowo płatna gdyby jednak dopuscili do obrotu.
rodan77
VIP
 
Posty: 1166
Dołączył(a): 17 lut 2016, o 21:36
Pochwały: 94
Telefon:: Meizu 16

Reklama

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez fake4r » 2 lut 2017, o 09:24

Ale jaja się porobiły. Ciekawe właśnie jak to teraz w praktyce wszystko wygląda. Informuj jak będą jakieś postępy.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez kosmogator » 2 lut 2017, o 09:34

Ja mam zatrzymaną jedną przesyłkę z Redmi 4A w WER Zabrzu. Informacyjnie: cleniu/vatowaniu podlega w tym WER-ze w styczniu około 100 przesyłek na dobę, przynajmniej tyle jest wpisywanych do księgi magazynowej. Nigdy się nie interesowałem czy te telefony mają certyfikat CE, tak że nie wiem czy będę miał okazję przetestować wyżej opisane zjawisko.
Wieczność bywa naprawdę długa. Szczególnie pod koniec.
What goes around, comes around.
Avatar użytkownika
kosmogator
 
Posty: 196
Dołączył(a): 22 lis 2015, o 14:17
Pochwały: 24
Telefon:: Samsung

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez karamba88 » 2 lut 2017, o 10:12

W instytucie weryfikacja trwa 2 miesiące, więc na Wielkanoc będzie ekspertyza, że telefon wraca do Chin. Przemyślany sposób na ograniczenie prywatnego importu. Ciekawe, kiedy sklepy przestaną wysyłać do PL, jak dostaną masę zwrotów.
karamba88
 
Posty: 68
Dołączył(a): 22 lis 2015, o 10:33
Pochwały: 1
Telefon:: Xiaomi

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez rodan77 » 2 lut 2017, o 10:19

Celnik w Przemyślu powiedział mi, że jak już wyślą telefon do instytutu to zazwyczaj odpowiedź dostają w ciągu kilku dni roboczych.
Tylko, że te moje telefony to oni dopiero za miesiąc pewnie wyślą, bo w tej chwili obrabiaja przesyłki z początku stycznia.
rodan77
VIP
 
Posty: 1166
Dołączył(a): 17 lut 2016, o 21:36
Pochwały: 94
Telefon:: Meizu 16

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez blue_voyager » 2 lut 2017, o 10:45

Wygląda na to, że kwestie certyfikatu CE będą w najbliższym czasie mocno na tapecie, więc założyłem osobny, podwieszony wątek dotyczące tego tematu. Tutaj niech pozostaną kwestie typowo celne - VAT, cło.


certyfikat-ce-zatrzymanie-przesylki-przez-uc-t32737.html
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez adamiakadam00 » 8 lut 2017, o 22:45

Wer Wawa - 2 paki, poszło szybko -3 dni od wysyłki maili!!!! ale koszta ogromne :(

Gadałem na poczcie i powiedzieli ze dużo paczek z zagranicy jest po kontroli i dodają do nich "zaliczenie pocztowe". Więc indywidualny import się kończy. Jaki jest interes mieć 100zł tańszy telefon bez żadnej gwarancji z ryzykiem uszkodzenia bez możliwości oddania? Dla mnie to koniec sciągania elektroniki.
adamiakadam00
 
Posty: 0
Dołączył(a): 30 sie 2016, o 17:43
Telefon:: lumia 635

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez zjac » 8 lut 2017, o 22:54

adamiakadam00 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Bez gwarancji ? Masz roczną gwarancję, a koszt odesłania niecałe 20 zł ( to tyle co w PL kurier ).
Poza tym nie zapomnij, że wiele sklepów realizuje gw. na terenie PL.

Następne info: zgadnij ile smartfonów jest odrzucanych z napraw gw. w PL ?


/////nie drąż tematu bo to nie wątek od tego i zrobi się zaraz offtop oraz niepotrzebna dyskusja. fake4r
zjac
 
Posty: 30
Dołączył(a): 14 lut 2016, o 19:17
Pochwały: 6
Telefon:: Cubot

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez arabski » 8 lut 2017, o 23:51

To co każdą paczkę będą teraz sprawdzać? Nierealne, tak samo jak z naliczaniem opłat raz wyrwią jakąś i tak samo z ekspertyzami, a inna sprawa dobre sklepy mają magazyny w UE więc wiele dobrego sprzętu kupuje się bezpośrednio z Europy.
arabski
 
Posty: 19
Dołączył(a): 30 sty 2017, o 01:37
Pochwały: 2
Telefon:: zte

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez macko555 » 9 lut 2017, o 12:11

Dostalem list z UC. "Wymagana faktura z kosztami transportu(dostawy) + tłumaczenie, lub inny dokument..." bla bla bla... To znaczy że nie będę miałtych cyrków z UC i wystarczy że prześle odpowiednie dokumenty, tel zostanie ovatowany i trafi do mnie? Co mam wysłać? Kupiłem na banggod, płaciłem przez paypal.
macko555
 
Posty: 41
Dołączył(a): 6 maja 2016, o 14:02
Telefon:: lg g2

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez fake4r » 9 lut 2017, o 12:13

Wszystko jest zawarte w FAQ. Nie będziemy się rozpisywać tysięczny raz o tym samym.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez tymbark » 9 lut 2017, o 21:18

Witam dostałem dziś z US Przemyśl list co mam wysłać
Obrazek

Wysłałem im zrzut ze stronki sklepu banggood z moimi danymi numerem przesyłki i ile kosztował telefon + screenshot z paypala ile zapłaciłem + numer pesel

Czy to wystarczy czy jeżeli nie wysłałem wszystkich potrzebnych dokumentów lub wysłałem złe będą się ze mną kontaktować ?
Pierwszy raz dostałem list z UC i nie mam pojęcia czy wszystko dobrze zrobiłem
Avatar użytkownika
tymbark
 
Posty: 152
Dołączył(a): 10 kwi 2016, o 19:45
Pochwały: 10
Telefon:: RN4 4/64
ROM: miuipolska

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron