Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE
24 lis 2014, o 01:10
Po czasie? Nie pamiętasz, nie prowadzisz archiwum numerów trackingowych, z tego czasu pamiętasz, że zamawiałeś powerbank za $20
24 lis 2014, o 13:31
No i wykrakałem. I znając mojego pecha zapłące vat od kwoty 36usd, i bede pierwszy który zapłacił vat od takiej pierdółki.
"Towary w małych ilościach o charakterze niehandlowym, wysyłane z państwa trzeciego przez osobę fizyczną do innej osoby fizycznej, mieszkającej na obszarze celnym Wspólnoty, są zwolnione z należności celnych przywozowych do równowartości 45 euro.
Za przywóz o charakterze niehandlowym uważa się przywóz przesyłek, które jednocześnie:
• mają charakter okazjonalny,
• zawierają towary wyłącznie na własny użytek odbiorcy lub jego rodziny, które nie wskazują ani swoim charakterem, ani ilością na ich przeznaczenie handlowe;
• są wysyłane do odbiorcy przez nadawcę bez żadnego rodzaju opłat."
Więc w sumie mają prawo naliczyć vat.
24 lis 2014, o 14:09
Do $50 nie zapłacisz, ja wysyłałem do wer zabrze potwierdzenie zakupu radia samochodowego za $42 i przepuścili, mimo że zatrzymali wcześniej w cle.
24 lis 2014, o 18:36
No i ja też zabulę. Dzisiaj status zmienił się na "Zatrzymany w cle WER Zabrze".
Czekam na polecony od nich. Jest szansa, że paczka dojdzie do piątku?

Czy te polecone od nich się raczej ślimaczą?
24 lis 2014, o 18:47
Czy paczka dojdzie do piątku , tego nie wie nikt.
Polecam mój wątek , opisują tam przygodę z WER Zabrze , paczka leżała u nich 18 dni a list wcale nie dotarł.
http://telchina.pl/paczka-w-zabrzu-ale-nie-do-mnie-zaadresowana-t13494.html
24 lis 2014, o 22:39
po prostu kupować z magazynów europejskich :)
albo z ubezpieczeniem od VAT
24 lis 2014, o 22:51
Co masz na myśli pisząc o europejskich magazynach? Bo mam nadzieję, ze nie to samo co Janusze na allegro pisząc "wysyłka z Holandii, bez cła"?
Ubezpieczenie to jest dobra rzecz. A znasz może jakieś firmy, które proponują lepsze warunki ubezpieczenia niż pandawill.com?
25 lis 2014, o 09:12
Pewnie mówi o zakupach w UE :) np w Anglii, Niemczech itp. Bo nie ma czegos takiego jak Towar zmawiany z chin z magazynów europejskich :D Chyba ze to kolejny wierzący w Mity :)
A z tym ubezpieczniem, dla mnie to nie warte zachodu, wychodzi prawie to samo jakby zaplacic vat :D to co to za oferta.
25 lis 2014, o 09:58
mam tylko wrażenie, czy ostatnio rzeczywiście plaga zatrzymań?
25 lis 2014, o 10:30
Jesteś tego pewien? Nie pamiętam nazwy, ale któryś z dużych chińskich sprzedawców ma magazyny bodajże w Hiszpanii i w UK. Towar jest droższy niż z Chin bo ovatowany, ale dostawa jest szybsza niż z Azji.
edit:
Właśnie w innym wątku zobaczyłem kolejną podobną ofertę, tym razem z Niemiec:
aktualne-promocje-telefonow-t8022-96.html
25 lis 2014, o 11:07
Jesteś tego pewien? Nie pamiętam nazwy, ale któryś z dużych chińskich sprzedawców ma magazyny bodajże w Hiszpanii i w UK. Towar jest droższy niż z Chin bo ovatowany, ale dostawa jest szybsza niż z Azji.
edit:
Właśnie w innym wątku zobaczyłem kolejną podobną ofertę, tym razem z Niemiec:
aktualne-promocje-telefonow-t8022-96.html A jestescie Pewni tego sprzedawcy? Juz nie raz widzialerm takie walki a tak naprawde szło z chin tylko przez dany kraj. np wlasnie tym razem moze prze nicy isc i tylko tyle. Ale nie mowie ze tak nie jest.
25 lis 2014, o 13:21
I stało się, sam w to nie wierzyłem, A jednak

Zabrze zwolniło jiayu g4s pomimo zatrzymania przez Warszawę i przyszło dzisiaj bez żadnych opłat

pierwszy raz mi się takie coś zdarzyło. Zawsze gdy Warszawa zatrzymała i leciało do Zabrza to był VAT.