• Reklama

Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez irbis9 » 24 lis 2014, o 01:10

Po czasie? Nie pamiętasz, nie prowadzisz archiwum numerów trackingowych, z tego czasu pamiętasz, że zamawiałeś powerbank za $20
irbis9
 
Posty: 92
Dołączył(a): 23 wrz 2013, o 13:58
Pochwały: 8
Telefon:: xperia p

Reklama

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez bumbum » 24 lis 2014, o 13:31

bumbum napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


No i wykrakałem. I znając mojego pecha zapłące vat od kwoty 36usd, i bede pierwszy który zapłacił vat od takiej pierdółki.

"Towary w małych ilościach o charakterze niehandlowym, wysyłane z państwa trzeciego przez osobę fizyczną do innej osoby fizycznej, mieszkającej na obszarze celnym Wspólnoty, są zwolnione z należności celnych przywozowych do równowartości 45 euro.

Za przywóz o charakterze niehandlowym uważa się przywóz przesyłek, które jednocześnie:
• mają charakter okazjonalny,
• zawierają towary wyłącznie na własny użytek odbiorcy lub jego rodziny, które nie wskazują ani swoim charakterem, ani ilością na ich przeznaczenie handlowe;
• są wysyłane do odbiorcy przez nadawcę bez żadnego rodzaju opłat."

Więc w sumie mają prawo naliczyć vat.
Meizu Pro 6 Plus
Avatar użytkownika
bumbum
VIP
 
Posty: 1405
Dołączył(a): 17 paź 2012, o 21:20
Lokalizacja: Honolulu
Pochwały: 38
Telefon:: Meizu Pro 6 Plus
ROM: Flyme 6.1.0.0G

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez irbis9 » 24 lis 2014, o 14:09

Do $50 nie zapłacisz, ja wysyłałem do wer zabrze potwierdzenie zakupu radia samochodowego za $42 i przepuścili, mimo że zatrzymali wcześniej w cle.
irbis9
 
Posty: 92
Dołączył(a): 23 wrz 2013, o 13:58
Pochwały: 8
Telefon:: xperia p

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez AITD » 24 lis 2014, o 18:36

No i ja też zabulę. Dzisiaj status zmienił się na "Zatrzymany w cle WER Zabrze".

Czekam na polecony od nich. Jest szansa, że paczka dojdzie do piątku? :-P Czy te polecone od nich się raczej ślimaczą?
Avatar użytkownika
AITD
 
Posty: 22
Dołączył(a): 15 lis 2014, o 14:14
Pochwały: 2
Telefon:: HTC

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez wacie72 » 24 lis 2014, o 18:47

Czy paczka dojdzie do piątku , tego nie wie nikt.
Polecam mój wątek , opisują tam przygodę z WER Zabrze , paczka leżała u nich 18 dni a list wcale nie dotarł.
http://telchina.pl/paczka-w-zabrzu-ale-nie-do-mnie-zaadresowana-t13494.html
Avatar użytkownika
wacie72
VIP
 
Posty: 856
Dołączył(a): 18 maja 2014, o 14:59
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 49
Telefon:: Redmi Note 7

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez pete67 » 24 lis 2014, o 22:39

AITD napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

po prostu kupować z magazynów europejskich :)
albo z ubezpieczeniem od VAT
pete67
AKTYWNY
 
Posty: 730
Dołączył(a): 12 gru 2013, o 11:19
Pochwały: 17
Telefon:: Redmi Note
ROM: MIUI POLSKA

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez baku1991 » 24 lis 2014, o 22:51

Co masz na myśli pisząc o europejskich magazynach? Bo mam nadzieję, ze nie to samo co Janusze na allegro pisząc "wysyłka z Holandii, bez cła"?

Ubezpieczenie to jest dobra rzecz. A znasz może jakieś firmy, które proponują lepsze warunki ubezpieczenia niż pandawill.com?
baku1991
AKTYWNY
 
Posty: 356
Dołączył(a): 10 mar 2014, o 22:21
Pochwały: 11
Telefon:: Xiaomi Mi3
ROM: MIUI

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez hellhammer » 25 lis 2014, o 09:12

baku1991 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Pewnie mówi o zakupach w UE :) np w Anglii, Niemczech itp. Bo nie ma czegos takiego jak Towar zmawiany z chin z magazynów europejskich :D Chyba ze to kolejny wierzący w Mity :)

A z tym ubezpieczniem, dla mnie to nie warte zachodu, wychodzi prawie to samo jakby zaplacic vat :D to co to za oferta.
hellhammer
VIP
 
Posty: 1435
Dołączył(a): 4 lip 2014, o 12:25
Pochwały: 25
Telefon:: sony

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez sokolow » 25 lis 2014, o 09:58

mam tylko wrażenie, czy ostatnio rzeczywiście plaga zatrzymań?
sokolow
 
Posty: 77
Dołączył(a): 21 lis 2014, o 13:44
Pochwały: 1
Telefon:: Nokia

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez blue_voyager » 25 lis 2014, o 10:30

hellhammer napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jesteś tego pewien? Nie pamiętam nazwy, ale któryś z dużych chińskich sprzedawców ma magazyny bodajże w Hiszpanii i w UK. Towar jest droższy niż z Chin bo ovatowany, ale dostawa jest szybsza niż z Azji.

edit:
Właśnie w innym wątku zobaczyłem kolejną podobną ofertę, tym razem z Niemiec:

aktualne-promocje-telefonow-t8022-96.html
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez hellhammer » 25 lis 2014, o 11:07

blue_voyager napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jesteś tego pewien? Nie pamiętam nazwy, ale któryś z dużych chińskich sprzedawców ma magazyny bodajże w Hiszpanii i w UK. Towar jest droższy niż z Chin bo ovatowany, ale dostawa jest szybsza niż z Azji.

edit:
Właśnie w innym wątku zobaczyłem kolejną podobną ofertę, tym razem z Niemiec:

aktualne-promocje-telefonow-t8022-96.html

A jestescie Pewni tego sprzedawcy? Juz nie raz widzialerm takie walki a tak naprawde szło z chin tylko przez dany kraj. np wlasnie tym razem moze prze nicy isc i tylko tyle. Ale nie mowie ze tak nie jest.
hellhammer
VIP
 
Posty: 1435
Dołączył(a): 4 lip 2014, o 12:25
Pochwały: 25
Telefon:: sony

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez baku1991 » 25 lis 2014, o 13:21

I stało się, sam w to nie wierzyłem, A jednak :-) Zabrze zwolniło jiayu g4s pomimo zatrzymania przez Warszawę i przyszło dzisiaj bez żadnych opłat :-) pierwszy raz mi się takie coś zdarzyło. Zawsze gdy Warszawa zatrzymała i leciało do Zabrza to był VAT.
baku1991
AKTYWNY
 
Posty: 356
Dołączył(a): 10 mar 2014, o 22:21
Pochwały: 11
Telefon:: Xiaomi Mi3
ROM: MIUI

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron