• Reklama

Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez wilku233 » 29 sty 2017, o 17:07

Witam,jestem tu nowy :) Sytuacja jest taka.Siostra zamówiła przedmiot za 1180$ (jakiś prysznic czy coś),wybrała darmową wysyłkę TNT,bo takowa była dostępna.Sprzedawca wpisał wartość 200$ i taka też widnieje na fakturze.Następnie otrzymała maila od TNT w którym jest napisane "Do odprawy celnej konieczna jest poprawna faktura Na tej brakuje kosztów transportu" wystarczy wpisać te 200$ czy coś więcej trzeba będzie wysłać ?
wilku233
 
Posty: 0
Dołączył(a): 29 sty 2017, o 16:57
Telefon:: Xiaomi

Reklama

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez blue_voyager » 29 sty 2017, o 17:16

Poczytaj FAQ, bo pytasz o rzeczy wyjaśnianie setki razy.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez adamiakadam00 » 30 sty 2017, o 20:36

Ja nie wiem ale chyba w 2017r. ostro ciśnie UC. Dwa fony i dwa zatrzymane. Też tak macie?
adamiakadam00
 
Posty: 0
Dołączył(a): 30 sie 2016, o 17:43
Telefon:: lumia 635

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez zjac » 30 sty 2017, o 20:39

adamiakadam00 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Gdyby cisło, to nie czekał bym od początku stycznia na 3 paczki. Leżą i kwitną na odprawie, a mamy prawie luty.
Ostatnio edytowano 30 sty 2017, o 20:53 przez zjac, łącznie edytowano 1 raz
zjac
 
Posty: 30
Dołączył(a): 14 lut 2016, o 19:17
Pochwały: 6
Telefon:: Cubot

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez adamiakadam00 » 30 sty 2017, o 20:50

Czyli trzyma UC? tak mam rozumieć? A jak inni mają statystyki kotroli UC?
adamiakadam00
 
Posty: 0
Dołączył(a): 30 sie 2016, o 17:43
Telefon:: lumia 635

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez zjac » 30 sty 2017, o 20:54

adamiakadam00 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Tak, leżą na cle w Przemyślu od 1 tygodnia stycznia. Dokumenty wysłane na @, za kilka dni pocztą i cisza.

* wyżej we wpisie poprawiłem,bo od stycznia wiszą, nie od grudnia jak napisałem.
zjac
 
Posty: 30
Dołączył(a): 14 lut 2016, o 19:17
Pochwały: 6
Telefon:: Cubot

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez adamiakadam00 » 30 sty 2017, o 20:55

Chodziło mi o to że nie to że szybko pracują tylko o to że wszystko zatrzymują wpizdu byle vat liczyć. O to mi chodzi. (EFEKT 500+)
adamiakadam00
 
Posty: 0
Dołączył(a): 30 sie 2016, o 17:43
Telefon:: lumia 635

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez zjac » 30 sty 2017, o 21:04

adamiakadam00 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Ale to zatrzymywanie nie ma nic wspólnego z szybkim zwiększaniem kasy w budżecie. Bo gdyby tak było, to zatrzymanie>list>wysyłka= kasa.
A tu jest zatrzymanie> nie wiadomo co przez 3-4 tygodnie ( a tak dawny kasa była by na ich koncie )
zjac
 
Posty: 30
Dołączył(a): 14 lut 2016, o 19:17
Pochwały: 6
Telefon:: Cubot

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez adamiakadam00 » 30 sty 2017, o 21:09

Nie przesadzaj, wcześniej jakieś bzdury zamawiałem, dla znajomych telefony 2 , dla siebie jeden. Zero problemu. Nie miałem ani jednego zatrzymania paczki. A teraz zamówiłem jeden dla siebie bo wymieniam starą lumię i jeden dla rodziny i co? Oba zahaltowali.

To że trzymają dużo paczek oznacza dla mnie jedno, mają dużo przesyłek do kontroli i nie wyrabiają się więc leżą.
adamiakadam00
 
Posty: 0
Dołączył(a): 30 sie 2016, o 17:43
Telefon:: lumia 635

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez zjac » 30 sty 2017, o 21:11

adamiakadam00 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Z ta ilością to bzdura, widzę po nr magazynowych. 15 paczek dziennie i nie odprawić tego...
zjac
 
Posty: 30
Dołączył(a): 14 lut 2016, o 19:17
Pochwały: 6
Telefon:: Cubot

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez blue_voyager » 30 sty 2017, o 21:14

15 paczek dziennie mówisz... A przyszło Ci do głowy, że numery magazynowe dostają tylko zatrzymane przesyłki, natomiast tysiące przepuszczonych nie mają tych numerów? I kto wg Ciebie obrabia te niezatrzymane paczki, skrzaty? Samo się robi?
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez adamiakadam00 » 30 sty 2017, o 21:19

Może coś się zmieniło od stycznia w systemie informatycznym i teraz kontrola celna jest widziana podczas podróży paczki bo ostatnio jak zamawiałem w tamtym roku to nigdzie nie było info w trackingu o odprawie celnej a teoretycznie przejść taką odprawę muszą wszystkie paczki. Może system odprawiania się zmienił i teraz pokazuje że jest w kontroli celnej.

???
adamiakadam00
 
Posty: 0
Dołączył(a): 30 sie 2016, o 17:43
Telefon:: lumia 635

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama