• Reklama

Oceny i opinie o sklepach i sprzedawcach z aliexpress

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Postprzez Kobe8 » 15 maja 2013, o 13:15

też dzisiaj się jakiegoś chińczyka pytałem o to czy wysyła SG post to mi napisał, że do Polski wysyła HK bo SG gubi paczki o.O
Avatar użytkownika
Kobe8
AKTYWNY
 
Posty: 428
Dołączył(a): 30 kwi 2013, o 08:26
Lokalizacja: Z NETA
Pochwały: 3
Telefon:: stacjonarny

Reklama

Postprzez kubana » 15 maja 2013, o 13:19

ja polecam FANTACY TECHNOLOGY. przesyłka szła do mnie 7 dni
kubana
 
Posty: 21
Dołączył(a): 29 mar 2013, o 02:15
Lokalizacja: wwq

Postprzez Iwan » 17 maja 2013, o 11:27

Witam serdecznie. Chcę kupić telefon Lenovo A820 w polecanym sklepie ChinaTronic. Czy obsługa tego sklepu wywiązuje się prawidłowo z papierkowej roboty? Chodzi mi o to, żebym nie miał problemów z Urzędem Celnym i dodatkowymi opłatami.

Jak wygląda gwarancja towarów zakupionych w Chinach? Ponieważ rozważam także zakup telefonu na Allegro, z serwisem w naszym kraju (aukcja użytkownika Profian-Trade).
Iwan
 
Posty: 29
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 10:51
Lokalizacja: Pszczyna

Postprzez bumbum » 17 maja 2013, o 11:55

Hmm!!! Ja zamawiałem ostatnio zopo u link tec technology i było do wyboru singpost a wysłał chinapost. Opieprzyłem go, a on an to ze singpost miał problemy z przyjeciem paczki z baterią. Nie wierze mu. Całe szczescie ze paczka w miare szybko dotarła bo miałby negatyw.
Meizu Pro 6 Plus
Avatar użytkownika
bumbum
VIP
 
Posty: 1405
Dołączył(a): 17 paź 2012, o 21:20
Lokalizacja: Honolulu
Pochwały: 38
Telefon:: Meizu Pro 6 Plus
ROM: Flyme 6.1.0.0G

Postprzez jacek.marciuk » 20 maja 2013, o 14:03

Witam wszystkich,

Na początku dziękuję pomysłodawcom, twórcom, i użytkownikom forum telchina.pl
dzięki wiedzy zdobytej na portalu skusiłem się na zakup "chińczyka".

ale do rzeczy:

Zachęcony dobrymi opiniami (+ że jest sprawdzony na forum) zamówiłem Newman K1 w Chinatronic. i wszystko byłoby ok, gdyby nie fakt, że podczas wymieniania mailu na temat przesyłki dowiedziałem się,że tak naprawdę to go nie mają i muszę czekać na dostawę.
natomiast w tytule aukcji wyraźnie "new arrival" i "in stock". Jestem rozczarowany, bo mogłem kupić u kogoś (też, myślę równie pewnego z większą ilością komentów) który ma to na 100% na stocku.

Co o tym myślicie?
i macie takie doświadczenie z Chinatronic ?
jacek.marciuk
 

Postprzez mlb » 20 maja 2013, o 14:08

Najwidoczniej zbyt malo wiedzy zdobyles 8-)
a tak na powaznie, zawsze sie pytaj sprzedawce czy ma to w sklepie i ile zajmie mu wyslanie tego . Po pierwsze bedziesz mial info dla siebie i podkladke dla Aliexpress jesli pojdzie cos nie tak .
mlb
AKTYWNY
 
Posty: 518
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 12:29
Pochwały: 2
Telefon:: Samsung

Postprzez LukC » 20 maja 2013, o 14:34

jacek.marciuk napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Zawsze przed kupnem spytaj sprzedawce o dostępność. Do sklepów przychodzą partie po 50/100/200 szt. i w każdej chili może im zabraknąć (szczególnie przy popularnych produktach).

