• Reklama

Oceny i opinie o sklepach i sprzedawcach z aliexpress

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Postprzez Magnez » 26 cze 2013, o 15:31

Magnez
 
Posty: 14
Dołączył(a): 12 maja 2013, o 12:39
Lokalizacja: Grudziądz

Reklama

Postprzez kojot » 26 cze 2013, o 15:40

patrz na feedback score, droższy ma 1246, tańszy 9 i wszystko jasne
kojot
AKTYWNY
 
Posty: 284
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 18:48
Lokalizacja: --
Telefon:: ZP998

Postprzez Magnez » 26 cze 2013, o 16:18

No właśnie nie jest jasne bo bardzo dużo sklepów ma o te 50$ taniej. Zwykle chinatronic ma 5-10$ drożej a nie 50$
Magnez
 
Posty: 14
Dołączył(a): 12 maja 2013, o 12:39
Lokalizacja: Grudziądz

Postprzez addone » 27 cze 2013, o 09:29

Newman K1 z Chinatronic.
Wszystko sie zgadza, dodal 3 folie ochrone (jedna byla juz zalozona), adapter na karty sd, rysik.
Sprzedawca troche sie ociagal z wyslaniem, ale summa summarum jestem zadowolony z ich uslug.

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Avatar użytkownika
addone
 
Posty: 119
Dołączył(a): 14 maja 2013, o 19:51
Pochwały: 1
Telefon:: ZOPO ZP998

Postprzez Magnez » 27 cze 2013, o 09:48

Jak w praktyce działa to "buyer protection"? Jest napisane, że sprzedawca nie dostanie pieniędzy dopóki nie potwierdzę, że wszystko gra. chinatronic sprzedaje ZTE 967s za 189$, wiele sklepów z mniejszym feedbackiem za 170$. 20$ to jednak sporo kasy..
Magnez
 
Posty: 14
Dołączył(a): 12 maja 2013, o 12:39
Lokalizacja: Grudziądz

Postprzez carlos_69 » 27 cze 2013, o 11:31

"buyer protection"
Pieniądze, które płacisz za towar wpływają na konto serwisu aukcyjnego.
Serwis przeleje pieniądze sprzedawcy dopiero jak potwierdzisz, że otrzymałeś towar zgodny z opisem lub nie zgłosisz zastrzeżeń przez 60 dni od chwili wysłania przedmiotu.
Jeżeli coś jest nie tak, otwierasz spór i wyjaśniasz sprawę. W ten sposób sprzedawcy zależy na zadowoleniu kupującego, bo od tego zależy czy i kiedy otrzyma pieniądze.
Avatar użytkownika
carlos_69
 
Posty: 192
Dołączył(a): 13 maja 2013, o 21:02
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 1

Postprzez Magnez » 27 cze 2013, o 20:55

Więc jaki jest problem żeby tak się "spinać" z tymi punktami feedback skoro oszukiwanie praktycznie jest niemożliwe na aliexpress?

Tak w ogóle która poczta najlepsza: China, singapur czy swiss?
Magnez
 
Posty: 14
Dołączył(a): 12 maja 2013, o 12:39
Lokalizacja: Grudziądz

Postprzez KorK » 28 cze 2013, o 15:36

Telefon kupiony u Chinatronic 12.06 dzisiaj doszedł już do mnie;)
Dobry kontakt ze sprzedającym,odpowiadał szybko na wszystkie pytania ;) Do tego dorzucił jeszcze trzy folie na ekran :D Trochę im się wysyłka przedłużyła,ale ogólnie polecam :-P

2013-06-28 09:02:19, Warszawa 121, Wydanie doręczycielowi
2013-06-28 09:02:18, Warszawa 121, Wprowadzenie do księgi oddawczej
2013-06-27 14:34:30, WER Warszawa, Wysłanie z ładunkiem
2013-06-27 07:36:54, WER Warszawa, Przyjęcie przesyłki w Polsce
24-06-2013, Despatched to overseas (Country code: PL)
21-06-2013, INFORMATION RECEIVED (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)
KorK
 
Posty: 22
Dołączył(a): 12 cze 2013, o 21:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez bartazzz » 3 lip 2013, o 13:42

czy ktoś ma jeszcze brak trackingu u CHINABIESIE?
dotychczas mieli same dobre opinie
Avatar użytkownika
bartazzz
VIP
 
Posty: 5389
Dołączył(a): 19 sty 2013, o 11:03
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez Magnez » 13 lip 2013, o 09:04

Witam, co myślicie o tym sprzedawcy?[hide] http://www.aliexpress.com/item/FREE-SHI ... 05813.html[/hide]
Ostatnio edytowano 13 lip 2013, o 13:26 przez Magnez, łącznie edytowano 1 raz
Magnez
 
Posty: 14
Dołączył(a): 12 maja 2013, o 12:39
Lokalizacja: Grudziądz

Postprzez karpisz » 13 lip 2013, o 18:29

Stanowczo odradzam zakupy od tego sprzedawcy!:

Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Zakupiony klon iphona 5 nie działa, konkretniej rzecz ujmując nie da się go ładować (prawdopodobnie zepsuty wtyk ładowania), póki się nie rozładował zauważyłem że jest potwornie wolny. Do tego "latająca" lampa błyskowa która przemieszczała się w swoim otworze. Również home button bardzo słabej jakości. Na samej transakcji utopiłem około 30 zł, ale przede wszystkim straciłem czas. Uszkodzony model może trafić się każdemu, sprzedawcę odradzam jednak dlatego że kombinował tak żeby mnie wycyckać i żebym nie dostał zwrotu kasy (sprawa w toku), ale dlatego że po moich pytaniach o niewiarygodnie wolny sprzęt (przy normalnie włączonym telefonie po przycisnieciu przycisku odblokowania, ekran blokady pokazywał się po 5 SEKUNDACH!) powiedział mi że to normalne w przypadku tych telefonów... Nie wiem skąd ten pozytywny feedback, to prawda że poza wymienionymi przeze mnie mankamentami telefon wygląda idealnie jak oryginalny iphone, a i za taką cene ludzie nie spodziwają się sprzetu na miare czterordzeniowej błyskawicy, ale to co otrzymałem było stanowczą przesadą...
karpisz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22 cze 2013, o 00:54
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez eRd » 13 lip 2013, o 23:59

Tani to on nie jest. Za taką kwotę można już kupić naprawdę porządny telefon.
Sam bym nie kupił czegoś co udaje Iphone'a, a to z tego względu, że taki klon zawsze będzie grubo przegrywał oprogramowaniem, bo z wyglądu może być nawet taki sam, ale jego funkcjonalność pozostawi wiele do życzenia.
Co innego klony czy telefony wzorowane na Samsungach itp. I tu i tu będzie siedział android i poza jakimiś nakładkami od producenta funkcjonalnie będą bardzo zbliżone, bo siła tkwi w systemie jakim jest Android.
To jak telefon wygląda i jak jest wykonany to jedno, a to co w nim siedzi to druga równie ważna rzecz.
Z klonów Iphone'a to chyba w miarę rozsądny jest Goophone I5, ale również uważam, że nie warto go brać chyba, że tylko w celu "pokazania się" na ulicy jak komuś sprawia to przyjemność. W takich klonach przeważnie nie wiadomo co siedzi (na aukcji którą podałeś pobieżnie sprawdziłem i nie zauważyłem info na temat procesora). W tym wypadku płaci się za wygląd, a na hardware się jednocześnie traci. Tak czy inaczej dobrze, że ostrzegłeś, może to kogoś uchroni.
eRd
 
Posty: 125
Dołączył(a): 4 kwi 2013, o 12:55
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Pochwały: 3

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama
cron