Chinatronic to dobry sklep, mają częste dostawy więc telefon powinien wyjść w miarę szybko (do 14 dni) ;-)
Avatar użytkownika
LukC
AKTYWNY
 
Posty: 577
Dołączył(a): 22 lis 2011, o 10:51
Lokalizacja: Underworld
Pochwały: 10
Telefon:: Mi Mix 3
ROM: MIUI 10

Postprzez jacek.marciuk » 20 maja 2013, o 14:55

Chinatronic odpisali mi, że wyślą przed 22 Maja.
Mam nadzieję, że to prawda :)

ehh. te zakupy na ali to tylko dla cierpliwych:)

Pozdrawiam
jacek.marciuk
 

Postprzez Dedalnort » 23 maja 2013, o 21:32

Popełniłem zakup telefonu u [hide]Lensen Group CO.,LTD. Store[/hide] Od momentu zapłaty do momentu otrzymania przesyłki upłynęło 15 dni. Podstawowy kontakt ze sprzedawcą jest (pytałem o możliwość określenia wartości paczki) ale mam wrażenie, że anglistami to raczej oni tam nie są :-P. Podsumowując - zakup bezproblemowy.
Dedalnort
 
Posty: 34
Dołączył(a): 30 kwi 2013, o 10:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Oceny i opinie o sprzedawcach z aliexpress

Postprzez kojot » 25 maja 2013, o 13:04

bumbum napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Obrazek
Rozumiem z tego, że Desoon Technology i Best credit Technology Co .,Ltd mają wspólnego właściciela
kojot
AKTYWNY
 
Posty: 284
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 18:48
Lokalizacja: --
Telefon:: ZP998

Postprzez eRd » 29 maja 2013, o 12:22

Nie wiem jak inni, ale ja karty pamięci nigdy bym nie kupił na Ali, a to z tego względu, że miałem pewną nieciekawą sytuację.
Zakupiłem niedawno Stara S7589 z 8GB rom, po czym sprzedawca powiedział, że ma tylko z 4GB rom. Za pojemniejszą wersję zapłaciłem te 10$ więcej, więc razem doszliśmy do wniosku, że dorzuci mi jako rekompensatę kartę 16GB (miał tylko class 4, a chciałem 10).
Telefon dotarł, zacząłem się nim bawić. Po jakimś czasie zdjęcia mi zaczęły znikać, albo nie dało się ich otworzyć, w katalogu lost.dir zrobił się burdel, aplikacje po restarcie znikały itp. :evil:
Przetestowałem kartę programem h2testw i się okazało, że jest to fake Kingstona, który ma w rzeczywistości 4GB pojemności, a udaje 16GB. Dodatkowo nawet na tej powierzchni 4GB pojawiały się pojedyncze błędy odczytu. Strata pieniężna może nieduża, ale ile mnie to czasu i nerwów kosztowało wiem tylko ja sam. Teraz mam Goodrama 16GB class 10 i za 48zł jestem bardzo zadowolony i to nie tylko z tego powodu, że jest sprawna, ale także dlatego, że jej szybkość w porównaniu do tego fake'a jest piorunująca.
Oczywiście Chińczyk powiedział, że to niemożliwe, a jak mu wkleiłem co wypluł mi h2testw to się rozmowa zakończyła :mrgreen:
eRd
 
Posty: 125
Dołączył(a): 4 kwi 2013, o 12:55
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Pochwały: 3

Postprzez krswlr » 23 cze 2013, o 22:01

[hide]http://www.aliexpress.com/store/609719[/hide]

Bezproblemowy zakup tabletu. Dobry kontakt. Szybka wysyłka (14 dni poprzez China post). Polecam.[/hide]
krswlr
 
Posty: 2
Dołączył(a): 29 maja 2013, o 15:01
Lokalizacja: Polska

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron